Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Переселенки з Маріуполя Олена та Марина прийшли ознайомитися з виставкою просто неба «Страшні реалії війни» в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї імені Тиводара Легоцького.
Основні експонати тут — залишки ворожих ракет, випущених із зенітного ракетного комплексу С-300, тактичного ракетного комплексу «Точка-У», РСЗВ «Смерч» та «Град». Також є касетні снаряди різних типів, контейнери від ПЗРК та інша смертоносна зброя.
— Ми вже понад рік живемо в Ужгороді, — каже Олена. — Ще в Маріуполі на власні очі побачили російські ракети та снаряди в роботі. Про дану виставку давно чули, але почекали, поки наші душевні рани трішки загояться. Наступного разу прийдемо сюди з дітьми, щоб вони також дізналися, якою ж дорогою ціною дається перемога.
За словами співробітниці музею Ольги Шумовської, виставку «Страшні реалії війни» відкрито рік тому. Вона доповнила більш ранню експозицію в будівлі «Коли гримлять гармати, музи мовчать», що розповідає про участь закарпатців у російсько-українській війні та подіях Євромайдану.
— Ці два місця, мабуть, єдині в нашому музеї, де не чутно сміху чи гучних розмов. Тут люди здебільшого мовчать, розглядають світлини загиблих воїнів, уявляють нищівну силу ракет, які окупанти випускають по мирних українцях. Повірте, що екскурсоводам також важко розповідати про земляків, які віддали власне життя заради відновлення миру в Україні, — розповіла Ольга Шумовська.
Вона додала, що більшість експонатів для обох виставок музею привезли воїни окремого гірсько-штурмового Севастопольського батальйону, представники громадської організації «Волонтери Закарпаття». Також деякі речі принесли рідні загиблих захисників і захисниць України.
До речі, з нагоди державних свят біля виставки «Коли гримлять гармати, музи мовчать» проводять панахиди за загиблими героями. Також доволі часто там організовують тематичні фотовиставки, що свідчать про жахіття війни та нелюдські дії окупантів.
— На жаль, війна ще не закінчилася. Поступово до нас зі Сходу та Півдня надходять нові експонати. Тож у наших планах є розширення обох виставок. До Дня захисників і захисниць України ми плануємо низку заходів пам’яті. Поки не буду розкривати всіх планів, а просто запрошую всіх до Закарпатського обласного краєзнавчого музею, — зазначила насамкінець Ольга Шумовська.
Фото автора
Піротехніки ДСНС України знешкодили авіабомбу ОДАБ-1500 у Покровському районі Донецької області.
За матеріалами Служби безпеки України та Національної поліції заочні підозри отримали ще 29 зрадників з окупаційного «мвс рф» на лівобережжі Херсонщини.
7 жовтня близько 16:00 збройні сили російської федерації завдали по місту авіаудар. Внаслідок обстрілу пошкоджено девʼятиповерховий житловий будинок та навчальні заклади.
Президент Володимир Зеленський підписав два укази про присвоєння військових звань.
Порівняно спокійнішою є ситуація на Сіверському напрямку, де вдається стримувати атакувальні дії ворога.
Пілоти підрозділу «Грифон» 501 окремого батальйону морської піхоти зібрали підбірку уражень окупантів, які намагаються сховатися у погребах.
Захищаємо світ
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…