ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Комісія ООН розслідувала депортацію 31 української дитини до росії

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 22 Жовтня 2023, 3:42

Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні задокументувала переміщення 31 дитини з України до росії у травні 2022 року та дійшла висновку, що це переміщення було незаконною депортацією, що є воєнним злочином.

Про це йдеться у доповіді Комісії, представленій Генеральній асамблеї ООН.

«Комісія розслідувала подальші повідомлення про переміщення російською владою дітей без супроводу дорослих до російської федерації або на окуповані нею території України. Зокрема, вона задокументувала переміщення 31 дитини з України до російської федерації у травні 2022 року і дійшла висновку, що це було незаконною депортацією та воєнним злочином», — зазначається у доповіді.

Йдеться про переміщення 27 травня 2022 року російською владою 16 хлопчиків та 15 дівчаток віком від 7 до 17 років з Дитячого соціального центру Донецька до російської федерації. Згідно з доповіддю, до розміщення в центрі вони перебували в різних ситуаціях. Деякі з них були сиротами або позбавлені батьківського піклування і перебували в державних установах, в той час як інші втратили зв’язок зі своїми батьками або прийомними батьками через триваючі бойові дії. Згоду на переміщення до рф, яке мало бути тимчасовим, до 27 червня 2022 року, дав в.о. директора центру, призначений російською окупаційною владою.

«З інформації, зібраної Комісією, окрім трьох дітей, яких повернув батько, видно, що більшість цих дітей залишилися в рф після закінчення місячного терміну. За свідченнями свідків та повідомленнями ЗМІ, після кількох місяців перебування в рф, в тому числі в прийомній сім’ї, ще одному хлопчику вдалося самостійно повернутися в Україну через білорусь. Одного хлопчика з цієї групи дітей було влаштовано в сім’ю марії львової-бєлової», — йдеться у звіті.

Також вказується на те, що 21 вересня 2022 року уповноважена при президентові рф з прав дитини львова-бєлова публічно заявила, що хлопчикові видали російський паспорт і що тепер він «наш», демонструючи очевидний намір утримувати його в рф на довгостроковій основі. Крім того, у бюлетені, виданому її офісом у 2023 році, львова-бєлова також заявила, що шестеро дітей з цієї групи були влаштовані до сімейних центрів, майже всі – до прийомних сімей, а 22 були передані під тимчасову опіку жителям московської області.

«Ці комбіновані елементи суперечать вимогам закону про те, що евакуація дітей має бути тимчасовою, а тому передача дітей є незаконною депортацією, що є воєнним злочином», — заявили в Комісії ООН.

У доповіді було вказано на те, що міжнародне гуманітарне право передбачає, що жодна сторона конфлікту не повинна організовувати евакуацію дітей, крім своїх власних громадян, до іноземної держави, за винятком тимчасової евакуації, коли цього вимагають нагальні причини, пов’язані зі станом здоров’я чи лікуванням дітей або, за винятком окупованої території, їхньою безпекою. При цьому необхідна письмова згода батьків або законних опікунів, а в разі їх відсутності — осіб, які несуть основну відповідальність за піклування про дітей.

Як зазначили в Комісії, за наявної інформації та даних виявилося складно оцінити масштаби переміщення дітей без супроводу дорослих, що може порушувати вимоги міжнародного гуманітарного права. Одним із чинників, що спричиняє плутанину, було названо той факт, що різноманітні ситуації, які стосуються дітей, розглядаються разом. При цьому Україна та рф оприлюднили різні цифри щодо масштабів переміщення дітей з України з початку широкомасштабного вторгнення рф в 2022 році.

Читайте нас в Telegram
росіяни наводять свої високоточні снаряди за допомогою БПЛА

росіяни наводять свої високоточні снаряди за допомогою БПЛА

Ворог почав підсвічувати цілі для високоточних снарядів «краснополь» розвідувальні БПЛА.

У прикордонних регіонах Сумщини та Чернігівщини пролунало 32 вибухи

У прикордонних регіонах Сумщини та Чернігівщини пролунало 32 вибухи

російські загарбники продовжують обстрілювати прикордонні території Чернігівської та Сумської областей. Всього протягом доби нараховано 12 обстрілів (32 вибухи) із різних видів озброєння.

На Львівщині судитимуть правоохоронця, який переправляв ухилянтів під виглядом водіїв

На Львівщині судитимуть правоохоронця, який переправляв ухилянтів під виглядом водіїв

Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який організував канал переправлення через кордон чоловіків призовного віку.

Сапери три дні розміновували шлях до авто із чоловіком, який підірвався на Харківщині

Сапери три дні розміновували шлях до авто із чоловіком, який підірвався на Харківщині

Станом на зараз було виявлено близько 100 протитанкових мін, розмінування триває

Сили оборони показали свій флот на Дніпрі

Сили оборони показали свій флот на Дніпрі

На рахунку бійців, що здійснюють бойове чергування в межах Київщини — вже більше десятка збитих повітряних ворожих цілей, а патрулювання здійснюється переважно на швидкісних катерах, що передані нам західними партнерами.

Сапери ДСНС за добу знешкодили понад 250 вибухонебезпечних предметів

Сапери ДСНС за добу знешкодили понад 250 вибухонебезпечних предметів

Протягом минулої доби, 20 червня, піротехнічні підрозділи ДСНС України обстежили територію площею 171,63 га і знешкодили 254 одиниці вибухонебезпечних предметів.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Стрілець-снайпер

від 20000 до 120000 грн

Рівне, Рівненська область

Начальник складу

від 22000 до 22000 грн

Одеса

ВМС ЗС України

Майстер ремонтного відділення бронетанкової техніки

від 20000 до 55000 грн

Київ

130 Батальйон ТрО

Механік військовослужбовець

від 51000 до 121000 грн

Запоріжжя

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Бухгалтер

від 20000 до 50000 грн

Суми

Військова частина А1476

Водій-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Київ

Косівський РТЦК та СП