ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Тим, хто вважає, що ми наступаємо повільно, раджу приєднатися до нас і пришвидшити звільнення нашої землі»

Публікації
Прочитаєте за: 4 хв. 4 Жовтня 2023, 10:42

Артем Бага, який сьогодні воює у складі підрозділу десантно-штурмових військ, впевнений: українці переможуть московитів. Про свій шлях на війну і про заповітну мрію він розповів кореспонденту АрміяInform.

«Виглянув у вікно і побачив довжелезну колону військової техніки: в місто входили “визволителі”»

— Класик української літератури писав, що в кожного свій шлях на війну. А яким він був у тебе?

— Прокинувся на світанку 24 лютого від вибухів і відразу зрозумів, що почалася війна. Обстрілювали нас із території московії: наше  Білопілля за 10 кілометрів від українсько-російського кордону. Коли вибухи стихли, почувся якийсь незрозумілий гуркіт, що з кожною хвилиною наростав. Виглянув у вікно і побачив довжелезну колону військової техніки: в місто входили «визволителі». Правда, у нас вони не затрималися, поспішали на Київ.

За кілька днів у нас сформувався добровольчий підрозділ «Вир», і я в числі перших записався до його лав. Нашим завданням було обороняти місто на випадок спроби росіян увійти до нього. Нам видали зброю, ми зайняли позиції. Але до відкритих сутичок не дійшло, хоча нас ворог щедро поливав мінометно-артилерійським вогнем.

— Навчальний заклад, де ти працював, функціонував?

— Більш ніж місяць не працював. А потім, коли Сумщину звільнили від орків, повернувся до нормальної життєдіяльності. І я приступив до своїх обов’язків майстра виробничого навчання.

«Під керівництвом британських інструкторів ми продовжили удосконалюватися як вояки»

 —  Сьогодні ти воюєш у складі десантно-штурмової бригади. Як ти потрапив до неї?

 — До її складу потрапив, як тільки одягнув армійський однострій. І з перших днів зрозумів, зважаючи на інтенсивність навчання, фізичні навантаження, що завдання виконуватимемо досить серйозні. Спочатку ми від самого ранку і до пізнього вечора проводили день на полігоні, опановуючи ремесло солдата. Згодом нас відправили до Великої Британії. Під керівництвом британських інструкторів ми продовжили удосконалюватися як вояки. Якщо вас цікавить, чи є чому в них повчитись, то відповім однозначно: є. Я, наприклад, здобув масу теоретичних знань і практичних навичок, які застосовую майже щодня. Після Великої Британії була Німеччина, де на полігоні  ми продовжили вдосконалюватися. Особисто мене готували як механіка-водія бронетранспортера «Страйкер».

То ти тепер є механіком-водієм саме цього БТРа? Якщо так, то як тобі тактико-технічні характеристики цієї машини? Кращі, аніж в аналогічної техніки радянського виробництва, яку досі використовуємо і ми, і росіяни?

— Щоб ви краще зрозуміли, відповім так: це все одно, що порівнювати «запорожець» із «мерседесом» останньої моделі. Повернувшись з Німеччини, ми опинилися на полігоні десантно-штурмових військ, що в Житомирській області, де відточували набуті раніше практичні навички, поглиблювали теоретичні знання. І лише після цього  наш підрозділ відправили для виконання бойових завдань.

«рашисти добряче підготувалися до нашого наступу — переконалися на власному досвіді»

— Я знаю, що ти побував у найгарячіших точках цієї війни, зокрема й на Запорізькому напрямку. Розкажи, будь ласка, про це. Наприклад, твоя бригада штурмувала укріплення, які військові експерти порівнюють, зважаючи на їхню міцність, з так званою лінією Маннергейма — укріпленнями часів Другої світової війни, зведеними фінами…

— Знаєте, мені важко проводити якісь аналогії, оскільки про лінію Маннергейма лише читав. А ось про те, що кацапи добряче підготувалися до нашого широкомасштабного наступу, ми зі своїми побратимами переконалися на власному досвіді. Всі три лінії оборони насправді є «зубами дракона», і кожен сантиметр звільненої української землі у буквальному розумінні цього слова щедро политий кров’ю українських хлопців. Ну а тим, хто вважає, що ми наступаємо повільно, порадив би приєднатися до нас і пришвидшити звільнення нашої землі. Зауважу, що нам протистоїть сильний і безжальний ворог, який теж навчився за ці півтора року воювати. І зброї в нього вистачає.

— Твоя заповітна мрія, Артеме?

— Вигнати з України москалів і повернутися додому, де мене з нетерпінням чекають діти Дар’я і Ваня, дружина Лариса. А ще я мрію, щоб і всі мої побратими повернулися до своїх рідних і близьких. 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
У Міноборони розповіли, як навчають працівників ТЦК та СП

У Міноборони розповіли, як навчають працівників ТЦК та СП

Сьогодні розпочалося навчання працівників ТЦК та СП Хмельницької та Львівської областей за програмою «Особливості супроводу військовослужбовців та їхніх родин».

Олексій Данілов зустрівся з делегацією штаб-квартири НАТО — про що говорили

Олексій Данілов зустрівся з делегацією штаб-квартири НАТО — про що говорили

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов наголосив, що процес деколонізації росії є викликом для цивілізованого світу.

Унікальна акція: кримськотатарський прапор, пошитий у Краматорську, підняли над Кримом

Унікальна акція: кримськотатарський прапор, пошитий у Краматорську, підняли над Кримом

Зустріч «Кримський спротив. Слово свідка» відбулась до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя у просторі виставки «Україна — розп’яття» Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Поранення на фронті: розмір виплат у 2024 році

Поранення на фронті: розмір виплат у 2024 році

З власного досвіду можу сказати, що перебуваючи у госпіталі чи лікарні, далеко не одразу задаєшся питанням про те, що мають виплатити у разі поранення, адже виникає чимало запитань більш важливих: що із побратимами, які, можливо, також були поранені, що зі зброєю та спорядженням, бо це «інвентарка», яку потрібно здавати, а також як бути із документами тощо...

«Ломикамінь»: У столиці презентували виставку, присвячену жіночому спротиву в Криму

«Ломикамінь»: У столиці презентували виставку, присвячену жіночому спротиву в Криму

У Києві до Дня спротиву окупації Криму презентували мистецьку виставку «Ломикамінь. Жіночий спротив у Криму», яку організувало Представництво президента України в АРК та Офіс «Кримської платформи».

Україна та Болгарія працюють над розширенням торговельних потоків і відновленням судноплавства

Україна та Болгарія працюють над розширенням торговельних потоків і відновленням судноплавства

Президент України Володимир Зеленський провів продуктивні та цілком конкретні перемовини з Прем’єр-міністром Болгарії Ніколаєм Денковим.

Захищаємо світ

00
00
00