Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
5 жовтня 2023 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та деяких інших осіб». Цим законодавчим актом внормовано низку правових та соціальних державних гарантій, встановлених для захисників і захисниць від початку широкомасштабного вторгнення зс рф. Зокрема, статтею 2-ю документа було внесено зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», в частині термінів перебування військовослужбовців на лікуванні та у відпустці для лікування. Абзац перший пункту 11 тепер викладено в такій редакції:
«Військовослужбовцю на підставі висновку військово-лікарської комісії надається відпустка для лікування у зв’язку з хворобою або відпустка для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) із збереженням грошового та матеріального забезпечення. Тривалість такої відпустки визначається характером захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва). Відпустка надається без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.
Загальний час безперервного перебування військовослужбовця в закладах охорони здоров’я та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою або у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) становить не менше тижня та не може перевищувати в цілому чотирьох місяців підряд (крім випадків, коли законодавством передбачено більш тривалі строки перебування на лікуванні). У разі направлення військовослужбовця на лікування за кордон у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, загальний час його перебування на лікуванні за кордоном, включаючи час переміщення з одного іноземного закладу охорони здоров’я до іншого та час очікування між плановими хірургічними втручаннями, не може перевищувати дванадцяти місяців підряд».
Отже, підсумовуючи викладене вище, звертаємо увагу, що відтепер військовослужбовці цілком законно можуть перебувати на лікуванні:
— в Україні: загальний час перебування в лікувальних закладах та у відпустці для лікування — не менше ніж 1 тиждень, але в цілому не більше ніж 4 місяці поспіль;
– за кордоном: загальний час лікування за кордоном, включаючи час переміщення з одного іноземного закладу до іншого та час очікування між плановими хірургічними втручаннями, не може перевищувати 12 місяців поспіль.
Важливо! Протягом усього періоду лікування та перебування у відпустці для лікування за військовослужбовцем зберігається його грошове та матеріальне забезпечення.
Інфографіка Сергія Поліщука
Упродовж доби окупанти завдали 493 удари по 10 населених пунктах Запорізької області.
Сили оборони України продовжують стримувати натиск окупаційних військ. На даний час відбулося 132 бойових зіткнення.
Керовані авіабомби (КАБи) за останній рік стали одним з найнебезпечніших інструментів росії у війні проти України. Ворог активно використовує їх на фронті. Крім того, регулярно атакує ними об’єкти промисловості, критичної інфраструктури та житлові будинки. За один день окупанти можуть запускати по українцях сотню та більше таких снарядів, які є дуже руйнівними. Як Силам оборони протидіяти російським КАБам, АрміяInform розпитала воєнного експерта Петра Черника.
Кадри з війни в Україні використовує Хезболла, щоб проілюструвати свої фейкові перемоги над Армією оборони Ізраїлю.
В одному з недавніх інформаційних випусків з лінії фронту від наших колег з телеканалу Армія TV, військові журналісти розповіли про те, що бійці одного з підрозділів 61 ОМБр відбили як трофей російський бронеавтомобіль «Буран» ASV.
Урочиста прощальна церемонія з нідерландськими винищувачами F-16 привернула увагу не лише у Нідерландах та Україні, якій передадуть зняті з озброєння літаки.
Захищаємо світ
Львів
Іршавський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
від 22000 до 120000 грн
Київ
412 окремий батальйон безпілотних систем 101 окремої бригади охорони Генерального Штабу ЗСУ
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…