Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
Воїни стрілецького батальйону окремої гірсько-штурмової бригади діляться на дві групи. Завдання штурмової — непомітно підійти до будівлі, зайти в неї та зачистити. Група, що обороняє, відпрацьовує прикриття підходів до будинку та робить все, аби «супротивник» не потрапив в середину. Також бійці відпрацьовують бій у приміщеннях, переміщення, роботу з-за рогу, у дверних отворах, перехід коридорами, зачищення кімнат тощо.
На цих тренуваннях використовуються тактичні лазерні симулятори двостороннього вогневого контакту. Головна їхня перевага — створення умов, максимально наближених до бойових. На руку кожного воїна прикріплено прилад, який під час потрапляння лазера на датчик утворює імпульс струму, унаслідок чого проходить електричний розряд. Так боєць знає, що його поранено, а у разі трьох контактів — вбито. За штурмом уважно спостерігають командир батальйону та інструктор. За допомогою програми, встановленої на планшеті, вони контролюють усі елементи тренувального комплексу, зокрема, кількість зроблених пострілів, влучань, умовних поранень й інші показники ефективності кожного бійця та підрозділу в цілому. Ці дані використовуються для аналізу успішності та виявлення слабких місць…
Подібні тактичні лазерні симулятори останніми роками широко застосовують під час навчань українські військовослужбовці різних підрозділів Сил оборони. Симулятори виготовляють світові компанії, серед яких, зокрема, Lockheed Martin. Першим же вітчизняним виробником, який почав впроваджувати в Україні це інноваційне military tech рішення, стала компанія Skiftech.
Під час тренування на лазерних тактичних симуляторах кожен військовий має жилет і тактичний шолом з датчиками ураження. На його зброю (автомат, кулемет чи гвинтівку) встановлюється навісний блок, що має лазерний випромінювач для імітації пострілу, а на руку закріплюється спеціальний браслет — стрес-белт, що бʼє коротким імпульсом струму при ураженні бійця.
— Саме завдяки останньому девайсу військові швидко перестають сприймати тренування як звичайну гру у лазертаг. Хоча й електричний імпульс триває не більше ніж 1 секунду, але виконує свою функцію — нагадує, що в умовах реального бою ураження означало б як мінімум поранення. До речі, стрес-белт від Skiftech унікальний тим, що його вигадав та розробив вперше саме український виробник, — зазначають у компанії.
Окрім індивідуального персонального комплекту військовослужбовця, а це шолом, жилет із датчиками ураження, зброя з лазерним випромінювачем, стрес-белт та граната Ф-1, Skiftech розробив цілу екосистему обладнання, що дозволяє проводити тренування одночасно з різними групами військ.
Так, український виробник пропонує лазерні тактичні симулятори для піхоти, артилерії, мінометів, ПТРК, ПЗРК, а також тренажери для військової техніки (танків, БТР, БМП тощо). Така різноманітність дає можливість тренуватись майже усім видам підрозділів Сухопутних військ на одному полігоні в один час. У межах одного сценарію навчання можуть тренуватись піхота, снайпери, танкісти, артилеристи, стрільці-зенітники, військові інженери та інші.
— Наша команда розробників постійно отримує фідбек від військових і вдосконалює технології, — зауважують у Skiftech.
Головна перевага технології полягає в тому, що вона дає можливість бачити в реальному часі хронологію всіх дій військовослужбовців: місце знаходження, кількість пострілів, кількість влучань, кількість та відсоток «тих, хто вижив» у команді.
Також тактичні симулятори відповідають бойовим характеристикам зброї, а саме дальність поразки, скорострільність, кількість патронів у магазині та інше. Цим, до речі, тренажери на базі лазерних випромінювачів відрізняються від симуляторів на основі інших технологій.
Дуже важливим чинником є те, що подібні тренування дозволяють уникнути односторонньої підготовки військовослужбовця. Тобто ситуації, коли єдиним умовним супротивником бійця є мішень. Двостороннє тренування ефективно готує до реального бою зі справжнім ворогом, а лазер-технологія дозволяє проводити заняття з тактичної підготовки без використання боєприпасів.
Збір даних про рішення, які військові ухвалюють під час навчання, відбувається завдяки програмному забезпеченню, розробником якого також є Skiftech. Програма встановлена на планшеті. Такий моніторинг дозволяє вдосконалити навички та стратегії підготовки, що збільшує ефективність військових операцій у майбутньому.
Командир батальйону гірських піхотинців із позивним «Рубін» зазначає, що подібні тренування важливі тим, що все максимально наближене до реальних умов.
— Застосування тактичних лазерних симуляторів дає змогу командиру оцінити дії кожного військовослужбовця. Водночас за допомогою цієї системи бійці вчаться правильно діяти під час штурму та оборони, шукати укриття, уникати поранень тощо. Ми, зокрема, відпрацювали сьогодні злагодженість підрозділу у складі відділення, малих груп, взводів. І кожен мав шанс зрозуміти, що він робить не так. Тож краще отримати на навчаннях струмом по руці, ніж у бою кулю, — говорить він.
Окрім того, на тактичних симуляторах Skiftech можна займатись круглий рік незалежно від погоди. У компанії зазначають, що їх тренажери працюють за температури від −10 до +50 С.
Імітатор протипіхотної міни натискної дії МОН-50
Як працюють тренажери на базі лазерного випромінювання, достатньо просто уявити. Але як працює інше обладнання з лазер-технологією, можна розглянути на прикладі симулятора МОН-50.
Цей комплекс від Skiftech складається з:
макета у розрізі, який дає змогу вивчити складники та внутрішню конструкцію боєприпасу;
навчально-розбірного макета, що допомагає здобути практичні навички підготовки, встановлення, прицілювання одиничного протипіхотного вибухового пристрою;
електронного мінисимулятора, який використовується для навчання бійців застосуванню та протидії мінам в умовах реального бою.
Працює імітатор міни таким чином. Після встановлення, прицілювання та монтажу електричного ланцюга симулятора МОН-50 боєць віддаляється від нього. «Міна» готова до активації за принципом «дистанційного підриву» або розмінування при роботі у режимі «розтяжки». Після активації «міна» випромінює горизонтальний лазерний імпульс з кутом ураження 54° на дистанцію до 50 метрів — відповідно до характеристик ураження бойового прототипу. Лазерний імпульс дістає усі персональні комплекти бійців, які перебувають у зоні ураження мінисимулятора.
За подібним принципом працюють й інші симулятори військової техніки, «уражаючи», залежно від виду озброєння та його характеристик, цілі на відстанях, наближених до бойових дій.
Кожен командир знає, що запорукою успіху є постійні тренування. Військові постійно навчаються: як в ППД, так і під час відновлення неподалік району проведення активних бойових дій. Тому таким важливим є внесок вітчизняної компанії, яка завдяки інноваційним рішенням дозволяє військовим набути практичного досвіду в безпечній та контрольованій обстановці. За словами розробників із Skiftech, із 2017 року компанія постачає лазерні тактичні симулятори ЗСУ, Нацгвардії, Державній прикордонній службі та навчально-тренувальним центрам.
Військовий напрям з’явився у 2014 році. Тоді до компанії звернулись викладачі Військового інституту танкових військ у Харкові із запитом щодо лазертагу для військових. Фахівці Skiftech почали розробку та тестування такого обладнання, а у 2017 році почали робити регулярні відвантаження. Відтоді на обладнанні компанії тренуються різні підрозділи Сил оборони України.
Skiftech також співпрацює з Міністерством енергетики США, яке виділило компанії кошти для закупівлі обладнання для навчання військовослужбовців Національної гвардії України, котрі служать на блоках атомних електростанцій.
Компанія також є технічним підрядником обладнання для DartRange — міжнародного постачальника тренажерів для правоохоронних органів із 20-річним досвідом.
Skiftech — виробник повного циклу тактичних симуляторів: від корпусу та електроніки до програмного забезпечення та застосунків. Тренажери Skiftech дозволяють максимально наблизити навчання особового складу до умов реального бою та підвищити ефективність підготовки.
Фото Владислава Дем’яненка та надані компанією Skiftech
@armyinformcomua
Міністр оборони України Рустем Умєров у неділю зустрівся в Києві з міністром оборони Норвегії Торе Оншуусом Сандвінком.
Так звана "ініціативна група молоді Маріуполя від організації ЛКСМ рф" розпочала збір підписів за повернення пам’ятника леніну на площу Свободи.
Сьогодні, 22 червня, російські війська атакували ракетами Очаків у Миколаївській області, унаслідок чого є постраждалі, серед яких – діти. Джерело: https://censor.net/ua/n3559303
Інформаційна кампанія рф із дискредитації української влади через чутливу тему повернення тіл загиблих військових набуває масштабування.
По Нікопольщині бив важкою артилерією та дронами. Противник скидав на населені пункти й боєприпаси з БПЛА. Гучно було у райцентрі, Мирівській, Червоногригорівській, Марганецькій та Покровській громадах.
У світі наростає політична та економічна ізоляція росії на тлі її агресивної війни проти України. Представники ООН та західних країн відкрито засуджують масовані атаки рф по українських містах.
від 28000 до 32000 грн
Васильків, Київська область
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…