Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Керівник Моніторингової групи із санкцій та свободи судноплавства Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко в коментарі кореспонденту АрміяInform розповів, що перший вихід з Одеського порту іноземного судна, котре перебувало там у рашистській блокаді з кінця лютого минулого року, — це яскравий приклад реалізації Україною стратегії та тактики щодо створення «зернового коридору» без росії.
Йдеться про контейнеровоз Joseph Schulte, котрий сьогодні вранці першим вийшов з порту Одеси до турецького порту Амбарлі.
На запитання, чи можливі «військові рішення» щодо убезпечення руху по цих коридорах, експерт зазначив, що додатковим серйозним чинником цієї безпеки є позиція країн Чорноморського регіону — членів НАТО: Румунії, Болгарії та Туреччини.
За його словами, про такі рішення вже кілька місяців говорять не лише українські морські експерти, а й авторитетні експерти зі Сполучених Штатів, зокрема відомі адмірали Джеймс Ставрідіс і Джеймс Фогго.
— Як відомо, з початком великої війни акваторія українського сектора Чорного моря була замінована нашими військовими, аби прикрити підходи до портів, запобігти у такий спосіб можливості висадки морського десанту на узбережжя Одеської області. І чорноморський флот російської федерації теж ставив мінні загородження. За ці майже півтора року сталися десятки випадків, коли морські міни, що були зірвані з якорів штормами та вітрами, відносило до узбереж Болгарії, Румунії і навіть Туреччини. Тому абсолютно логічною була пропозиція створити в Чорному морі постійну чи тимчасову групу мінно-тральних кораблів, — вважає Андрій Клименко.
Необхідність її створення він доводить статистикою: у Чорному морі величезний цивільний трафік судноплавства — це сотні й сотні суден щодня.
— Для кожного з них існує небезпека. Її треба нейтралізувати. І друга складова такого рішення, котре ми пропонували, стосувалося створення військово-морської групи патрульних кораблів, які б безпосередньо ескортували цивільні судна в Чорному морі, зменшуючи у такий спосіб небезпеку того, що ці судна будуть зупинені російськими військовими кораблями, — зазначає Андрій Клименко. — Актуальність такої пропозиції зумовлена ще й перебуванням у західній частині Чорного моря двох родовищ природного газу — величезного турецького глибоководного родовища Сакар’я та трохи меншого румунського біля її узбережжя. Їх теж треба захищати.
Перешкодою щодо ухвалення рішення про створення цих корабельних груп, на думку експерта, може стати брак рішучості в діях наших сусідів — країн НАТО. Політику невтручання та умиротворення росії він вважає хибною, адже вона не стримує, а навпаки — провокує тоталітарну путінську державу на нові нахабні агресивні дії.
Оператори підрозділу Flight Club 92nd 92 штурмової бригади імені Івана Сірка вистежили на Бєлгородщині РЛС 96Л6, яка супроводжувала зенітно-ракетний комплекс С-400 окупантів.
У розвитку оборонної промисловості важливу роль відіграє впровадження і дотримання стандартів. Вони впорядковують діяльність системи, стимулюють розвиток інновацій, сприяють масштабуванню і здешевленню виробництва, підвищенню якості продукції та послуг. Про це розповів начальник Головного управління технічного оцінювання та контролю якості озброєння та військової техніки Міністерства оборони України полковник Євгеній Курбет.
Французько-німецький оборонний концерн KNDS уклав контракт на виробництво 12 САУ «Caesar» для України.
Спецпризначенці Окремого загону безпілотних систем спеціального призначення «Крила ОМЕГИ» Центру спеціального призначення Національної гвардії України змогли знешкодити ворожу техніку.
В Одесі командувач ВМС ЗС України віцеадмірал Олексій Неїжпапа провів зустріч з делегацією Королівських військово-морських сил Нідерландів на чолі з командувачем ВМС Нідерландів віцеадмірал Рене Тасом.
Бійці Президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького зробили вражаючу підбірку знищеної російської піхоти на Сході.
Захищаємо світ
від 25000 до 55000 грн
Харків
151 навчальний центр ЗСУ
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…