Саме вони перебувають на передовій Кримського напрямку інформаційного фронту, попри те, що потерпають від фінансових проблем, втратили передавачі, які поширювали…
З 3 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та деяких інших осіб» (№ 3379-ІХ). Цим нормативним актом було внормовано і введено у правове поле ряд суспільно значущих проблем, актуальність вирішення яких обумовлена поточним станом у нашій країні — відбиттям широкомасштабного вторгнення з рф. Зокрема, було внесено зміни та доповнення до кількох чинних законів, зокрема до ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а також до Кодексу цивільного захисту України.
Що ж передбачає ухвалений закон України? Пропонуємо до уваги читачів його короткий огляд.
Це, мабуть, «найгарячіша» позиція, внормована цим законом, на яку очікували захисники і захисниці. Зокрема, документ уточнює порядок виплати грошової компенсації військовослужбовцям за невикористані дні відпусток (зокрема й у разі загибелі) та вдосконалює порядок виплати одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби.
Так, норму про відпустку військовослужбовцю на підставі висновку ВЛК для лікування у зв’язку з хворобою або після поранення доповнили правилом, за яким у разі направлення військовослужбовця на лікування за кордон загальний час його перебування на лікуванні за кордоном, включаючи час переміщення з одного іноземного закладу охорони здоров’я до іншого та час очікування між плановими хірургічними втручаннями, не може перевищувати дванадцяти місяців поспіль.
Крім того, встановлено, що у рік звільнення військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) зі служби у разі невикористання ними щорічної основної або додаткової відпустки їм виплачується грошова компенсація за всі не використані за час проходження військової служби дні щорічних основної та додаткової відпусток, а також додаткової відпустки військовослужбовцям, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, та додаткової відпустки (передбаченої ст. 16-2 Закону України «Про відпустки»). Раніше компенсація виплачувалася за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, зокрема військовослужбовцям-жінкам, які мають дітей.
У разі ненадання військовослужбовцям щорічної основної відпустки у зв’язку з настанням особливого періоду або воєнного стану така відпустка буде надаватися після закінчення таких періодів (раніше Закон говорив про надання «у наступному році»).
Новою стала норма, за якою у разі загибелі (смерті) військовослужбовців грошова компенсація за всі не використані ними за час проходження військової служби дні щорічних основної та додаткової відпусток, а також додаткової відпустки військовослужбовцям, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, та додаткової відпустки (передбаченої ст. 16-2 Закону України «Про відпустки»), виплачується членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців.
Цим Законом також передбачається поширення положення щодо грошового забезпечення та надання відпусток військовослужбовцям на іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу в ЗС України.
Так, пункт 2 статті 15 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» викладено у такій редакції: «Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах:
1) 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби — які звільняються з військової служби:
за станом здоров’я;
за власним бажанням під час дії воєнного стану (для військовослужбовців з-поміж іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України)».
Законодавці також уточнили правила надання одноразової грошової допомоги (ОГД) при звільненні з військової служби (крім строкової). Для такої допомоги встановили кілька варіантів розмірів:
— 50% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби;
— 50% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби за наявності вислуги 10 календарних років і більше;
— 25% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби за наявності вислуги 10 календарних років і більше;
— 50% місячного грошового забезпечення.
(Перелік відповідних категорій одержувачів та підстави надання їм указаної допомоги названо у п. 2 ст. 15 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»).
Щодо виплати ОГД військовослужбовцям, які були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або на військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період: встановлено, що для цієї категорії захисників виплата одноразової грошової допомоги здійснюється за період такої служби з дня їх призову на військову службу без урахування періоду попередньої військової служби, на якій вони перебували, крім тих осіб, які при попередньому звільненні з військової служби не набули права на отримання такої грошової допомоги.
Законом встановлено також виплату щомісячної винагороди за особливості проходження служби під час дії воєнного стану (особливого періоду) військовослужбовцям строкової військової служби. Її розмір складає 6000 гривень та виплачується на умовах та в порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України.
У документі зазначається, що курсантам вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, а також закладів вищої освіти, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки, закладів фахової передвищої військової освіти, які перед зарахуванням на навчання не перебували на військовій службі або проходили строкову військову службу, щомісячно виплачується винагорода за особливості проходження служби (навчання) під час дії воєнного стану (особливого періоду) у розмірі 2350 гривень на умовах та в порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України.
Не оминув новий Закон увагою і співробітників інших безпекових структур: Нацполіції та служби цивільного захисту. Зокрема, за особами рядового і начальницького складу цих відомств, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України або захопленими заручниками, а також зниклими безвісти за особливих обставин, зберігається грошове забезпечення за останнім місцем проходження служби в розмірі:
посадового окладу;
окладу за спеціальним званням;
надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, які мають постійний характер;
інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.
Сім’ям зазначених осіб щомісячно виплачується грошове забезпечення у порядку та розмірах, встановлених КМУ.
Підготував Сергій Лемеха, інфографіка Андрій Репецький
@armyinformcomua
У середу, 30 квітня, Президент України Володимир Зеленський відзначив державними нагородами воїнів-прикордонників з нагоди їхнього професійного свята.
Після цілої низки жорстоких злочинів, які встигли вчинити у себе вдома російські військові з 2022 року, вже навіть у самій рф від образу «захисників вітчизни», який для них старанно ліпила кремлівська пропаганда, не залишилося і сліду.
Сьогодні, 30 квітня, російські війська атакували Добропілля та Слов’янськ, внаслідок чого постраждала людина, пошкоджено десятки будинків.
Минулого тижня противник здійснив 228 штурмових дій по всій операційній зоні ОТУ «Луганськ». Більшість атак росіян зафіксовано на Торецькому напрямку.
Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування щодо тепер уже колишньої співробітниці правоохоронних органів, яка займалася незаконним переправленням військовозобов’язаних чоловіків за кордон.
Новобранець 38-ї окремої бригади морської піхоти, який приєднався до лав Збройних Сил України за проєктом «Контракт 18- 24», розповів про свою мотивацію проходження базової загальновійськової підготовки.
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
Саме вони перебувають на передовій Кримського напрямку інформаційного фронту, попри те, що потерпають від фінансових проблем, втратили передавачі, які поширювали…