Часи князів та козаків Складання присяги було започатковано ще у ІХ ст. з приходом на українські землі варягів. Рата — саме так називалася присяга князеві. Відповідно, воїнів…
У межах візиту до Швеції Президент України Володимир Зеленський провів зустріч зі Спікером Риксдагу (парламенту) Королівства Швеція Андреасом Норленом і лідерами політичних партій, представлених у найвищому законодавчому органі цієї країни.
Глава держави подякував шведським парламентарям за солідарність з Україною в боротьбі з російською агресією та підтримку всіх важливих рішень щодо надання допомоги нашій країні.
«Особливо вдячні Швеції за потужну оборонну допомогу, яка значно зміцнила сили оборони України й захист українського неба. Розраховую на розширення співпраці наших країн на цьому напрямі», — зазначив Володимир Зеленський.
Під час зустрічі окрему увагу було приділено реалізації Української формули миру. Президент подякував за підтримку з боку Риксдагу його пропозицій щодо встановлення сталого та справедливого миру. Глава держави відзначив важливість практичного залучення Швеції до реалізації пунктів Формули щодо забезпечення радіаційної, ядерної та екологічної безпеки.
Сторони також обговорили кроки з наближення України до ЄС. Володимир Зеленський подякував Риксдагу за вагому підтримку на цьому шляху під час головування Швеції в Раді ЄС у першому півріччі 2023 року.
Президент висловив окрему подяку парламенту Швеції за участь у міжнародних зусиллях із деокупації Криму.
Джерело: Офіс Президента України
Оператори 412 батальйону безпілотних систем Nemesis уразили вночі зенітно-ракетний комплекс «Оса» армії рф.
Сьогодні ввечері село Іванопілля Костянтинівської громади потрапило під вогонь російської артилерії.
Пілоти ударної групи «Чорний Лебідь» 225 штурмового батальйону уразили на Курщині російських солдатів.
Рівень підготовки російських так званих морських піхотинців суттєво деградував внаслідок того, що після початку широкомасштабного вторгнення Сили оборони знищили основне ядро російської кадрової армії.
Окупанти почали застосовування нових розвідувальних БПЛА ворога, які обладнані камерою та штучним інтелектом. Той помічає наближення наших FPV-дронів і починає робити різкі маневри.
Якщо GPS вийде з ладу, чи зможуть літальні апарати здійснювати навігацію, порівнюючи те, що вони «бачать» і оцінюють навколо себе, з детальними тривимірними картами? Компанія супутникових знімків Maxar вважає таке можливим.
Захищаємо світ
Часи князів та козаків Складання присяги було започатковано ще у ІХ ст. з приходом на українські землі варягів. Рата — саме так називалася присяга князеві. Відповідно, воїнів…