Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Чи далекою для України перспективою може бути така кількість західних літаків, передусім F-16, про яку зараз ідеться, а саме 150 одиниць? На це запитання під час прямого включення в ефірі телемарафону «Єдині новини» ведучим відповів військовий аналітик полковник Петро Черник.
— Це цілком імовірно, — вважає експерт. — Насправді все залежить від політичної волі наших союзників і в першу чергу від Сполучених Штатів Америки, бо це вони — виробник цього літака: General Dynamics у 70-х роках розробив цю машину, тепер викупив Lockheed Martin. Виготовлено цих машин більше як 4,5 тисячі. 25 країн-операторів. Якщо правильно підійти, то процес може бути доволі швидким. І таки так, авіація — це кавалерія сучасності, це ще розумів Вінстон Черчилль. Машина унікальна, машина чудова, дуже має велике ракетно-бомбове навантаження, особливо те, що потрібно нам: далекобійні ракети, скажімо, AGM-158 JASSM чи дуже хороша ракета класу «повітря – повітря» AIM-120 AMRAAM, яка завдає ударів (в останніх версіях) аж на 180 кілометрів, — це можемо точно поборотися з такими літаками, як Су-30 та Су-35, котрі скидають оці планерні дошкульні бомби ФАБ-500. Планування цієї бомби до 70 кілометрів, отже, ми розуміємо, що на зустрічних курсах при високій швидкості, особливо засіканні цілі, а тут американці переважають росіян кратно, бо є ще система GPS, це — мережева центрична машина, котра дає можливість пілоту отримати дані безпосередньо у кабіні, то направду ця зброя може переламати хід війни.
Втім, говорить експерт, є нюанс. Питання в тому, коли ці літаки до нас прийдуть і яке ракетно-бомбове навантаження буде до цієї машини.
— Поки що немає ні однієї крихти інформації щодо того, що з понад 100 категорій зброї нам буде запропоновано, — підсумовує військовий аналітик.
Ворог використовує тактику малих штурмових груп, із чисельністю особового складу до відділення.
Команди України, Сполучених Штатів та інших наших партнерів ведуть підготовку до «Рамштайну» – змістовних рішень і загалом зустрічей і переговорів наступного тижня.
5 жовтня армія держави-агресора обстріляла Бахмутський, Волноваський і Краматорський райони Донецької області.
Війська рф зберігають присутність на Курахівському напрямку, пробують штурмувати позиції Сил оборони України, але безуспішно.
У Велентенському на Херсонщині через атаку російського безпілотника постраждали жінка та водій машини швидкої допомоги.
Протягом останнього тижня на Покровському напрямку ворог намагається здійснювати активніші дії, вдається до застосування броньованої техніки.
Захищаємо світ
від 20000 до 30000 грн
Дніпро
Комендатура військових сполучень (Дніпро)
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…