Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
Відновлення електронного декларування викликало чимало запитань у середовищі військовослужбовців ЗС України. Зокрема, наших читачів цікавлять окремі положення Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-ІХ (яким внесено зміни до ЗУ «Про запобігання корупції», далі — Закон), які стосуються термінів кампаній декларування, суб’єктів декларування, відкриття публічного доступу до Єдиного державного реєстру декларацій з урахуванням безпекових аспектів та нових інструментів від НАЗК для декларантів.
Кореспондент АрміяInform звернувся до фахівців Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України з проханням надати роз’яснення щодо деяких положень цього законодавчого акта, які стосуються особливостей подачі декларацій захисниками й захисницями.
Відразу зауважимо, що фахівці Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції МОУ у відповіді на запит АрміяInform звернули увагу, що на цей час НАЗК не розроблено методичні рекомендації щодо застосування нових норм антикорупційного законодавства.
Суб’єкти декларування з-поміж військовослужбовців Збройних Сил України (крім суб’єктів декларування з-поміж військовослужбовців, зазначених у пунктах 1-5 частини сьомої статті 45 Закону), зобов’язані подати визначені статтею 45 Закону декларації не пізніше 90 календарних днів з дня припинення або скасування воєнного стану або звільнення з військової служби.
Суб’єкти декларування з-поміж військовослужбовців, на яких поширюється дія статті 52-1 цього Закону, зобов’язані подати визначені статтею 45 Закону декларації не пізніше 90 календарних днів з дня припинення або скасування воєнного стану або звільнення з військової служби або в інший строк, визначений порядком здійснення заходів фінансового контролю, передбачений абзацом першим статті 52-1 цього Закону.
Суб’єкти декларування, які для здійснення службових повноважень на постійній основі перебувають на територіях, на яких ведуться активні бойові дії, перелік яких визначається в установленому законодавством порядку, зобов’язані подати визначені статтею 45 Закону декларації не пізніше 90 календарних днів з дня настання припинення чи скасування воєнного стану, звільнення (припинення повноважень) або визначення дати завершення бойових дій для території активних бойових дій, на якій суб’єкт декларування перебуває.
Суб’єкти декларування, які направлені до інших держав для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у складі національних контингентів або національного персоналу, зобов’язані подати визначені статтею 45 Закону декларації не пізніше 90 календарних днів з дня звільнення (припинення повноважень) або повернення до місця проходження служби, роботи.
Суб’єкти декларування, які є полоненими, інтернованими, зобов’язані подати визначені статтею 45 Закону декларації не пізніше 90 днів з дня повернення на підконтрольну Україні територію.
Суб’єкти декларування, які внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби чи інших службових повноважень, перебувають на стаціонарному лікуванні (зокрема за кордоном) або у відпустці для лікування та/або реабілітації, зобов’язані подати визначені статтею 45 Закону декларації не пізніше 90 днів з дня завершення відповідного стаціонарного лікування чи відпустки.
Суб’єкти декларування, які серед членів сім’ї у відповідному звітному періоді мають осіб, щодо яких наявні зазначені у частинах сьомій (крім осіб, зазначених у пунктах 1-4 частини сьомої цієї статті), восьмій-тринадцятій статтею 45 Закону обставини (зокрема якщо такі члени сім’ї не належать до суб’єктів декларування), зобов’язані подати декларації у строки не пізніше 90 календарних днів з дня припинення або скасування воєнного стану або звільнення з військової служби членів сім’ї.
Зобов’язання щодо здійснення заходів фінансового контролю у повному обсязі поширюється на суб’єктів декларування з-поміж військовослужбовців які:
проходять військову службу на посадах заступників Міністра оборони України, інших посадах у Міністерстві оборони України або які відряджені на такі посади;
входять до складу військово-лікарських комісій, лікарсько-льотних комісій або відряджені до них;
проходять службу у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки або відряджені до них (крім осіб рядового складу підрозділів охорони відповідних центрів);
які здійснюють (беруть участь у здійсненні) підготовку, організацію, проведення закупівель, товарів, робіт та послуг відповідно до Закону України «Про оборонні закупівлі», Закону України «Про публічні закупівлі» або інших актів законодавства у сфері публічних (оборонних) закупівель, укладення договорів (контрактів), контроль за якістю товарів, робіт та послуг оборонного призначення, зокрема:
уповноважені особи у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі»;
особи, які входять до складу Міжвідомчої комісії щодо розгляду доцільності застосування процедури закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення у єдиного виконавця, якщо вартість закупівлі дорівнює або перевищує 200 мільйонів гривень;
особи, які входять до складу колегіального органу, що утворюється державним замовником відповідно до Закону України «Про оборонні закупівлі»;
особи, які здійснюють контроль за якістю товарів, робіт і послуг оборонного призначення на всіх етапах їх розроблення, виробництва, модернізації, ремонту та утилізації.
Водночас військові посадові особи з-поміж військовослужбовців старшого офіцерського складу військової служби за контрактом, які проходять військову службу в закладах, установах та організаціях Міністерства оборони України та Збройних Сил України, що здійснюють діяльність у сфері охорони здоров’я, освіти, науки, культури, спорту та фізичної культури можуть добровільно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в», «г» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, з 12 жовтня 2023 року протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, зазначені у п.п. «ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону, які з 12.10.2023 будуть включатися до складу військово-лікарських комісій, лікарсько-льотних комісій, зобов’язані подавати декларацію кандидата на посаду за минулий рік, протягом 10 календарних днів з дня включення до складу відповідної комісії (абз. 4 ч.3 ст. 45 Закону).
Усі суб’єкти декларування звільняються від обов’язку подання передбачених частинами першою та четвертою статті 52 Закону повідомлень (відкриття валютного рахунка за кордоном, суттєві зміни майнового стану) у період від початку дії правового режиму воєнного стану до відновлення заходів фінансового контролю у повному обсязі, тобто з 24.02.2022 по 11.10.2023 року включно.
З 12 жовтня 2023 року відповідно до положень частини другої статті 52 Закону у разі відкриття валютного рахунку за кордоном, а також суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме — отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (у 2023 році на суму, яка перевищує 134200 гривень), зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна, здійснення видатку та двадцятиденний строк з дня відкриття валютного рахунка за кордоном зобов’язаний повідомити про це НАЗК.
Відповідне повідомлення повинні подавати особи, посади яких належать до посад державної служби категорії «А» або «Б», а також військові посадові особи вищого офіцерського складу (у яких є зобов’язання щодо подання декларацій, починаючи з 12.10.2023).
Довідково. Частиною другою статті 5 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» встановлено, що до вищого офіцерського складу належать: бригадний генерал, генерал-майор, генерал-лейтенант, генерал, комодор, контрадмірал, віцеадмірал.
Також НАЗК розроблено «Порядок вилучення з відкритого доступу декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або самоврядування» (далі — Порядок). Вказаний порядок стосується декларацій, поданих суб’єктами декларування — військовослужбовцями, зазначеними у частинах сьомій-чотирнадцятій статті 45 цього Закону (крім осіб, зазначених у пунктах 1-4 частини сьомої статті 45 цього Закону), та членами їх сімей, починаючи з 2016 року до відновлення заходів фінансового контролю, зокрема якщо відповідні декларації були подані до початку проходження військової служби, призначення на посади.
Порядок визначає процедуру вилучення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі — декларація), з відкритого доступу публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, повідомляємо, що додаткові виплати військовослужбовців суб’єкти декларування повинні декларувати у розділі 11 декларації — «Доходи, у тому числі подарунки».
Підготував Сергій Лемеха
@armyinformcomua
Наші аеророзвідники відмічають накопичення росіянами великої кількості причіпних гаубиць різних типів.
Бійці підрозділу «Котики» взводу розвідки 130 батальйону Сил територіальної оборони ЗСУ показали свою роботу дронами під час потужного штурму села Максимівка південніше Курахово.
Якщо раніше за день спостерігалося до 15 атак ворога на наші позиції, то зараз їх кількість впала до 5-7.
Бійці 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського відбили штурм колони з одного танка та 5 бронемашин ворога.
3 грудня в штаб-квартирі НАТО глава МЗС України Андрій Сибіга та держсекретар США Ентоні Блінкен підписали Меморандум про взаєморозуміння між урядами країн щодо співпраці у забезпеченні стійкості енергетичної системи України.
Пілоти бригади прикордонників «Помста» літають на «дальняк» — у глибину тимчасово окупованої Луганщини.
від 20000 до 50000 грн
Кропивницький
Військова частина А3406
від 20000 до 120000 грн
Київ
21 окремий батальйон спеціального призначення
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…