ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Що мотивує харків’ян до служби у Збройних Силах України

Регіони
6 Вересня 2023, 10:41
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

З приходом осені в усіх районних ТЦК та СП, розташованих на Харківщині, продовжується робота з відбору кандидатів для проходження служби за контрактом, але з новими завданнями. Серед останніх пріоритетів: пошук хлопців і дівчат для направлення до частин Десантно-штурмових військ, Морської піхоти, а також у бойові колективи Сухопутних військ.

Як повідомили в Харківському обласному ТЦК та СП, за кількістю контрактників у військових установах ніхто не женеться. Головне — це знайти вмотивованих, морально міцних та здорових патріотів і патріоток України.

Кореспондент АрміяInform дізнавався, з яким настроєм зараз йдуть до війська хлопці та дівчата, і що думають про тих, хто ухиляється від військової служби.

Харків’янка Наталія Давидова-Бухно до свого ТЦК та СП прийшла з чітким бажанням скоріше здобути перемогу. Попередньо її включено до команди контрактників із подальшою службою в частинах територіальної оборони.

— Понад 20 років відпрацювала на промисловому гіганті АТ «Турбоатом». Проте, як можна думати про якісь матеріальні блага, коли в Україні ніде немає спокою. Моїй доньці 22 роки, і мені вже не страшно лишати її саму вдома. Вибір на користь армії був свідомий. Адже гидко дивитися, як зовні здорові чоловіки ховаються від усіх, хто носить однострій. Ба більше, мені відомо, що деякі особи й близько не підходять до станцій метрополітену чи великих вулиць, бо бояться отримати повістку. Вважаю, що від війни не сховатися. Тому я вже на етапі завершення збору необхідних документів, — розповіла Наталія Давидова-Бухно.

А ось мешканець Лозівського району Володимир Просяник просить працівників ТЦК та СП, щоб ті врахували його професійні вподобання. Річ у тім, що 21-річний українець давно мріє про службу в ДШВ. Інших варіантів поки не розглядає.

— З дитинства займаюся спортом. Підтягуюся 15-17 разів. Та найкращих результатів досяг із гирями та штангою. Займаюся для себе, щоб зміцнити тіло та дух. Після закінчення професійно-технічного ліцею працював трактористом на фермерському господарстві. Про Збройні Сили України давно думав. На жаль, далеко не всі однолітки погоджуються зі мною, що служити треба всім. Багато хто з земляків думає, що війна якось обійде їх. Але це не так. Коли настане мить перемоги, то як ухилянти дивитимуться в очі фронтовиків і матерів загиблих героїв, — вважає Володимир Просяник.

Спеціальна підготовка за напрямком кулінарної справи допомогла харків’янці Ірині Кучеревченко знайти відповідну посаду в одній з механізованих бригад Сухопутних військ.

  — У моїй сім’ї в усіх суто мирні професії. Тож мама довго не погоджувалася з моїм вибором. Згодом вона та батько зрозуміли, що моє рішення на користь ЗСУ — це залізобетон. Знаю, що спочатку доведеться пройти курс підготовки в навчальному центрі, де буде не легко. Впевнена, якщо чогось захотіти — можна всього навчитися. Морально і фізично я готова до армійської служби. Не розумію хлопців та дорослих чоловіків, які понад півтора року переховуються вдома чи шукають шляхи, як не піти до війська. Адже зараз є унікальна можливість зробити щось дуже важливе для країни та круто поміняти власне життя. Я цього шансу точно не втрачу, — зазначила Ірина Кучеревченко.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform

15 років тюрми отримав підпалювач, який виконував замовлення рф у Києві
15 років тюрми отримав підпалювач, який виконував замовлення рф у Києві

За доказовою базою контррозвідки та слідчих Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав російський агент.

Роботодавці тепер можуть звіряти та оновлювати військово-облікові дані працівників через Дію
Роботодавці тепер можуть звіряти та оновлювати військово-облікові дані працівників через Дію

Підприємства, установи та організації тепер можуть звіряти й оновлювати дані військового обліку своїх працівників онлайн.

Росія спішно формує «тіньовий флот» для скрапленого газу перед ембарго ЄС — СЗР
Росія спішно формує «тіньовий флот» для скрапленого газу перед ембарго ЄС — СЗР

Перед ембарго ЄС на російський СПГ москва терміново скуповує старі газовози й намагається створити власний «тіньовий флот» для перевезення газу.

Спіймали три «мавіки» на «вудочку»: дронарі бригади «Сталевий кордон» нищать ворожі дрони
Спіймали три «мавіки» на «вудочку»: дронарі бригади «Сталевий кордон» нищать ворожі дрони

На Північно-Слобожанському та Курському напрямках прикордонники знищили низку ворожих цілей, зокрема, незвичайним способом, три ворожі дрони.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Водій, військовослужбовець

від 20500 до 50500 грн

Кропивницький

Військова частина А4607

RobotaUa Військовий Кухар

від 20100 до 50000 грн

Запоріжжя

Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

WorkUa Командир протитанкового взводу

від 55000 до 130000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Olx Офіцер інформаційно-аналітичної групи

від 20000 до 120000 грн

Львів, Львівська область

WorkUa Стрілець

від 20500 до 20500 грн

Городок (Житомирська обл.)

Військова частина А2192

WorkUa C/C++ Embedded developer (STM32)

від 21000 до 81000 грн

Одеса

ВМС ЗС України