ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Національний університет оборони України в перспективі стане базою для створення «Президентської академії лідерства у секторі безпеки і оборони»

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 19 Вересня 2023, 16:06

Про амбітні плани розвитку навчального закладу розповів начальник Національного університету оборони України генерал-полковник Михайло Коваль в інтерв’ю кореспондентам АрміяІnform.

З його слів, попри потужні намагання в минулі роки «п’ятої колони» і російських агентів впливу обмежити можливості, ба більше, навіть знищити університет оборони, зараз навчальний заклад переживає ренесанс у своїй діяльності й має конкретні перспективи на майбутнє.

— Скажу відверто, коли сюди начальником прийшов, я помолодшав на 20 років: відчуття були аналогічні тим, як приймав свого часу командування танковою дивізією. Люди вже не вірили у зміни на краще. Подібна ситуація була і тут. Почали міняти філософію в організації освітнього простору. Позитивних прикладів не бракує. Люди — і слухачі, і професорсько-викладацький склад, і керівники — повинні відчувати комфорт, мати мотивацію, — говорить генерал-полковник Михайло Коваль.

Він додає, що в університеті  триває ремонт і обладнання споруд, які роками стояли пусткою. Кожен квадратний метр буде використовуватись з максимальною ефективністю для науки і підготовки. У складі НУОУ створені нові інститути: інститут лідерства, інститут воєнної історії, інститут стратегічних комунікацій, L-курси тощо. Відроджуємо науковий напрямок інженерного забезпечення бою і операцій. А цю важливу кафедру в складі університету свого часу «помножили на нуль».

— У нас на випуску слухачів оперативного та стратегічного рівнів підготовки влітку цього року був Президент України Володимир Зеленський, він дуже перейнявся майбутнім нашого навчального закладу. Національний університет оборони України в перспективі має стати частиною державної Академії при Президентові України — навчального закладу, через здобуття освіти у якому будуть в обов’язковому порядку проходити підготовку як військові, так і цивільні керівники різних напрямів, галузей і рангів, — зазначає Михайло Коваль.

Також він підкреслив, що в межах обміну досвідом з колегами з НАТО за кордоном працює група офіцерів НУОУ.

— Під егідою програми обміну досвідом вони передають досвід сучасної російсько-української війни в межах тижневого ознайомчого курсу. Вони потужно представили наш навчальний заклад в Естонії, у Baltic Defence College. Мав змогу спостерігати за їхньою роботою в Швеції. Згодом — у Польщі, на базі військово-морської академії в Гдині. Крайнє засідання мало 20 окремих тем: безпілотники, авіація, артилерія і ракетні війська тощо. Наші офіцери розповідають про досвід українських підрозділів у війні з росією, про окремі бої та окремі операції. Проводили ґрунтовний розбір зазначених епізодів з точки зору сучасних доктрин та методик організації і проведення бойових операцій. Наступна група їде у США, де передбачено роботу в Пентагоні, в університеті оборони у Вашингтоні та академії West Point, — ділиться начальник НУОУ успіхами своїх підлеглих.

 

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
САУ «Paladin» б’є окупантів на Харківщині

САУ «Paladin» б’є окупантів на Харківщині

92-га окрема штурмова бригада імені кошового отамана Івана Сірка показала кадри бойової роботи свого екіпажу САУ М109 «Paladin», який б’є окупантів на Харківщині.

Окупанти поранили двох жінок на Херсонщині

Окупанти поранили двох жінок на Херсонщині

Сьогодні вдень дві мешканки Антонівки дістали поранення через скидання ворогом вибухівки з дрона.

Будемо посилювати співпрацю центральної та регіональної влади — Наталія Калмикова

Будемо посилювати співпрацю центральної та регіональної влади — Наталія Калмикова

Заступниця міністра оборони Наталія Калмикова, на виконання завдання міністра оборони України, здійснила робочу поїздку до Запорізької області.

Міноборони затвердило обсяги надання домедичної допомоги

Міноборони затвердило обсяги надання домедичної допомоги

Міністерство оборони України затвердило обсяги надання домедичної допомоги для різних рівнів підготовки військовослужбовців та співробітників Сил оборони та безпеки держави. Нові норми введені наказом Міністерства оборони України № 436 від 29 червня 2024 року та зареєстровано Міністерством юстиції 19 липня 2024 року.

Незворотня кара: Головнокомандувач ЗСУ показав, як наші воїни нищать позиції та техніку ворога

Незворотня кара: Головнокомандувач ЗСУ показав, як наші воїни нищать позиції та техніку ворога

І вдень, і вночі наші воїни наносять прицільні удари по особовому складу та бронетехниці противника.

Сили ТрО продемонстрували, як їхні воїни тренувались у стрільбі з різних положень

Сили ТрО продемонстрували, як їхні воїни тренувались у стрільбі з різних положень

На заняттях з вогневої підготовки військовослужбовці тренувались в стрільбі з різних положень та в русі.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

радіотелефоніст 144 окремої піхотної бригади

від 20000 до 120000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Артилерист в ЗСУ

від 20000 до 100000 грн

Київ

1 відділ Ніжинського РТЦК та СП

Головний сержант взводу

від 21000 до 51000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Технік із системного адміністрування, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Військовослужбовець (не чекай на повістку, а приймай рішення сам)

від 20100 до 125000 грн

Подільськ, Одеська область

Кулеметник

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682