В умовах навʼязаної росією війни питання ефективної мобілізації та рекрутингу на військову службу стає пріоритетним для держави. Підривна діяльність кремлівських…
Рівно рік минув з події, яка облетіла увесь світ — українські захисники звільнили місто Лиман, що на Донеччині. Населений пункт був стратегічно важливим, адже це важливий транспортний вузол у Донецькій області.
Історію про деокупацію Лиману, планування операції, перебіг бойових дій та емоції, які переживали наші десантники під час встановлення українського прапора над міською радою, ексклюзивно захисники розповіли для АрміяInform.
— Після звільнення декількох тимчасово окупованих селищ Донеччини ми почали планувати операцію зі звільнення Лиману в декілька етапів. Першочерговим завданням було зайти у сам населений пункт, тим самим створити плацдарм для подальшого просування. Коли побратими одного з підрозділів виконали поставлене завдання, ми вже могли далі просуватися штурмовими групами та підрозділами, які здійснювали стабілізаційні дії, — розповідає десантник Євгеній.
Про те, як українські захисники заходили в саме місто, розповів штурмовик Руслан.
— Ми заїжджали колоною. Наші аеророзвідники побачили, що в лісовій місцевості окупанти ховають техніку, тому наш танк почав відпрацьовувати по ній. Після успішного виконання цього завдання наш підрозділ поділився на дві групи. Одна штурмова група заходила на цивільній об’єкт, а група прикриття здійснювала стабілізаційні дії, — говорить захисник Руслан.
Після декількох безпосередніх боїв з ворогом, окупанти почали відступати, кидаючи техніку та озброєння.
— Завдяки нашим аеророзвідникам нам дуже смішно було спостерігати за тим, як противник швидко починав виносити з домівок цивільного населення туалети і тому подібне, — згадує десантник Ілля і продовжує. — Ворог навіть не проводив так швидко евакуацію своїх поранених, як «рятував» побутові речі наших людей. Коли ми потім заходили в такі будинки, де проживали окупанти, то там був тільки бруд та купи сміття… Де вони справляли свої природні потреби, там і спали. Напевно, для них це звичайна справа: перетворювати все в бруд та сміття. Одне слово, вони намагалися зробити «русскій мір», до якого вони звикли.
За словами командира роти Владислава, коли противник зрозумів, що перебуває майже в повному оточенні, вони намагалися дуже швидко покинути місто, залишаючи невеликі групи «лнр та днр».
— Головна помилка окупантів полягає в їхній надії на свою авіацію та артилерію. Ворог вважає, що вогнева підтримка може їх врятувати. Коли ми прорвали окупаційну лінії оборони, то виявилося, що їхня арта взагалі не є ефективною, а самі військовослужбовці рф діють типово та непомірковано, — наголошує командир роти Владислав.
Десантник Денис розповів про емоції, які виникли у нього після того, як вони з побратимами скинули російські ганчірки з будівлі міської ради та встановили український стяг.
— Коли ми вже були тут, на центральній площі, то в душі у кожного вирували просто нереальні емоції. Місцеве населення виходило до нас, дякували… Такі моменти складно передати словами, якщо не відчував їх, але це, безумовно, мотивує йти тільки вперед, — додав захисник Денис.
Фото та відео авторів
@armyinformcomua
На Торецькому напрямку, в зоні відповідальності 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу, продовжуються масові атаки дронів. Окупанти за будь-яку ціну хочуть порушити логістику Сил оборони.
Пілотний проєкт Першого окремого медичного батальйону, створеного для системної евакуації та порятунку поранених на передовій, активно розвивається та вже демонструє високі результати.
На Запорізькому напрямку фіксують активні дії противника. Прикриваючись деревами і кущами вперед йдуть піхотні підрозділи.
Російська армія продовжує завдавати ударів по Нікопольському району. Протягом минулої доби під ворожим вогнем опинилися райцентр і Покровська громада. Агресор застосовував FPV-дрони та артилерію.
Упродовж доби окупанти завдали 360 ударів по семи населених пунктах Запорізької області.
Україна, яка з 2014 року перебуває в стані збройного конфлікту з росією, стикається з численними викликами, пов’язаними із забезпеченням обороноздатності та укомплектуванням Збройних Сил.
від 20000 до 120000 грн
Харків
229 окремий батальйон 127 ОБр Сил ТрО
від 20100 до 50000 грн
Запоріжжя
Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
В умовах навʼязаної росією війни питання ефективної мобілізації та рекрутингу на військову службу стає пріоритетним для держави. Підривна діяльність кремлівських…