Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Руками своїх військовослужбовців росія щоденно вчиняє на території України тисячі нічим не виправданих воєнних злочинів. Ця злочинна діяльність не припиняється ні на день. Так, станом на другу половину вересня 2023 року українські правоохоронці зафіксували уже понад 108 тисяч фактів вчинення воєнних злочинів та злочину агресії. Щоб покарати злочинців і притягнути путінський режим до відповідальності, наше суспільство мусить використовувати кожну, навіть найменшу можливість, аби розповісти світові правду про те, що відбувається зараз на нашій землі. З цією метою фахівці Департаменту юридичного забезпечення МО України створили презентацію «Порушення міжнародного права: воєнні злочини росії» (українською та англійською мовами).
Презентація є інструментом, розробленим для використання під час планових заходів міжнародного співробітництва за участю керівного складу та представників Міністерства оборони України, ЗС України, Державної спеціальної служби транспорту. Її мета — інформування міжнародних організацій і держав-партнерів про систематичне порушення російською федерацією норм міжнародного гуманітарного права. Вона також містить перелік воєнних злочинів, які масово вчинялися і продовжують вчинятись росіянами, та конкретні приклади (факти) з російсько-українського збройного конфлікту.
— Напади на цивільне населення та цивільні об’єкти, невибіркові обстріли, умисні вбивства цивільних осіб, сексуальне насильство, незаконна депортація або примусове переміщення цивільного населення — це далеко не повний перелік злочинних діянь вищого військового та політичного керівництва російської федерації, а також військовослужбовців держави-агресора. Воєнні злочинці мають бути притягнені до відповідальності, а інформування міжнародної спільноти про злочини росіян — один із шляхів для досягнення цієї мети, — зазначає підполковник юстиції Інна Заворотько, заступник начальника відділу міжнародного права Департаменту юридичного забезпечення МО України.
Представники Міноборони України, ЗС України, Державної спеціальної служби транспорту, які братимуть участь у заходах міжнародного співробітництва, у межах своїх посадових обов’язків як представники держави мають інформувати представників міжнародних організацій і держав-партнерів про систематичне порушення російською федерацією норм міжнародного гуманітарного права.
У Чорному морі 1 ворожий корабель, який є носієм крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 4 ракет.
Вночі та вранці російська армія продовжувала атаки на Нікопольщину.
Станом на ранок 4 жовтня за добу на фронті російські загарбники втратили 1230 одиниць особового складу вбитими та пораненими.
Упродовж доби окупанти завдали 493 удари по 10 населених пунктах Запорізької області.
Сили оборони України продовжують стримувати натиск окупаційних військ. На даний час відбулося 132 бойових зіткнення.
Керовані авіабомби (КАБи) за останній рік стали одним з найнебезпечніших інструментів росії у війні проти України. Ворог активно використовує їх на фронті. Крім того, регулярно атакує ними об’єкти промисловості, критичної інфраструктури та житлові будинки. За один день окупанти можуть запускати по українцях сотню та більше таких снарядів, які є дуже руйнівними. Як Силам оборони протидіяти російським КАБам, АрміяInform розпитала воєнного експерта Петра Черника.
Захищаємо світ
від 22000 до 120000 грн
Ужгород
68 окрема єгерська бригада імені Олекси Довбуша
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…