ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Відправляємо окупантам по 11–12 «подарунків» за хвилину — командир гармати L-119 про роботу розрахунку

Відео Публікації Репортаж
Прочитаєте за: 2 хв. 2 Листопада 2023, 20:47

Маневрена, легка та точна — саме так можна описати британську гармату L-119, з якою працюють десантники окремої аеромобільної бригади на одній з найважчих ділянок фронту.

Про переваги гаубиці над радянською Д-30 артилеристи розповіли ексклюзивно для кореспондентки АрміяInform.

— Наша краля призначена для ураження живої сили противника та легких броньованих машин, — розповідає командир гармати Андрій. — Переважно працюємо по скупченню ворожої піхоти, але, коли наші «очі» передають, що рухається ворожий БТР чи БМП, теж уражаємо такі цілі.

До того, як артилеристи почали застосовувати гаубицю L-119, розрахунок знищував окупантів з радянської гармати Д-30.

— Наші хлопці проходили навчання в західних країнах, де перейняли чимало досвіду від їхніх спеціалістів. «Елька» дуже точна, щодо загальної ваги — набагато легша за Д-30, маневрена та має високу швидкість стрільби. А це все впливає на результат роботи. Єдиний мінус для нас в калібрі, адже тут він 105 мм. Посібники, за якими ми навчалися, свідчать, що з неї можна здійснювати 7–8 пострілів на хвилину. У нас розрахунок доволі добре злагоджений, і можемо відправляти 11–12 «кабанчиків» за хвилину. Наш абсолютний рекорд — 364 снаряди за добу. Тоді всі мали піднесений настрій, незважаючи на фізичну втому, — додає командир гармати.

Працюють десантники переважно осколково-фугасними, димовими та шрапнельними снарядами. Максимальна дальність, на яку можуть летіти активно-реактивні боєприпаси, сягає 17 кілометрів.

Старший навідник гармати L-119 Денис говорить, що основну свою бойову практику та досвід він здобув у боях за Ізюм.

— Я відповідальний за наведення гармати, точність та швидкість стрільби. Звичайно, завжди хочеться вразити ціль так, щоб при цьому використати мінімальну кількість снарядів, чого ми завжди прагнемо. Втім, багато складнощів доставляють ворожі «пташки». Ми постійно повинні бути обачними та дуже вдало маскувати нашу гаубицю. Так би мовити, створювати ландшафтний дизайн на вищому рівні. У нас немає такого поняття, як день або ніч, адже роботи постійно вистачає і команда на ураження цілі може надійти в будь-яку мить. Це свідомий вибір кожного захисника та захисниці, адже всі ми мріємо звільнити рідну землю та повернутися до своїх рідних, — говорить десантник Денис.

Фото та відео автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить