ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чисельність військовослужбовиць ЗСУ збільшилась на 40 відсотків порівняно з 2021 роком

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 16 Жовтня 2023, 14:25

За 2 роки кількість жінок у війську зросла на 12 тисяч — зараз проходить службу майже 43 тисячі військовослужбовиць.

Що уже змінилося у питаннях рівноправності?

  • Міністерство оборони скасувало усі обмеження для доступу військовослужбовиць до усіх посад. Якщо раніше жінки могли проходити службу на посадах переважно медичних спеціальностей, зв’язківців, бухгалтерів, діловодів і кухарів, то нині — жінка в армії може бути водієм, гранатометником, заступником командира розвідгрупи, командиром БМП, ремонтником, кулеметником, снайпером тощо.

Раніше контракт на проходження військової служби укладався жінками віком від 18 до 40 років, тоді як у чоловіків такого обмеження не було. Тепер від 18 до 60 років контрактниками можуть стати представники обох статей.

Щодо декретної відпустки, то тривалість, визначена в медичному висновку, зараховується до строку вислуги у військовому званні.

  •  Надали можливість для здобуття військової освіти всіх рівнів. По-перше: з 2019 року Уряд України дозволив вступати до військових ліцеїв дівчатам. По-друге: жінки, які у майбутньому бачать себе офіцерами ЗСУ, мають доступ до усіх рівнів військової освіти. Їм дозволено опановувати ті самі спеціальності, що і чоловікам, а, згодом і служити за широким переліком посад.
  •  Організували системну роботу щодо підвищення рівня компетентності особового складу із забезпечення рівних прав та можливостей жінок й чоловіків. Раніше тренінгів, семінарів, нарад, освітніх програм, круглих столів за участю міжнародних організацій, експертів і фахівців з питань рівноправності українського війська не проводилося. Нині – ця робота відбувається постійно в усіх військових частинах.
  •  Враховуємо аспекти рівноправності під час розроблення нормативно-правових актів. Усі документи, які розробляє МОУ проходять гендерну експертизу.

Інші дії

Додаткові місця проживання, вбиральні для організації належних умов несення служби військовослужбовців-жінок, військова форма — фінансова складова цих питань завжди проходить аналіз до етапу планування розподілу витрат. Окремих умов, а тим більше «форми для жінок» донедавна в українській армії не було.

Кожен командувач родів військ отримав штатного радника. Крім того, введено функцію позаштатного радника з гендерних питань у системі Міноборони та ЗСУ — це 81 позаштатних та 74 — на громадських засадах.

Продовжується робота над матеріально-технічним забезпеченням військовослужбовців-жінок. Зокрема, створення нових зразків військової форми та засобів індивідуального захисту з урахуванням антропометричних даних.

Ведеться регулярна робота щодо заходів із запобігання сексуальним домаганням та іншим порушенням прав людини. Зокрема, випадків гендерно зумовленого, зокрема домашнього насильства та дискримінації на робочому місці.

Налагоджено співпрацю з міжнародними партнерами: структурою ООН «Жінки в Україні», ОБСЄ, структурою НАТО, а також з національними громадськими організаціями.

«Україна продовжує інтегрувати стандарти НАТО у ЗСУ, зокрема у сфері гендерної рівності. Ми чітко слідуємо принципам Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 та стратегічним плануючим документам, які гарантують рівні права жінок і чоловіків у ЗСУ», — заявили в українському оборонному відомстві.

Джерело: Міністерство оборони України

Читайте нас в Telegram
Володимир Зеленський: Цього року наші Повітряні Сили стануть сильнішими

Володимир Зеленський: Цього року наші Повітряні Сили стануть сильнішими

Президент України Володимир Зеленський висловив впевненість, що Повітряні Сили ЗС України значно посиляться після отримання винищувачів F-16.

У ЗСУ відреагували на заяву шойгу щодо Кринок на лівому березі Херсонщини

У ЗСУ відреагували на заяву шойгу щодо Кринок на лівому березі Херсонщини

Речниця Сил оборони півдня України полковник Наталія Гуменюк спростувала заяву міністра оборони росії сергія шойгу про те, що Кринки на Херсонщині нібито «зачищені». 

Окупанти переслідують українців на ТОТ Запоріжжя: шантажують майном і використовують терор

Окупанти переслідують українців на ТОТ Запоріжжя: шантажують майном і використовують терор

На тимчасово окупованих територіях Запорізької області росіяни продовжують переслідувати українців за будь-яке публічне висловлювання думок, які відрізняються від рашистської ідеології.

Президент України: Нові санкції ЄС — правильний сигнал решті світу

Президент України: Нові санкції ЄС — правильний сигнал решті світу

Президент України Володимир Зеленський поспілкувався телефоном із Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем і подякував за всебічну підтримку з боку Євросоюзу.

Коригували арту, захищали Миколаївщину, відбивали Зміїний: у ВМС розповіли як воювати на «Байрактарі»

Коригували арту, захищали Миколаївщину, відбивали Зміїний: у ВМС розповіли як воювати на «Байрактарі»

Ескадрильї «Байрактарів» були одними з перших, хто прийняли бої з противником від початку широкомасштабного вторгнення.

У Силах оборони повідомили, чи готується рф до масованого ракетного удару по Україні

У Силах оборони повідомили, чи готується рф до масованого ракетного удару по Україні

Наразі фіксується активність російської стратегічної авіації, що може вказувати на підготовку рф до ударів. Водночас ракетоносїів у Чорному морі поки не спостерігається.

Захищаємо світ

00
00
00