У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
У середмісті Києва в рамках святкових заходів до Дня Незалежності представники волонтерського руху організували акцію зі створення найбільшої маскувальної сітки для Збройних Сил України. Ще напередодні цього благодійного заходу його ініціатори — представники Миколаївської громадської організації лідерів молодіжного самоврядування «Молодь — майбутнє нації» — заявили, що збираються створити камуфльоване покриття розміром більше як 2,2 тис. м², перевершивши в такий спосіб актуальний національний рекорд.
Варто зазначити, що миколаївські добродійники намірилися на подвійне побиття легітимного здобутку, що був встановлений у Львові восени минулого року. Тоді добровольці створили маскувальне покриття площею у 2208 м².
— Сама ідея, так би мовити, посперечатися зі львів’янами щодо цього рекорду народилася в нас навесні цього року, коли в селищі Врадіївка миколаївські волонтери виготовили маскувальну сітку розміром тисяча квадратних метрів. Ми сподівалися, що, як і торік, на День Незалежності в Києві буде такий собі «парад» рашистської техніки. Тому цілком знаковою була б демонстрація на цьому тлі нашого камуфльованого покриття як символу незламності всіх українців, — розповів у розмові з кореспондентом АрміяInform один з ініціаторів акції, президент ГО «Молодь — майбутнє нації» Євгеній Нотевський.
За його словами, до безпосереднього виготовлення сітки долучилися понад пів тисячі добровольців з 15 волонтерських об’єднань Миколаївщини. Підготовчі роботи, за словами Нотевського, тривали близько тижня. А безпосередньо у фінальний день масксітку було розгорнуто на столичному Хрещатику. Її довжина — понад 1 км. За задумом фундаторів цієї ініціативи,
вони спеціально залишили близько 50 метрів порожньої основи плетива, аби всі охочі могли долучитися до встановлення запланованого рекорду.
— У Києві завершувати роботи з плетіння сітки нам допомогли понад 300мешканців столиці та гостей Києва. Наймолодшим нашим помічником був півторарічний хлопчик, а найстаршим — дідусь у віці 86 років. Підходили й іноземці: до роботи долучилися гості України зі США, Франції та Колумбії. Тож команда працювала різновікова та дійсно інтернаціональна, — наголосив Євгеній Нотевський.
Як розповів АрміяInform засновник «Національного реєстру рекордів України», відомий тележурналіст і спортивний коментатор Валентин Щербачов, експерти цієї організації реєструють подібні досягнення не перший рік.
— Уперше подібне досягнення ми зареєстрували ще у 2016 році. Важливість фіксації саме цього рекорду полягає в тому, що його було встановлено не для якоїсь розваги. Це передусім важлива допомога для наших захисників. Адже сітки, особливо сплетені руками, допомагають українським воїнам бути непомітними для загарбників на полі бою, — зазначив Валентин Щербачов.
Водночас сама реєстрація рекорду експертами Національного реєстру рекордів України виявилася справою відповідальною й копіткою. Зрештою, уже надвечір фахівці затвердили встановлення нового всеукраїнського досягнення, про що організаторам плетіння рекордної сітки було вручено відповідний сертифікат. Результатом роботи добровольців стала захисна сітка загальною площею у понад 2294 м², що на 86 м² більше за торішній рекорд львів’ян.
Ну а головним підсумком цієї благодійної акції стане її розкроювання на окремі фрагменти та відправлення їх у бойові частини, відповідно до попередніх запитів армійських підрозділів ЗСУ.
Сьогодні зранку росіяни здійснили спробу висування реактивної вогнеметної системи залпового вогню ТОС-1А з напрямку шебекіного. Сили оборони вчасно виявили переміщення ворожого «Солнцепьока» та задіяли проти нього дрони FPV-розрахунку.
Національний банк України вводить в обіг монети номіналом 10 гривень, присвячені Силам логістики Збройних Сил України.
У Донецькій області протягом минулої доби зафіксували 2949 ворожих обстрілів по лінії фронту та житловому сектору, є загиблі та поранені серед цивільних мешканців.
Спецпризначенці ЦСО «А» Служби безпеки України показали серію уражень російських загарбників FPV-дронами.
Наразі у Збройних Силах України служать понад 300 священників та богословів від 13 релігійних організацій.
У 13-ій бригаді Національної гвардії України «Хартія» розповіли, як борються із двома ключовими страхами рекрута: страхом загибелі й страхом потрапити до поганого командира підрозділу.
Захищаємо світ
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…