ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Президент України прийняв вірчі грамоти від новопризначених послів країн ЄС, Великої Британії та Канади

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 27 Вересня 2023, 22:03

Про це повідомляє сайт Президента України.

Президент Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти від новопризначеного Посла Французької Республіки в Україні Гаеля Весьєра, Посла Великої Британії в Україні Мартіна Гарріса й Посла Канади в Україні Наталки Цмоць.
Урочиста церемонія традиційно відбулася на території Національного заповідника «Софія Київська» в столиці.
Під час розмови з французьким Послом Гаелем Весьєром Глава держави подякував Франції та Президенту Еммануелю Макрону за оборонну та гуманітарну підтримку нашої країни в часи розв’язаної росією повномасштабної війни.
Володимир Зеленський окреслив ключові пріоритети щодо подальшої оборонної підтримки з боку Франції з урахуванням потреб українських захисників на полі бою. Було відзначено плідну взаємодію відповідних відомств двох країн, підтримку від французької сторони у підготовці Форуму оборонних індустрій.
Особливу увагу було приділено актуальним питанням інтеграції України до ЄС і НАТО, а також підготовці двосторонніх заходів на найближчий час.
Окремо було обговорено започаткування перемовин щодо укладення між Україною та Францією двосторонньої угоди про безпекові гарантії на базі Спільної декларації «Групи семи» про підтримку нашої країни, ухваленої на саміті НАТО у Вільнюсі.
Під час зустрічі з Послом Великої Британії Мартіном Гаррісом наголошувалося на безпрецедентно міцному партнерстві між двома країнами.
Президент України зупинився на ключових пріоритетах подальшої оборонної співпраці, наголосивши на необхідності посилення української системи ППО.
Глава держави особливо відзначив роль британського уряду в організації тренувань українських військових на території Сполученого Королівства.
Також було обговорено виклики, які постають перед нашою країною, зокрема в осінньо-зимовий період.
Окрему увагу приділили питанням об’єднання міжнародних зусиль довкола реалізації запропонованої Україною Формули миру, інтеграції нашої країни до НАТО та її внеску в забезпечення глобальної продовольчої безпеки.
Зі свого боку Посол Мартін Гарріс наголосив, що радий повернутися працювати до Києва, де у 2003–2008 роках він був заступником глави місії у британському Посольстві.
Дипломат також відзначив, що вручення вірчих грамот відбувається на території «Софії Київської».
«Це святе місце. Воно свідчить про давню історію Київської Русі», — сказав він.
З послом Канади Наталкою Цмоць було обговорено домовленості, досягнуті під час нещодавнього візиту Президента України до Канади, який вкотре підтвердив особливе партнерство між двома країнами.
«Ми надзвичайно вдячні Канаді, вашому суспільству за велику підтримку всіх українців із перших днів повномасштабної війни. Ми продовжуватимемо наш плідний діалог. Знаємо, що ви — наші справжні друзі», — наголосив Володимир Зеленський.
Під час зустрічі з Послом Естонської Республіки Володимир Зеленський подякував Естонії за непохитну й предметну підтримку України під час повномасштабної російської агресії.
Зі свого боку Посол Аннелі Кольк зазначила, що для неї честь працювати в Україні й перебувати сьогодні серед українців, вона мріяла про це.
Спілкуючись із Послом Словенії Матеєю Превольшек, Глава Української держави відзначив вагому допомогу з боку цієї країни, насамперед 10 пакетів оборонної підтримки, а також гуманітарну допомогу, надану з початку широкомасштабної російської агресії.
«Дякуємо Словенії за підтримку нашого суверенітету й територіальної цілісності, за всю вашу підтримку на рівні ЄС», — наголосив він.
Під час зустрічі було відзначено, що Словенія, яка з 2024 року буде непостійним членом Ради Безпеки ООН, докладатиме максимум зусиль для наближення сталого та справедливого миру для України.
Під час зустрічі з Послом Угорщини Анталом Хеізером Володимир Зеленський висловив сподівання на участь угорського керівництва в другому Міжнародному саміті щодо продовольчої безпеки.

Глава держави окремо порушив тему експорту української аграрної продукції. Було наголошено на необхідності досягнення взаємоприйнятного рішення за результатами переговорів профільних відомств двох країн.
Було обговорено взаємодію в контексті європейської інтеграції України.
Вітаючи з призначенням нового Голову Представництва ЄС в Україні Катаріну Матернову, Президент зазначив, що євроінтеграція є одним із ключових пріоритетів для нашої країни, дуже важливим для всього українського суспільства — і для цивільних, і для військових.
«Ми маємо виклик, але дуже приємний для нас — почати переговори щодо майбутнього членства в ЄС», — зазначив Володимир Зеленський.

Читайте нас в Telegram
Україна виступає за мирне врегулювання придністровського конфлікту — МЗС

Україна виступає за мирне врегулювання придністровського конфлікту — МЗС

Україна стежить за останніми подіями в придністровському регіоні Молдови та закликає до мирного вирішення проблемних питань у відносинах між Кишиневом та Тирасполем без жодних деструктивних зовнішніх втручань.

Північна Македонія підписала декларацію про підтримку членства України в ЄС і НАТО

Північна Македонія підписала декларацію про підтримку членства України в ЄС і НАТО

Прем’єр-міністр Північної Македонії Талат Джафері підписав із Президентом Володимиром Зеленським спільну декларацію про підтримку євроатлантичної інтеграції України.

Артилерія та засоби ППО: Україна та Боснія і Герцеговина обговорили оборонні потреби України

Артилерія та засоби ППО: Україна та Боснія і Герцеговина обговорили оборонні потреби України

Президент України поінформував Голову Ради міністрів Боснії і Герцеговини про оборонні потреби України, зокрема в артилерії та засобах ППО.

Щомісячна потреба України у зовнішньому фінансуванні сягає близько $3 млрд

Щомісячна потреба України у зовнішньому фінансуванні сягає близько $3 млрд

Подальша ритмічна бюджетна допомога вкрай необхідна для забезпечення соціальних видатків, заявив 28 лютого міністр фінансів України Сергій Марченко на онлайн-зустрічі фінансового блоку G7.

Президент України поінформував Президента Сербії про ситуацію на полі бою

Президент України поінформував Президента Сербії про ситуацію на полі бою

Президент України розповів главі держави Сербії про поточну ситуацію на полі бою. Також сторони обговорили безпекові та політичні виклики в регіоні Східної Європи.

Наші дронщики показали, як безжально «трьохсотять» окупантів

Наші дронщики показали, як безжально «трьохсотять» окупантів

На тимчасово окупованій території Харківщини бійці прикордонної бригади Гвардії наступу «Сталевий Кордон» скидами з дрона нанесли вогневе ураження по ворожому бліндажу.

Захищаємо світ

00
00
00