За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…
Нещодавно ми розповідали, що режисер Олексій Гончарук, який ось уже кілька років проходить військову службу в лавах Збройних Сил України та створює документальний кінолітопис українського війська й розповідає про його звитяги у ході російсько-української війни, знімає нову стрічку. Йдеться про документальний фільм «Combat intelligence/Розвідка боєм», над яким режисер у погонах працює за підтримки Національної ради військовослужбовців і ветеранів, Національної агенції стратегічних комунікацій та Національної федерації самбо України і який став 18-ю стрічкою митця. І ще три фільми — у процесі зйомок і монтажу. І ось режисер розповів журналістові АрміяInform про завершення роботи над фільмом. Ба більше, нині стартували допрем’єрні покази цієї картини про військову розвідку.
— Загалом ми провели уже 6 допрем’єрних показів і здебільшого — у навчальних закладах України, — розповідає офіцер. — Так, нашими глядачами стали учні двох закладів шкільної мережі «Умка» — це школи «Смарт» і «Грант», мешканці села Кустин Бердичівського району Житомирщини, де показ проводився в етнографічній садибі «Сила», школярі початкової школи № 334 міста Києва, ліцеїсти Київського ліцею № 23 «Кадетський корпус імені Володимира Великого», а також — учні Городищенського фахового коледжу Уманського національного університету садівництва й загальноосвітньої середньої школи № 3 міста Городище на Черкащині. Завтра проводимо сьомий показ в одній зі столичних шкіл.
Кожен захід, розповідає Олексій, став комплексним. І це — ще одна з ланок роботи режисера та команди його однодумців. Адже, крім демонстрації свого творчого доробку, щоразу він виступає перед глядачами, а подекуди — є не єдиним спікером заходу, долучаючи воїнів-розвідників і не лише їх. Це вже складові загального процесу військово-патріотичного виховання молоді. Так, у «Кадетському корпусі» у рамках показу фільму пройшло заняття з тактичної підготовки. Оскільки одним із партнерів проєкту є Національна федерація самбо України, вихідцем із якої, власне, і є спортивний журналіст і очільник пресслужби федерації, а нині — старший лейтенант Олексій Гончарук, то один із показів супроводжувався майстер-класом із самбо, в якому взяли участь близько 300 учнів та студентів.
— Його провели призери міжнародних і національних змагань із самбо, спортсмени КДЮСШ «Юний динамівець» і клубу Legion IX, — пояснює Олексій Гончарук. — Варто зазначити, що багато самбістів сьогодні воюють, і в основному — у складі підрозділів спеціального призначення, зокрема і у військовій розвідці. Тож тема фільму «Розвідка боєм» їм близька, як нікому.
Загалом же за два тижні допрем’єрних показів стрічку «Розвідка боєм» подивилося вже близько тисячі глядачів. Прем’єру ж для широкого загалу режисер планує за кілька тижнів, у листопаді.
Але й це ще не все. Наступного разу ми розповімо, як «Розвідка боєм» збирає донати і як ці донати виливаються у технічні засоби для бойової роботи воїнів-розвідників — наразі збережемо інтригу, оскільки щойно стартував дуже цікавий проєкт благодійного фонду «Україна в огні» під назвою «Загін «Метелики». Днями перший вагомий результат цього великого проєкту буде готовий і тоді ми повернемося до цієї теми!
@armyinformcomua
На Покровському напрямку несолодко, проте Сили оборони продовжують нищити противника. Зокрема, регулярно горить різноманітна техніка.
Маршрут військового водія — не звична дорога, а тонка лінія між життям і смертю. Адже навігатор безсилий там, де кожен метр — це виклик. Під колесами — невідомість, над головою — дзижчання ворожих дронів, а на горизонті — гуркіт артилерії. Та він мчить вперед, бо знає: попереду — побратими, які вірять, що за ними повернуться.
«Мені все одно на час виїзду, місце та обстріли. Моя задача — забрати пацанів, і все», — так описує свою роботу розвідник «Сімка», який на швидкості 170 км/год евакуює побратимів на Покровському напрямку.
На Волині під час спроби підкупу прикордонника за 1500 євро було затримано двох організаторів незаконного переправлення людей через кордон.
Понад 110 000 заявок на різні вакансії в Силах оборони залишили українці, скориставшись сервісом рекрутингу в застосунку Резерв+.
Командир «Турист», нагороджений Золотим хрестом, провів унікальну тритижневу операцію на Запоріжжі, під час якої його зведена група не втратила жодного бійця, попри вогневі контакти з ворогом на відстані трьох метрів.
За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…