ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори з Україною щодо членства в ЄС

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 8 Листопада 2023, 14:25

Європейська комісія рекомендувала Раді ЄС розпочати переговори з Україною щодо вступу.

Про це повідомила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Twitter.

«Українці глибоко реформують свою країну та готуються до вступу, незважаючи на те, що ведуть екзистенційну війну. Сьогодні Комісія рекомендує Раді розпочати переговори щодо вступу з Україною», — заявила вона.

У доповіді на сайті Єврокомісії зазначається, що рішення надати Україні статусу кандидата в ЄС створило потужну динаміку реформ.

«Україна створила прозору систему попереднього відбору суддів Конституційного суду та реформувала органи судового управління. Вона ще більше розширила свій досвід розслідувань та винесення вироків у справах про корупцію на високому рівні, а також зміцнила свою інституційну структуру. Україна зробила позитивні кроки у ширших та системних зусиллях боротьби з впливом олігархів. Країна також продемонструвала свою здатність домагатися прогресу у синхронізації законодавства із законодавством ЄС навіть під час війни», — йдеться в доповіді.

Також у Єврокомісії зазначили, що Україна має певний рівень підготовки в галузі реформи державного управління з обмеженим прогресом, досягнутим протягом звітного періоду. Хоча українська державна адміністрація довела свою стійкість під час широкомасштабного вторгнення, реформи сповільнилися або зупинилися в низці секторів, зокрема у сфері найму та відбору на основі заслуг, класифікації посад та реформи заробітної плати, а також розгортання інформаційної системи управління людськими ресурсами. Цифровізація надання послуг досягла високого рівня.

«Є досягнення у реформі децентралізації. На деокупованих територіях має бути поступово відновлено місцеве самоврядування там, де це дозволяє ситуація із безпекою», — додали в ЄК.

Крім того, Україна досягла хороших успіхів у реалізації реформи органів судового управління 2021 року. Вища рада юстиції та Вища кваліфікаційна комісія суддів були реформовані внаслідок прозорого процесу із значним залученням незалежних експертів. Щоб підвищити прозорість, ефективність та доступ до правосуддя, Україні слід також продовжити зусилля щодо цифровізації судової системи. Все ще необхідно вжити системних заходів для просування реформи виконання судових рішень, включаючи виконання рішень Європейського суду з прав людини.

Повідомляється, що є певний прогрес у боротьбі з корупцією, зокрема, у створенні та зміцненні всеосяжної інституційної бази боротьби з корупцією та поступовому накопиченні досвіду у розслідуванні, судовому переслідуванні та винесенні рішень у справах про корупцію на високому рівні.

Також є певний прогрес підготовки у сфері боротьби з організованою злочинністю. Україна загалом дотримується міжнародних інструментів з прав людини та ратифікувала більшість міжнародних конвенцій про захист основних прав.

Щодо добросусідських відносин та регіонального співробітництва, Україна підтримує хороші двосторонні відносини з іншими країнами та сусідніми державами-членами ЄС.

У ЄК додали, що у зв’язку з наслідками широкомасштабного вторгнення росії, що триває, а також наявними структурними економічними проблемами, Україна перебуває на ранній стадії підготовки з точки зору своєї здатності впоратися з конкурентним тиском та ринковими силами всередині ЄС.

Водночас міжнародна реакція на підтримку України була масштабною протягом останнього року, і майбутня відбудова також може допомогти підтримати модернізацію, в якій Україна спеціалізується на ланцюгах з вищою доданою вартістю, і допомогти зміцнити її конкурентоспроможність.

Читайте нас у Facebook
Президент про удари рф по Харківщині: Це досі можливо через дефіцит ППО і далекобійності

Президент про удари рф по Харківщині: Це досі можливо через дефіцит ППО і далекобійності

Президент Володимир Зеленський закликав надати Україні системи протиповітряної оборони, які б могли захистити Харків та інші прикордонні міста від російських ракетних ударів.

Україна та Норвегія фіналізували текст безпекової угоди

Україна та Норвегія фіналізували текст безпекової угоди

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере і подякував за конкретні дії з ізоляції росії.

«Лес кроют, я дозвониться ни до кого не могу… Рации тоже все молчат» — ГУР перехоплення

«Лес кроют, я дозвониться ни до кого не могу… Рации тоже все молчат» — ГУР перехоплення

Українські розвідники оприлюднили перехоплену розмову військовослужбовців рф з шебекінського району, бєлгородської області щодо умов, в яких доводиться виконувати воєнні задачі.

120 тисяч військовозобов’язаних жінок оновили дані в додатку Резерв+

120 тисяч військовозобов’язаних жінок оновили дані в додатку Резерв+

Розроблений Міністерством оборони України мобільний застосунок Резерв+ з моменту запуску 18 травня встановили 2 мільйони людей.

Генштаб ЗСУ: на Харківщині ворог отримує жорстку відсіч, тривають бої на Куп’янському напрямку

Генштаб ЗСУ: на Харківщині ворог отримує жорстку відсіч, тривають бої на Куп’янському напрямку

Від початку доби 22 травня окупанти здійснили вже 79 атак на позиції наших підрозділів. Найбільше боєзіткнень сьогодні відбулося на Покровському напрямку, майже стільки ж боїв зафіксовано на Куп'янському напрямку.

Командувач Сухопутних військ ЗСУ показав, як наші воїни нищать ворога з усіх калібрів

Командувач Сухопутних військ ЗСУ показав, як наші воїни нищать ворога з усіх калібрів

Бригади Сухопутних військ продовжують нищити противника як з традиційних видів озброєння, так і за допомогою безпілотних систем.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Кухар

від 10000 до 15000 грн

Васильків

Військова частина А1789

Електрозварник

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Стрілець

від 20000 до 20000 грн

Біла Церква

Військова частина А7298

Інструктор з зв’язку

від 24000 до 49550 грн

Харків, Харківська область

Військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Чернігів

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )

Геодезист

Шепетівка

Військова частина А4127