Які можливості цих БПЛА? На яку відстань дрони-камікадзе здатні уражати ворога? Скільки тривали навчання розрахунків? У бригаді розкрили деякі технічні характеристики «Мрії»….
На сьогодні питання мінної небезпеки в Чорному морі залишається дуже серйозним. Окрім мін з історичним минулим, багато «сюрпризів» з’явилося під час широкомасштабного вторгнення росії. Яким чином Україна вирішуватиме питання з розмінування моря для розблокування торговельних шляхів цивільному судноплавству, розповів капітан 1-го рангу запасу ВМС ЗСУ, стратегічний експерт компанії «Соната» (США)Андрій Риженко.
— Мінна небезпека є дуже актуальна для Чорного моря. Є різні припущення щодо того, що в ньому залишається 30 – 40 000 морських мін ще з часів Першої та Другої світових війн. Тільки під час Другої світової війни радянський флот поставив приблизно 10000 мін для захисту від німецько-фашистських загарбників, — говорить Андрій Риженко. — Ми виявляли багато таких мін. Фактично кожного літа знаходили магнітні німецькі міни, які перебували на дні, і деякі з них були фактично в робочому стані.
Експерт відмічає, що цих мін залишається дуже багато і з набуттям Україною незалежності, через відсутність сил і засобів, оцінка обстановки майже не проводилася. Були, наприклад, окремі операції навколо острова Зміїного, однак систематичного пошуку не було.
— З початку широкомасштабного вторгнення окупантів ми поставили в межах нашого територіального моря мінні загородження, і ми про це проінформували в установленому порядку, через сповіщення мореплавців, — зазначає Андрій Риженко. — По наших мінах — це цілком легальний спосіб захисту нашого узбережжя. В нас є розуміння, де вони знаходяться, і після закінчення бойових дій вони будуть знищені, або принаймні нейтралізовані, а от щодо російських мін в нас такої інформації немає.
За його словами, противник дуже багато використовував мін і в річці Дніпро, частина з яких була змита в Чорне море. Ці міни дуже різного характеру і дуже старі. Окремі зразки мають більше ніж 100 років. Тож, до питання розмінування треба буде підходити дуже серйозно.
— Вважаю, щоб розчистити рекомендовані шляхи для судноплавства з наших портів потрібно декілька місяців, а ось щоб провести поглиблений пошук і знищення мін — декілька років. Це я маю на увазі насамперед північно-західну частину Чорного моря. Однак, усе це можливо лише після перемоги України, — наголошує військовий експерт.
Дійсно, після придбання нами у Великої Британії двох тральщиків-шукачів мін типу Sundown це завдання може бути виконано. В перспективі є можливість передачі Україні ще двох тральщиків з Нідерландів, але будуть вони, звичайно, після закінчення бойових дій.
— На мою думку, для розмінування в ближній морській зоні потрібно використовувати безпілотні протимінні системи. Це катери завдовжки приблизно 10 метрів, які програмуються і керуються оператором з берега. Вони здійснюють пошук й ідентифікацію, знищення морських мін, — зауважує Андрій Риженко. — Раніше в нас була пропозиція придбати продукцію французької компанія ECA Group, що має ряд безпілотних систем серії Inspector. Вони можуть здійснювати повний комплекс заходів з пошуку і знищення морських мін.
На думку військового експерта, у перспективі Україна матиме такі сучасні системи і вони разом з протимінними кораблями зможуть виконати свої завдання.
@armyinformcomua
Нещодавно петиція про те, щоб надавати військовослужбовцям можливість самим обирати собі спорядження, набрала 25 тисяч голосів.
Ідентифікаційний жетон є обов’язковим елементом спорядження військовослужбовців ЗСУ та ДССТ. Він містить особистий номер та допомагає у швидкій ідентифікації військового у разі його загибелі, поранення або контузії та передачі відповідних повідомлень. Тому у військовій частині повинна бути добре організована робота із закупівлі цих жетонів.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно посадовця однієї з військових частин, який організував схему заробітку на пальному, яке призначалось для потреб підрозділу, що тримає оборону на Харківському напрямку. Обвинувальний акт направлено до суду.
Суд визнав винним 48-річного чоловіка за фактом поширення інформації про розташування ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчиненого в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 114-2 КК України). Йому призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі.
На Харківщині українські захисники зупинили російську атаку ще до її початку. Бійці аеророзвідки РУБпАК «Фенікс» вчасно виявили бронетехніку противника, яка ховалася в лісосмузі, та завдали удару, що перекреслив усі плани окупантів.
Російська армія вперто не хоче визнавати очевидне: варіння додаткової броні на свої БТРи не врятує їх від ударів українських Сил оборони. Черговий доказ цього днями продемонструвала розвідувальна рота 47 окремої механізованої бригади «Маґура».
від 25000 до 35000 грн
Павлоград
Військова частина А4759
Які можливості цих БПЛА? На яку відстань дрони-камікадзе здатні уражати ворога? Скільки тривали навчання розрахунків? У бригаді розкрили деякі технічні характеристики «Мрії»….