Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…
«Почали падати 120-мм міни. Дуже близько стався вибух. Полетіли шматки бетону, піднявся пил… Майже одразу відчув різкий біль і провалився в темряву», — так розказує про своє важке поранення в Бахмуті солдат Максим Піддубний.
Це зараз армієць служить стрільцем у підрозділ охорони одного з ТЦК та СП, розташованого на Харківщині. А ще донедавна він воював на найгарячіших ділянках лінії фронту в Донецькій області.
…35-річний уродженець Чугуєва більшість дорослого життя працював таксистом. Здійснював перевезення в межах області, жив у власному будинку, разом із батьками утримували велике господарство.
— Строкову не відслужив через певні проблеми зі здоров’ям, — розповідає Максим. — Згодом мій стан нормалізувався. Від весни 2014-го кілька разів приходив до військкомату, але мене не брали з різних причин. Армійці лише казали, що колись дійде час і до мене.
Торік 24 лютого росіяни завдали по Чугуєву масованих ударів. Майбутній воїн не став чекати на виклик, а сам прийшов до ТЦК та СП.
Чоловіка направили до окремої механізованої бригади імені Володимира Мономаха. По завершенню курсу підготовки він прибув на бойову позицію біля Зайцевого Донецької області.
— Знаєте, на фронті лячно лише в перші хвилини, а потім — всі сили спрямовуєш на виконання наказів командирів, — каже Максим.
Торік влітку противник активно використовував артилерію. Першу акубаротравму армієць дістав на початку вересня.
— Моя контузія є дрібницею в порівняні з пораненнями моїх побратимів. 120-мм міна тоді вибухнула десь за 30 метрів від мене. Після евакуації пробув певний час у нашій медичній роті, а потім — наполіг на повернені до бойових товаришів, — говорить воїн.
У жовтні 2022-го «володимирівців» направили на Бахмутський напрямок. У місті-фортеці Максим кілька років тому перебував у справах. Цього ж разу він просто не впізнав його.
— Усі будівлі зруйновані та чорні від пожеж. Дуже важко було дивитися на зруйнований Бахмут, що був таким красивим і успішним. Але попри те, що місто було вщент зруйноване, ми тримали оборону та створювали умови для контрнаступу, — розказав воїн.
За його словами, центр міста колись дуже нагадував йому рідний Чугуїв. А один приватний будинок у передмісті був копією батьківського дому. Ворожі снаряди не пожаліли будівлі великого населеного пункту.
Наприкінці листопаду минулого року піхотинець дістав друге, більш важке поранення.
— Після вибуху того ворожого снаряда отямився в медроті. Надалі був евакуйований до міста Дніпро. Три місяці майже нічого не чув, а нормальний сон для мене й досі розкіш. Погані погодні умови для моєї голови є пеклом. Зважаючи на все це, мене рішенням ВЛК визнано обмежено придатним до військової служби, — із сумом розповідає військовослужбовець.
Згодом слух у Максима частково відновився, але лише на одне вухо. Щодо його подальшого стану здоров’я, то лікарі не можуть дати точних прогнозів. Є певне підґрунтя стверджувати, що йому можуть надати статус особи з інвалідністю внаслідок війни.
…Поки солдат Піддубний чекав на свій перевід — під Бахмутом та Авдіївкою виконував завдання в підрозділах забезпечення механізованої бригади.
За успіхи на полі бою армійця заохочено кількома відомчими відзнаками та почесним нагрудним знаком механізованої бригади «Бахмутський рубіж».
— Як тоді, так і зараз дуже хочу повернутися до своїх побратимів. Але боюся, що на передку не почую ворога чи в якийсь момент накриє головний біль. Якщо ж все повернути назад, то все одно пішов би армії, — зазначив насамкінець солдат Максим Піддубний.
Фото автора
@armyinformcomua
На фоні нових ракетних ударів рф по Києву, Запоріжжю та Харківщині Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що балістику росіян необхідно знищувати ще на території країни-агресора.
Російські війська використовують своїх поранених солдатів для виявлення вогневих точок українських захисників.
На Дніпропетровщині викрили компанію, яка допомагала росіянам будувати лабораторії, в яких вони розробляють ядерну зброю.
Невідомі диверсанти продовжують підривну діяльність на території країни-агресора.
У суботу, 18 січня, Міністр оборони України Рустем Умєров провів переговори з главами МЗС та представниками Албанії, Боснії і Герцеговини, Молдови, Північної Македонії, Румунії, Словенії, Туреччини, Хорватії та Чорногорії.
Російські війська продовжують застосовувати проти українських захисників спеціальні боєприпаси, споряджені отруйними речовинами.
від 20000 до 120000 грн
Київ, Київська область
від 20100 до 20100 грн
Житомир
Державна прикордонна служба України
Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…