ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Українські військові вперше приєдналися до американської програми підготовки офіцерів із захисту культурних цінностей

Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 18 Вересня 2023, 12:50

Шість українських офіцерів успішно пройшли навчальну програму, організовану Командуванням цивільних справ і психологічних операцій Армії США та Смітсонівською ініціативою культурного порятунку. Українські військовослужбовці разом із колегами із США, Великої Британії, Франції та Польщі, пройшли інтенсивний курс, спрямований на збереження культурної спадщини в умовах збройних конфліктів.

Навчальна програма фокусувалася на обміні досвідом щодо імплементації та застосування норм Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту. Також учасники вивчали доктринальні підходи, політики і кращі практики США та інших держав-членів НАТО щодо функціонування в збройних силах підрозділів із захисту культурних цінностей.

Визнані американські експерти у сфері порятунку культурної спадщини ділилися знаннями, зокрема щодо використання сучасних технологій для аналізу руйнувань культурних цінностей та їх реконструкції. Важливо, що окрема увага організаторів була приділена контексту міжнародного збройного конфлікту, спровокованого агресією російської федерації проти України.

Полковник Скотт ДеДжессі, який безпосередньо працював із цим випуском, розповідає, що від участі українців у програмі виграла не лише Україна, а й інші учасники. Чимало елементів навчання базувалося саме на прикладах російсько-українського збройного конфлікту. «Головне, щоб за результатами цього навчання українські офіцери були впевнені у беззаперечному партнерстві США та інших держав, адже самі вони тепер стали ланкою міжнародної мережі фахівців із захисту культурної спадщини», — зазначив експерт.

Практичні заняття базувалися на реаліях російсько-українського збройного конфлікту та стосувались культурних цінностей, знищених внаслідок бойових дій. Українські офіцери навчались надавати пропозиції військовому командуванню щодо реагування на випадки знищення (руйнування) культурних цінностей шляхом евакуації, відновлення, проведення інформаційних та психологічних операцій тощо.

Під час курсу доповідачами також виступили представники неурядових громадських організацій України, що здійснюють документування знищених та пошкоджених культурних цінностей в Україні.

Участь у церемонії випуску взяли Надзвичайний і Повноважний посол України в США Її Високоповажність Оксана Маркарова та Аташе з питань оборони посольства України в США генерал-майор Борис Кременецький.

«Вдячна Смітсонівській ініціативі з порятунку культури та Командуванню цивільних справ і психологічних операцій Сухопутних військ США за запрошення українських військових пройти навчання разом з офіцерами Збройних сил США, Великої Британії, Франції та Польщі. Ця навчальна програма є справді важливою для України, оскільки повномасштабна війна росії проти України була спрямована на знищення української державності, культури та національної ідентичності», – наголосила Посол України в США Оксана Маркарова.

Крім того, делегація Міноборони та ЗСУ відвідала військову базу Сухопутних військ ЗС США «Форт Ліберті», де провела ряд двосторонніх зустрічей з керівним складом органів військового управління та інших підрозділів ЗС США різних рівнів.

Українські делегати поінформували партнерів про релевантні заходи, які здійснюються Міноборони та ЗСУ щодо захисту об’єктів культурної спадщини під час російсько-українського збройного конфлікту. Зокрема, ці заходи впроваджуються через призму діяльності у сфері цивільно-військового співробітництва.

«путін каже, що українців як нації не існує, тому зрозуміло, що його спроби знищити українську культуру направлені на знищення української ідентичності. Ми вдячні нашим партнерам, зокрема США, за розуміння важливості цієї проблеми та постійну підтримку українського війська у боротьбі проти агресора», — підкреслила представниця Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Збройних Сил України підполковник Оксана Баношенко.

Крім того, досвід Міноборони та ЗС України щодо імплементації, застосування та поширення знань про міжнародне гуманітарне право також є релевантним до питання захисту культурних цінностей.

«Цей візит, участь у навчальному курсі та ряд двосторонніх зустрічей з командуванням органів військового управління Сухопутних військ США засвідчив, що має бути вироблена власна, українська модель захисту культурних цінностей, яка б враховувала кращі міжнародні практики, досвід застосування Сил оборони, а також механізми та повноваження окремих структур у сфері захисту культурних цінностей, які вже існують у Збройних Силах України», — підсумувала заступниця начальника відділу міжнародного права Департаменту юридичного забезпечення Міноборони підполковник юстиції Інна Заворотько.

Партнери наголосили на беззаперечній підтримці України у відбитті збройної агресії російської федерації та подальше розширення співпраці у сфері захисту культурних цінностей та імплементації, застосування і поширення знань про міжнародне гуманітарне право.

Джерело: Міністерство оборони України

Читайте нас в Telegram
З 2022 року підготовку в рамках місії ЄС пройшли понад 52 тисячі українських військових

З 2022 року підготовку в рамках місії ЄС пройшли понад 52 тисячі українських військових

Заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Олександр Балануца обговорив з Головою військового штабу ЄС генерал-лейтенантом Мікаелем Ван дер Лааном необхідність продовження місії ЄС EUMAM з підготовки українських військових.

В Ужгороді затримали депутата, який вимагав хабарі за відстрочку від мобілізації

В Ужгороді затримали депутата, який вимагав хабарі за відстрочку від мобілізації

Служба Безпеки України разом з Національною поліцією затримали депутата Ужгородської міської ради, якого звинувачують у вимаганні хабарів за відстрочку від мобілізації.

У Києві відбулося чергове засідання Громадської ради Міноборони

У Києві відбулося чергове засідання Громадської ради Міноборони

На засіданні Громадської ради при Міністерстві оборони України головним стало питання виконання заходів Антикорупційної програми та розробки проєкту її нової редакції.

Комбат пояснив, чому попри великі витрати держави на БПЛА бійці все одно збирають донати

Комбат пояснив, чому попри великі витрати держави на БПЛА бійці все одно збирають донати

Командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ї ОШБр капітан Юрій Федоренко в ефірі Армія TV відповів на поширене питання про те, чому бійці вимушені збирати додаткові кошти на БПЛА попри великі витрати держави на цю техніку.

У ССО розповіли подробиці нальоту на опорник росіян під Бахмутом

У ССО розповіли подробиці нальоту на опорник росіян під Бахмутом

Операція «Джетта» – одна з багатьох яскравих місій ССО, яка донедавна підпадала під формальне «деталі не розголошуються з міркувань операційної безпеки».

У Сухопутних військах розповіли, куди дзвонити у разі порушень з боку ТЦК

У Сухопутних військах розповіли, куди дзвонити у разі порушень з боку ТЦК

Сухопутні війська Збройних сил України опублікували список контактних номерів, за якими громадяни можуть проконсультуватися з приводу можливих порушень з боку працівників ТЦК та СП.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Діловод, військовослужбовець

від 21000 до 120000 грн

Запоріжжя

115 окремий батальйон 110 ОБр ТрО

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

112 окремий батальйон 110 ОБрТрО

Стрілець – санітар

від 21000 до 121000 грн

Червоноград

Червоноградський РТЦК та СП

Кочегар (128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада)

від 22000 до 122000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Електрик, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Технік, монтажник РЕА

від 21000 до 51000 грн

Одеса

ВМС ЗС України