Про це АрміяInform розпитала воєнного експерта Петра Черника: Завдання мінімум рф – вихід на адмінкордони Донеччини та Луганщини «Чому росіяни…
Речник Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук відповів у прямому ефірі телемарафону «Єдині новини» на запитання журналістів стосовно того, як росія поповнює бойовий склад і запаси чорноморського флоту за нинішніх умов.
— Через конвенцію Монтре Турецькою Республікою було закрито Босфорську протоку, і це правильно, тож поповнювати склад флоту росіянам стало непросто, — пояснив Дмитро Плетенчук. — Відповідно, зараз вони намагаються це якось виправити за рахунок виробництва безпосередньо на тимчасово окупованій території нашого Криму.
Ідеться насамперед про те, що цього року окупанти прийняли до бойового складу флоту малий ракетний корабель «Циклон» проєкту «Каракурт». Нині тривають випробування ще одного такого ж корабля з подальшим його прийняттям до складу чф. Також добудовується третій корабель цього проєкту.
— Але тут слід зауважити, що той самий «Циклон» уже фактично два роки не може пройти випробування, — додав офіцер. — На нього вже навіть завантажили «Калібри», а запустити не можуть.
Загалом же, за словами речника ВМС, активного поповнення бойового складу чорноморського флоту за рахунок інших флотів внутрішніми водами наразі не спостерігається. Хоча були поодинокі спроби перекидати щось, наприклад, з каспійської флотилії.
— Для того, щоб щось перекидати, приміром, з тієї ж Балтики, є певні обмеження, — сказав капітан 3 рангу. — Наприклад, великі десантні кораблі навряд чи пройдуть річковими каналами.
На сьогодні, констатував речник ВМС, кількісний склад чорноморського флоту хоча й було зменшено, втім, це угруповання наразі залишається досить великим.
— Це більше як 30 бойових одиниць досить серйозних класів, починаючи з носіїв крилатих ракет, надводних та підводних, сторожові та патрульні кораблі, а також ракетні катери, які мають озброєння для завдавання вогневого враження саме по кораблях. Це, так би мовити, бойове ядро. Звісно, ще є різного роду патрульні катери трохи менше типу «Серни» або «Раптора», допоміжний флот плюс катери й кораблі морської охорони фсб рф, яких теж більше за десяток. Тому угруповання поки ще є досить великим, але, як бачимо, поступово його чисельність скорочується.
Отже, йдеться про понад 30 одиниць кораблів в Азово-Чорноморському регіоні з досить потужним озброєнням на борту. Але в бойових діях, підкреслив речник Військово-Морських Сил, беруть безпосередню участь лише носії крилатих ракет. Фактично це 10 одиниць.
— Ця цифра може коливатися плюс-мінус одна одиниця, залежно від їхнього стану, і ці кораблі в першу чергу відвели до новоросійська як найбільш боєздатні, — підсумував офіцер. — Решта платформ не так зараз залучені, й тому вони їх, у принципі, ховають. Окрім того, не забуваймо, що є ще мінні тральщики, буксири — це все вже поза межами тих трьох десятків.
На підконтрольних Україні територіях Курської області було передано церковне майно п’яти православних храмів на зберігання представникам релігійних громад Суджанського району та міста Суджа.
Ворог продовжує обстріли Харківщини — є загиблий і пошкоджена інфраструктура.
Служба безпеки запобігла втечі до росії агентки фсб, яка шпигувала для ворога на Донеччині. Фігурантка «зливала» окупантам локації українських військ на одному з найгарячіших напрямків фронту — Покровському.
Підрозділ ударних БПЛА «Гострі картузи» Національної гвардії України показав, який вигляд має маршрут росіян для заходу на свої бойові позиції біля села Липці в Харківській області.
Бійці Третьої штурмової бригади провели успішні контратакувальні дії на позиціях противника в районі Харківщини й полонили 5 росіян.
На Київщині внаслідок падіння уламків ворожого безпілотника загорівся приватний житловий будинок.
Захищаємо світ
Про це АрміяInform розпитала воєнного експерта Петра Черника: Завдання мінімум рф – вихід на адмінкордони Донеччини та Луганщини «Чому росіяни…