ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військовослужбовцям подовжено терміни безперервного перебування на лікуванні

Важливо Новини Соціальний захист
Прочитаєте за: 3 хв. 25 Жовтня 2023, 12:03

5 жовтня 2023 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та деяких інших осіб». Цим законодавчим актом внормовано низку правових та соціальних державних гарантій, встановлених для захисників і захисниць від початку широкомасштабного вторгнення зс рф. Зокрема, статтею 2-ю документа було внесено зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», в частині термінів перебування військовослужбовців на лікуванні та у відпустці для лікування. Абзац перший пункту 11 тепер викладено в такій редакції:

«Військовослужбовцю на підставі висновку військово-лікарської комісії надається відпустка для лікування у зв’язку з хворобою або відпустка для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) із збереженням грошового та матеріального забезпечення. Тривалість такої відпустки визначається характером захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва). Відпустка надається без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець. 

Загальний час безперервного перебування військовослужбовця в закладах охорони здоров’я та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою або у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) становить не менше тижня та не може перевищувати в цілому чотирьох місяців підряд (крім випадків, коли законодавством передбачено більш тривалі строки перебування на лікуванні). У разі направлення військовослужбовця на лікування за кордон у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, загальний час його перебування на лікуванні за кордоном, включаючи час переміщення з одного іноземного закладу охорони здоров’я до іншого та час очікування між плановими хірургічними втручаннями, не може перевищувати дванадцяти місяців підряд».

Отже, підсумовуючи викладене вище, звертаємо увагу, що відтепер військовослужбовці цілком законно можуть перебувати на лікуванні:

в Україні: загальний час перебування в лікувальних закладах та у відпустці для лікування — не менше ніж 1 тиждень, але в цілому не більше ніж 4 місяці поспіль;

за кордоном: загальний час лікування за кордоном, включаючи час переміщення з одного іноземного закладу до іншого та час очікування між плановими хірургічними втручаннями, не може перевищувати 12 місяців поспіль.

Важливо! Протягом усього періоду лікування та перебування у відпустці для лікування за військовослужбовцем зберігається його грошове та матеріальне забезпечення.

Інфографіка Сергія Поліщука

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить