Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…
До Інформаційного агентства АрміяInform неодноразово звертаються військовослужбовці ЗС України, зокрема призвані на військову службу під час мобілізації в особливий період, з проханням надати інформацію про чинні норми речового забезпечення.
Ми звернулися до фахівців Тилу Командування Сил логістики Збройних Сил України з пропозицією надати відповідь на запитання наших читачів про те, якими є норми речового забезпечення військовослужбовців, мобілізованих під час особливого періоду.
В отриманому роз’ясненні щодо норм речового забезпечення військовослужбовців, мобілізованих під час особливого періоду, зазначається наступне:
«Відповідно до вимог Інструкції про організацію речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України в мирний час та особливий період (далі — Інструкція), затвердженої наказом Міністерства оборони України від 29.04.2016 року № 232 „Про речове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту“: військовослужбовці Збройних Сил України всіх категорій, у разі запровадження правового режиму воєнного стану на всій території держави, забезпечуються речовим майном згідно з нормою № 1 (Бойовий єдиний комплект) на строки, встановлені для 5-ї категорії військовослужбовців».
Зауважимо, що згідно із пунктом 11 розділу І загаданої Інструкції, до 5-ї категорії належать «військовозобов’язані, мобілізовані під час особливого періоду, особи, які підписали короткостроковий контракт під час особливого періоду, та особи, які підписали контракт до завершення особливого періоду; усі військовослужбовці Збройних Сил України у разі запровадження правового режиму воєнного стану на всій території держави. У разі якщо під час дії особливого періоду зазначена категорія осіб проходить службу в органах військового управління (Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних Сил, командувань видів (родів) Збройних Сил, повітряних командувань, ДШВ, ССО, військових навчальних закладів, військових підрозділів цивільних закладів вищої освіти, лікувальних закладів, крім тих, які організаційно входять до складу з’єднань, санаторно-курортних закладів, військових прокуратур, військових комісаріатів, військових представництв), які відряджені до органів виконавчої влади, науково-дослідних закладів та установ, забезпечується відповідно як категорія 2».
Отже, до 5-ї категорії належать усі військовослужбовці, котрі у час воєнного стану проходять службу у ЗС України.
Слід зауважити, що згідно з цією нормою військовослужбовці забезпечуються речовим майном із 46 предметів: від головних уборів до зимових курток. І, що важливо, в особливий період терміни носіння цих предметів у середньому вдвічі менші, аніж у мирний час.
Згідно з пунктом 13 розділу ІІІ Інструкції, «Бойовий єдиний комплект (далі — БЄК) — комплект предметів польового обмундирування, взуття, спорядження та засобів індивідуального захисту для екіпірування військовослужбовців.
Майном БЄК забезпечуються всі категорії військовослужбовців, резервісти та особи, призвані на навчання, збори».
Крім того, військовослужбовці також забезпечуються речами згідно із нормою «Бойовий спеціальний комплект» (БСК). Це комплект інвентарних предметів засобів індивідуального захисту для екіпірування військовослужбовців (наприклад, захисні окуляри, маскувальні костюми, тактичні наколінники тощо). Майно БСК є інвентарним та видається в тимчасове користування згідно зі штатними посадами, за винятком тих предметів, які дозволяється залишати у власність військовослужбовців після звільнення у запас або відставку в особливий період, визначених відповідними Нормами забезпечення.
До речі, строки експлуатації (носіння) речового майна БСК для військових частин, які безпосередньо беруть участь у бойових діях, не встановлюються, а речове майно перебуває в експлуатації (носінні) до повного зношення. Для таких військових частин заміна предметів речового майна проводиться після встановлення їх непридатності щодо подальшої експлуатації (носіння).
@armyinformcomua
На Новопавлівському напрямку росіяни пішли в атаку на двох одиницях техніки. Їх підбили посеред поля.
Інформація про можливу втрату відстрочки студентами та викладачами під час канікул є ворожою дезінформацією, спрямованою на розкол суспільства та дестабілізацію держави.
Перед судом постане залізничник, який допомагав російським спецслужбам отримувати дані про маршрути переміщення українських захисників та військової техніки.
З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 82.
Рішення про планування військових операцій та передислокацію військ приймаються на основі ретельного аналізу ситуації та існуючого плану.
Бійцю бригади «Рубіж» з позивним «Батя» 56 років, і за його плечима — роки війни, починаючи з 2014-го. Тоді, на початку російської агресії, він добровольцем прийшов до військкомату в рідному Дніпрі та став до лав Національної гвардії. Його бойовий шлях розпочався на сході України, де разом із побратимами він брав участь у звільненні Маріуполя.
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
від 24000 до 54000 грн
Степанівка, Сумська область
від 25000 до 30000 грн
Миколаїв
Військова частина А1688
Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…