Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…
За 2 роки кількість жінок у війську зросла на 12 тисяч — зараз проходить службу майже 43 тисячі військовослужбовиць.
Що уже змінилося у питаннях рівноправності?
Раніше контракт на проходження військової служби укладався жінками віком від 18 до 40 років, тоді як у чоловіків такого обмеження не було. Тепер від 18 до 60 років контрактниками можуть стати представники обох статей.
Щодо декретної відпустки, то тривалість, визначена в медичному висновку, зараховується до строку вислуги у військовому званні.
Інші дії
Додаткові місця проживання, вбиральні для організації належних умов несення служби військовослужбовців-жінок, військова форма — фінансова складова цих питань завжди проходить аналіз до етапу планування розподілу витрат. Окремих умов, а тим більше «форми для жінок» донедавна в українській армії не було.
Кожен командувач родів військ отримав штатного радника. Крім того, введено функцію позаштатного радника з гендерних питань у системі Міноборони та ЗСУ — це 81 позаштатних та 74 — на громадських засадах.
Продовжується робота над матеріально-технічним забезпеченням військовослужбовців-жінок. Зокрема, створення нових зразків військової форми та засобів індивідуального захисту з урахуванням антропометричних даних.
Ведеться регулярна робота щодо заходів із запобігання сексуальним домаганням та іншим порушенням прав людини. Зокрема, випадків гендерно зумовленого, зокрема домашнього насильства та дискримінації на робочому місці.
Налагоджено співпрацю з міжнародними партнерами: структурою ООН «Жінки в Україні», ОБСЄ, структурою НАТО, а також з національними громадськими організаціями.
«Україна продовжує інтегрувати стандарти НАТО у ЗСУ, зокрема у сфері гендерної рівності. Ми чітко слідуємо принципам Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 та стратегічним плануючим документам, які гарантують рівні права жінок і чоловіків у ЗСУ», — заявили в українському оборонному відомстві.
Джерело: Міністерство оборони України
@armyinformcomua
Президент України Володимир Зеленський повідомив про проведення робочої наради з керівництвом Збройних Сил України. У зустрічі взяли участь Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, начальник Генштабу Павло Баргилевич, командувач Сухопутних військ Василь Драпатий та заступник керівника Офісу Президента Роман Паліса.
Сьогодні, 13 січня, на території об’єкта критичної інфраструктури Путивльської громади впав російський безпілотник.
Понад 1000 військовослужбовців подали рапорт на повернення із СЗЧ через застосунок «Армія+», з них отримали погодження вже 600 осіб.
Українська сторона збирається використати північнокорейських солдатів, захоплених ЗСУ у Курській області, у своїх інтересах.
Міністр оборони України Рустем Умєров прибув з робочим візитом до Великої Британії, де провів зустріч із Державним секретарем з питань оборони Джоном Гілі та обговорив плани двосторонньої співпраці у 2025 році за ключовими безпековими напрямами.
Безпілотники стали символом сучасної війни, і для прикордонника з позивним «Араміс» вони — ключ до перемоги. Командир розвідувально-ударної групи дронів розповідає, як аеророзвідка змінює перебіг бойових дій на Вовчанському напрямку та чому кожен бій без дронів — це крок до поразки.
від 20000 до 50000 грн
Покровськ
Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)
від 25000 до 125000 грн
Київ
Морська Піхота ЗСУ
Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…