Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Проєкт «Джміль» провів презентацію курсу навчання для вітчизняних виробників дронів. Фахівці, які були причетні до розроблення однойменного дрона, вирішили передати свої знання та навички підприємцям, які хотіли б долучитись до перемоги та виробляти дрони для нашої армії.
Кореспонденти АрміяInform були присутні на заході.
— Те, що зараз відбувається на цьому заході, є нашою спробою заручитися підтримкою українських підприємців, активістів і тих, хто хоче бути причетним до теми дронів, — розповів керівник проєкту «Джміль» Данило Холявко.
За його словами, того, що нині виробляє його підприємство, критично мало:
— Тому нам потрібно масштабуватись. І ми обрали для цього модель франшизи, запускаючи яку, ми можемо делегувати на виробництва інших підприємств ті моделі наших дронів, які ми перевірили і які мають допуск до експлуатації. Адже ми зробили дуже простий FPV-дрон, який має в собі типові компоненти. І вже на своєму досвіді довели, що збирати дрони сьогодні може кожен… Франшиза дозволить вивільнити час наших інженерів для того, щоб вони могли взятися до наших наступних розробок. Бо наше головне завдання — готувати нові зразки, які вдовольнятимуть потребу військ.
Головний конструктор дрона «Джміль» Ігор Дуженко також узяв участь у заході.
— Я винахідник комплексу «Джміль», до якого входить 5 дронів і рюкзак, який дозволить працювати 15 годин без перерви в полях. І ще я винахідник дрона-камікадзе «Джміль 4.5.0.», який вже отримав допуск до експлуатації… Наша ідея полягає в тому, щоб наші дрони збиралися, як то кажуть, «у кожному гаражі». І ми хочемо донести людям, що це можливо і складного в цьому нічого немає. Щоб врешті-решт дронів було багато і щоб це допомогло нашій перемозі, — зазначив Ігор Дуженко.
Присутній на презентації представник АТ «Українська оборонна промисловість» Захар Коломієць підтвердив, що в користі від дронів уже ніхто не сумнівається.
— Бо якщо виріб за 400-500 доларів може нищити техніку, яка коштує мільйони доларів, то в цьому однозначно є сенс. І я думаю, всі розуміють, що роль БПЛА в сучасній війні майже вирішальна… Також ми розуміємо, що в нашій армії є колосальна потреба в дронах, ще точніше — у їхній кількості, — наголосив Захар Коломієць.
Фото Дмитра Юрченка
@armyinformcomua
На Львівщині правоохоронці затримали організатора злочинної схеми, який пропонував чоловікам послугу незаконного перетину кордону «під ключ» вартістю 18 500 доларів США.
На цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 91.
На Півдні стабільно неспокійно. За минулу добу на Запорізьких напрямках — Гуляйпільському і Оріхівському — відбулося не так багато бойових зіткнень. Проте противник завдавав авіаційних ударів, здійснив обстріли з артилерії, удари дронами-камікадзе.
Кафедра військової підготовки «Київського авіаційного інституту» запрошує на навчання чоловіків та жінок, які бажають стати частиною війська, здобувши технічну освіту та престижну військову спеціальність.
Ще один етап обміну між Україною та росією завершився успішно — додому повертаються українські військовослужбовці, які перебували в полоні та потребують невідкладного лікування.
Артилерист 54-ї окремої механізованої бригади на позивний «Лисий» розповів повчальну історію про те, як під час швидкої евакуації з-під ворожого обстрілу йому та побратимам довелося бігти, «як олімпійським чемпіонам», щоб врятувати свої життя.
від 20550 до 50000 грн
Первомайськ (Миколаївська обл.)
Третій відділ Первомайського РТЦК та СП
від 20000 до 120000 грн
Краматорськ
Краматорський РТЦК та СП
від 21000 до 120000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…