ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Василь Малюк про атаки на Керченський міст і кораблі рф: Морські дрони — унікальна розробка СБУ

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 16 Серпня 2023, 11:29

Морські надводні дрони, які успішно атакували Керченський міст, а також російський десантний корабель «Оленегорський горняк» і танкер SIG, є власною технічною розробкою СБУ.

Про це заявив Голова Служби безпеки України Василь Малюк, повідомляє пресслужба СБУ.

«Морські надводні дрони — унікальна розробка СБУ. До цієї розробки не мають відношення жодні приватні компанії. Саме ці дрони атакували «Кримський міст» (Керченський міст. — авт.) у липні 2023 року, окремі — «Оленегорский горняк» і нафтовий танкер SIG», — заявив Голова Служби безпеки України Василь Малюк.

Він додав, що над розробкою даних дронів та їх виготовленням працює колектив СБУ, якому допомагають цивільні інженери та айтішники.

«Виготовлення наших дронів здійснюється на одному з підземних виробництв на території України. Сьогодні в процесі розробки і реалізації в нас дуже багато різних цікавих операцій, зокрема в акваторії Чорного моря. Обіцяю вам, це буде сюрпризом, особливо для наших ворогів», — підкреслив Василь Малюк.

Розповідаючи більш детально про спецоперації, голова СБУ відзначив, що саме Служба безпеки була автором відповідних оперативних задумів та подальшої їх успішної реалізації разом із Військово-морськими Силами ЗСУ.

«Ми підходимо виважено до кожної спецоперації на морі. По суті, сім раз відміряємо і один раз відрізаємо. Але робимо це швидко і мобільно. Жалимо ворога прямо в серце», — зазначає керівник Служби безпеки.

Голова СБУ додав, що морські дрони, які пошкодили «Кримський міст» у липні 2023 року, за ініціативою особового складу були названі SeaBaby, тобто «Морський малюк». Вони обладнані бойовою частиною 850 кг.

Для ураження десантного корабля «Оленегорський горняк» і танкера SIG було використано два окремі надводні дрони, в кожному з яких було по 450 кілограмів бойової частини.

Василь Малюк закцентував на тому, що всі вражені спецслужбою цілі є цілком законними відповідно до українського законодавства і норм міжнародного права.

Також він зазначив, що західні партнери не беруть участі в проведенні даних спецоперацій, але активно переймають унікальний досвід СБУ.

Читайте нас в Telegram
З Краматорська евакуюють пам’ятки для збереження культурної спадщини

У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.

$9 тисяч за «бронь»: у Києві викрили правоохоронця, який заробляв на ухилянтах
$9 тисяч за «бронь»: у Києві викрили правоохоронця, який заробляв на ухилянтах

Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.

«Українці стали взірцем для партнерів»: нацгвардійці завершили масштабні навчання Aurora 2026 у Швеції
«Українці стали взірцем для партнерів»: нацгвардійці завершили масштабні навчання Aurora 2026 у Швеції

Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.

Тили палають: росіян знищують за багато кілометрів від фронту
Тили палають: росіян знищують за багато кілометрів від фронту

Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.

«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню
«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню

В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.

Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї
Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї

Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.

ВАКАНСІЇ
Електрик-дизеліст, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Стрілець

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Такелажник, вантажник

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Військовослужбовець стрілець

від 20100 до 120100 грн

Харків, Харківська область

Водій-машиніст, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Сапер інженерно-саперного підрозділу

від 20000 до 120000 грн

Гвiздець

А7153

--- ---