Про це під час інтерв’ю АрміяInform розповів радник — уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко. — Після повернення бійців…
Про це перший заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк розповів під час ініційованого Міністерством економіки України форуму Demine Ukraine.
В межах цієї події у форматі панельних дискусій ключові учасники сектору економіки, промисловості, Сил оборони та нацбезпеки обговорили питання, які стосуються сфери розмінування українських територій.
Разом із секретарем РНБО України Олексієм Даніловим, міністром внутрішніх справ України Ігорем Кліменком та Першим віцепрем’єр-міністром — міністром економіки України Юлією Свириденко вони обговорили особливості державної стратегії розмінування України.
Як підкреслив генерал-лейтенант Олександр Павлюк, окрім бойового розмінування, яке здійснюють підрозділи ЗСУ та ДССТ МОУ, виконуються ще два види заходів протидії вибуховим пристроям. А саме: оперативне реагування — комплекс заходів зі швидкого усунення ризиків від вибухонебезпечних предметів та гуманітарне розмінування — комплекс заходів, які проводять оператори протимінної діяльності з метою ліквідації небезпек, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами.
— На даний момент розмінування ми рахуємо за заходи із забезпечення національної безпеки, яка проводиться під керівництвом органу протимінної діяльності Міністерства оборони. Для цього створений Секретаріат, координаційний штаб, який чітко розуміє, що заміновано і які сили та засоби є у нас на даний момент для протидії. Штаб координує свою роботу в тісній взаємодії з таким органами, як ДСНС, МВС, іншими операторами. Оскільки існуючу загрозу забруднення наших земель вибухонебезпечними пристроями, яку ми зараз маємо, можна порівняти за масштабами із загрозою, яка була у Другій світовій війні. Противник використав все, що в нього було зі своїх запасів та арсеналів, напевно, з часів завершення Другої світової, — зазначив Перший заступник Міністра оборони України.
За його словами, українська земля забруднена всім: не лише мінами і снарядами, але й касетними боєприпасами, фосфорними боєприпасами. Тому, як зазначив генерал-лейтенант Олександр Павлюк, у багатьох випадках, що пов’язані із складністю розмінування та знешкодження ВНП, на локаціях можуть працювати тільки бойові армійські сапери.
Відповідаючи на запитання модератора дискусії про те, чому саме представники Сил оборони є нині ключовими гравцями в розмінуванні українських територій, перший заступник очільника оборонного відомства наголосив, що на даному етапі цього вимагає комплексне розуміння обстановки на полі бою, якою володіють військові.
— На даний момент військові керують цим процесом для того, щоб максимально ефективно виконувати завдання. У нас відділено оперативне розмінування від гуманітарного. Чому? Беремо приклад — звільнення Київської області. Після першого квітня, коли противник був вибитий з нашої території, постало термінове питання про забезпечення можливості повернення людей до нормального життя. І тільки дякуючи тому, що ми змогли концентрувати всі наявні сили під керівництвом оперативного штабу області, ми змогли за два місяці повернути людей до нормального життя, — наголосив генерал-лейтенант Олександр Павлюк.
Також він поінформував присутніх про збільшення кількості тренованих армійських саперів.
— Наразі сформовано певну кількість батальйонів. Ми формуємо нові підрозділи, які виконують завдання з розмінування, і залучаємо тих хлопців, які були на війні, і які вже не можуть далі брати участь у бойових діях, але хочуть бути корисними для держави. Ми їх використовуємо як майбутніх операторів гуманітарного розмінування. Ми їх вчимо. Вони зараз набирають спроможностей. Третина підготовлених фахівців вже перебуває на виконанні бойових завдань, — розповів генерал-лейтенант Олександр Павлюк.
Також перший заступник Міністра оборони України наголосив, що оборонне відомство вивчає інновації, які є в царині протидії ВНП та розмінування великих територій. Це і спеціалізовані БПЛА-сканери, і інженерна техніка вітчизняного та закордонного виробництва.
— Ми зробимо все, щоб країна своєчасно забезпечила повернення людей до нормального життя. Сказати в термінах тяжко, тому що я підтверджую слова міністра внутрішніх справ, ми після того, як звільнимо території, тільки тоді зуміємо відповісти на питання, яка загроза перед нами реально. Бо десятки, сотні тисяч боєприпасів розриваються на нашій землі щодня. І це продовжується. І буде продовжуватись, поки ми не зупинимо агресора з допомогою наших партнерів, — сказав Олександр Павлюк.
Бійці підрозділу «Медоїди» 92 штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка за підтримки БМП зачистили позиції ворога в одному з населених пунктів Харківської області.
На кордоні з Чернігівською та Сумською областями противник зберігає військову присутність, з території рф активно застосовував авіацію, здійснював обстріли прикордонних населених пунктів.
Артилеристи 47 механізованої бригади знищили російських операторів дронів на Покровському напрямку.
Унаслідок російських обстрілів у Херсонській області 13 людей дістали поранення.
Танк 68 єгерської бригади імені Олекси Довбуша здійснив сміливу атаку і не дивлячись на обстріл ворожої артилерії, виконав поставлену задачу.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Захищаємо світ
від 23500 до 53500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
від 23000 до 23000 грн
Дніпро
25 Окрема повітрянодесантна Січеславська Бригада
Про це під час інтерв’ю АрміяInform розповів радник — уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко. — Після повернення бійців…