За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Морські дрони в сучасній концепції морського флоту відіграють важливу роль в забезпеченні безпеки та ефективності військових операцій. Їхнє використання перейшло на новий рівень завдяки широкому спектру функцій, які вони можуть виконувати в ближніх морських зонах. Про це кореспонденту АрміяInform розповів стратегічний експерт компанії «Соната» Андрій Риженко.
Одна з ключових функцій морських дронів — це здійснення спостереження та розвідки. Вони можуть бути розташовані неподалік від критичної інфраструктури, портів, островів, бухт або зон базування супротивника. Це дозволяє моніторити ситуацію та зміни в ній, знижуючи ризик втрат особового складу.
— Ще однією важливою функцією є контроль за морською ділянкою. Морські дрони можуть здійснювати протидію диверсійним та мінним загрозам, а також підтримувати операції десанту, морської піхоти чи сил спеціальних операцій. Дрони можуть вести вогонь, якщо поставити на них зброю: кулемети, малокаліберну артилерію тощо. Адже вони дуже швидкісні та знову ж таки — в разі їхнього ураження немає втрат особового складу, — зазначає Андрій Риженко.
Морські дрони також можуть виконувати роль стримування агресії. Їх можна використовувати для здійснення ударів по супротивнику, який намагається захопити води або території. Однією з можливих варіацій є використання «камікадзе»-дронів або навіть дронів-носіїв крилатих ракет. Ці дрони можна оснастити ракетами невеликого розміру, які вони можуть вистрілювати та наводити на ціль, максимізуючи ефективність удару.
Також Андрій Риженко навів декілька прикладів застосування морських дронів.
— Досить позитивні приклади: перший — це 26 жовтня, коли була здійснена атака дронами на кораблі, які знаходились на рейді Севастополя. Тоді був пошкоджений фрегат «адмірал макаров» та корвет, — зазначає Андрій Риженко.
Крім того, хороший приклад — удар по кримському мосту, адже це важливо для того, щоб позбавити противника можливості забезпечувати свою логістику.
— Також крайній випадок, коли два дрони здійснювали атаку на «оленегорский горняк», який перебував на зовнішньому рейді новоросійська і фактично не було ніякої готовності для протидії підводним силам, — каже Андрій Риженко.
Також, за словами Андрія Риженка, важливою перевагою морських дронів є їхня досить невелика вартість у порівнянні з крилатими ракетами. Також дрони важкопомітні, адже це невеликий об’єкт та їх швидко виготовляють. Вони важливі в тих випадках, коли потрібно проводити дії в зонах, де присутність особового складу може бути досить ризикованою.
Проте, варто відзначити певні обмеження в застосуванні морських дронів. Вони можуть стати легкою мішенню для електронних систем боротьби (РЕБ). Ускладнено завдання знищення бойових кораблів, які, як правило, знаходяться в русі зі швидкістю 17-22 вузлів. Тобто на момент, наприклад, підходу, до точки, де дрон зараз перебуває, це може бути дуже далеко. Цю проблему можна вирішити використанням дронів в режимі засідки.
@armyinformcomua
На Покровському напрямку протягом останніх декількох тижнів ворог постійно штурмує. Штурми відбуваються щодня, не припинялися вони й під час того так званого «путінського перемир’я». Як і обстріли, удари дронами-камікадзе та дронами зі скидами.
У середу, 23 квітня, з’явилася інформація про вибухи у особливій економічній зоні промислово-виробничого типу «Алабуга» у рф, де розташоване виробництво ворожих безпілотників-камікадзе типу «шахед».
Його позивний «Отче» народився випадково — через басистий голос та бороду, коли більш бажані «Вікінг» та «Ірландець» виявилися зайнятими. Але для Дмитра, головного сержанта взводу безпілотних авіаційних комплексів, цей позивний став частиною довгого шляху захисту України, шляху, що нерозривно пов’язав його, волинянина, з Донеччиною.
Масштабну та результативну операцію з «осліплення» та «оглушення» противника провели воїни 5 окремої штурмової Київської бригади на Краматорському напрямку. Захисникам вдалося одним махом знищити цілу низку ворожих засобів спостереження, зв’язку, протитанкової оборони та укриття з особовим складом.
Група «Гострі картузи» 2 окремого загону ЦСП «Омега» всього за 5 днів роботи на Донбасі, без врахування Великодня, знищила 106 ворожих цілей.
У Києві поліцейські затримали 34-річного жителя столиці, який через знайомих підшукував осіб, охочих ухилитися від служби, та за гроші пропонував їм виготовити підроблені військово-облікові документи з позначкою про зняття з обліку або «липову» медичну документацію.
від 20000 до 25000 грн
Бориспіль
Окремий контрольно-пропускний пункт Київ, ДПСУ
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…