Про це йдеться у роз’ясненнях Міністерства оборони України. Постанова Кабінету Міністрів України № 768 від 12 червня 2026 року запровадила…
Продовжується практика витіснення української мови з усіх сфер суспільного життя на тимчасово окупованих територіях. Так, окупанти внесли уроки з української мови, як факультативний та не обов’язковий для вивчення предмет у всіх підконтрольних закладах загальної середньої освіти на ТОТ Донецької області.
Про це повідомляє Центр Нацспротиву.
Як зазначається, ворог розробив примітивну програму з вивчення української мови для учнів середніх та старших класів, яка налічує близько 300 годин на 5 років.
Водночас коли діти виявляють ініціативу щодо проходження навіть такого факультативу, окупанти психологічно тиснуть на учнів, принижують їх та погрожують проблемами з навчанням.
Таким чином окупаційна адміністрація планує демонструвати начебто «дотримання» міжнародного права на окупованій території, а саме — права населення на вивчення рідної мови. Однак насправді дана скорочена програма української мови є лише прикриттям для подальшої русифікації регіону.
Центр національного спротиву отримав від підпілля списки всіх окупантів та колаборантів, які причетні до даних заходів та продовжують працювати в інтересах ворога.
Ворог атакував позицї десантників 81-ї Слобожанської бригади ДШВ за допомогою танка, бронемашин та мотоциклів.
Про це йдеться у роз’ясненнях Міністерства оборони України. Постанова Кабінету Міністрів України № 768 від 12 червня 2026 року запровадила…