Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Про амбітні плани розвитку навчального закладу розповів начальник Національного університету оборони України генерал-полковник Михайло Коваль в інтерв’ю кореспондентам АрміяІnform.
З його слів, попри потужні намагання в минулі роки «п’ятої колони» і російських агентів впливу обмежити можливості, ба більше, навіть знищити університет оборони, зараз навчальний заклад переживає ренесанс у своїй діяльності й має конкретні перспективи на майбутнє.
— Скажу відверто, коли сюди начальником прийшов, я помолодшав на 20 років: відчуття були аналогічні тим, як приймав свого часу командування танковою дивізією. Люди вже не вірили у зміни на краще. Подібна ситуація була і тут. Почали міняти філософію в організації освітнього простору. Позитивних прикладів не бракує. Люди — і слухачі, і професорсько-викладацький склад, і керівники — повинні відчувати комфорт, мати мотивацію, — говорить генерал-полковник Михайло Коваль.
Він додає, що в університеті триває ремонт і обладнання споруд, які роками стояли пусткою. Кожен квадратний метр буде використовуватись з максимальною ефективністю для науки і підготовки. У складі НУОУ створені нові інститути: інститут лідерства, інститут воєнної історії, інститут стратегічних комунікацій, L-курси тощо. Відроджуємо науковий напрямок інженерного забезпечення бою і операцій. А цю важливу кафедру в складі університету свого часу «помножили на нуль».
— У нас на випуску слухачів оперативного та стратегічного рівнів підготовки влітку цього року був Президент України Володимир Зеленський, він дуже перейнявся майбутнім нашого навчального закладу. Національний університет оборони України в перспективі має стати частиною державної Академії при Президентові України — навчального закладу, через здобуття освіти у якому будуть в обов’язковому порядку проходити підготовку як військові, так і цивільні керівники різних напрямів, галузей і рангів, — зазначає Михайло Коваль.
Також він підкреслив, що в межах обміну досвідом з колегами з НАТО за кордоном працює група офіцерів НУОУ.
— Під егідою програми обміну досвідом вони передають досвід сучасної російсько-української війни в межах тижневого ознайомчого курсу. Вони потужно представили наш навчальний заклад в Естонії, у Baltic Defence College. Мав змогу спостерігати за їхньою роботою в Швеції. Згодом — у Польщі, на базі військово-морської академії в Гдині. Крайнє засідання мало 20 окремих тем: безпілотники, авіація, артилерія і ракетні війська тощо. Наші офіцери розповідають про досвід українських підрозділів у війні з росією, про окремі бої та окремі операції. Проводили ґрунтовний розбір зазначених епізодів з точки зору сучасних доктрин та методик організації і проведення бойових операцій. Наступна група їде у США, де передбачено роботу в Пентагоні, в університеті оборони у Вашингтоні та академії West Point, — ділиться начальник НУОУ успіхами своїх підлеглих.
@armyinformcomua
Світло ледь пробивається крізь завали зруйнованих багатоповерхівок. Вікна пологового будинку в Одесі вибиті вибуховою хвилею, уламки цегли — у коридорах станції «швидкої».
У четвер, 12 червня, Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський відзначив чотирьох українських захисників «Хрестом заслуги».
У Самбірському районі затримали 26-річного мешканця Києва, який вже неодноразово намагався незаконно перетнути державний кордон.
В Одеській області викрили російську агентку, яка виготовляла саморобні вибухові пристрої для терактів на території регіону.
Перший корпус Національної гвардії України «Азов» поділилися вражаючим відео зачистки одного з населених пунктів на Торецькому напрямку, знятим на екшн-камери його бійців.
Російська авіація вдень 12 червня атакувала Гуляйпільську громаду на Запоріжжі, одна людина дістала поранення.
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…