«Цей запропонований продаж покращить здатність України протистояти поточним і майбутнім загрозам шляхом додаткового її оснащення для виконання місій із самооборони та регіональної безпеки за допомогою…
«Сьогодні до нас приходять уже не діти, адже в тих, хто бачив війну на власні очі, дитинство, на жаль, залишилося позаду. Нині нашими абітурієнтами є підлітки, які точно знають, чого хочуть і впевнено йдуть до своєї мети. Про мене, цьогорічні вступники — найбільш вмотивовані за весь час існування нашого навчального закладу…»
Саме з цього починає розмову про вступну кампанію — 2023 начальник Військово-морського ліцею імені віцеадмірала В. Безкоровайного капітан 1 рангу Віктор Шмигановський. Офіцер розповів, що до ліцею прибули абітурієнти з 18 регіонів країни. Серед них — діти військовослужбовців, учасників бойових дій, сироти, а також інших пільгових категорій. Цього року вперше буде створено 5 навчальних взводів, тому що набір складатиме 110 осіб. До слова, ще одна особливість цьогорічної вступної кампанії полягає в тому, що третина вступників — дівчата.
— У нас, так би мовити, своєрідний аншлаг абітурієнток. Їх майже третина, й кожна має високі показники як у навчанні, так і у фізичній підготовці. Всі вони вперто йдуть до своєї мети — одягнути військовий однострій. Такий настрій не може не тішити, — зазначає начальник ліцею.
Звісно, через високу конкуренцію до навчального закладу матимуть змогу потрапити тільки найкращі. На них попереду чекають іспити з декількох навчальних дисциплін, медична комісія, морально-психологічний відбір та складання відповідних фізичних нормативів. Але це аж ніяк не страшить амбітних молодих людей. І в кожного з них на те свої причини. Наприклад, у 14-річного Максима, який приїхав з Херсонщини, за приклад двоє його старших братів і батько, якого сьогодні вже немає.
— Мої брати свого часу закінчили флотський ліцей і успішно вступили до Інституту ВМС. Найстарший брат уже закінчив навчання й воює, а середній ще навчається. Батько, якого забрала важка хвороба, теж був військовим. Я просто не маю права підвести їх, адже бути наймолодшим не означає бути найслабшим. Разом ми повинні стати надійною опорою не лише для мами, а й для України, — говорить Максим, який мріє стати морським піхотинцем.
А ось для 15-річного Богдана здобути в майбутньому берет морпіха не просто мрія — це нині його найвища мета в житті. Адже він заприсягнувся на могилі брата, який загинув, захищаючи Україну, що обов’язково колись стане гідним його і також, як і він, здобуде право носити штормовий берет.
— Я не маю права не вступити до ліцею. Для цього багато займався, іноді підходив до знайомих військових і просив навчити певних навичок, багато чого дізнався від брата… Він був неймовірною людиною. Впевненим і безстрашним. З 2018 разом з побратимами з 36-ї бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського боронив Україну. Пам’ятаю, як почалося широкомасштабне вторгнення, перші мої думки були про одне: жаль, що не можу вже взяти до рук зброю й піти до брата, стати з ним пліч-о-пліч… Я б усе віддав, щоб ще раз його побачити, але його нема. Він до останнього подиху залишався вірним завжди, — пригадує зі сльозами на очах свого героя Богдан.
На запитання, чи не страшно йому йти тим же шляхом, хлопець мовчки вказав на стрій, де чи не кожна третя дівчина, й запитав: «А хіба не страшніше бути чоловіком і ховатися за їхніми спинами».
Хоча, на думку Вікторії, на сьогодні немає значення чоловік ти чи жінка — війна не залишає вибору нікому. Єдине, що має значення, це готовність захищати свою Батьківщину.
— Мій батько військовий, тому я змалку знаю, що таке дисципліна й дещо знайома з певними аспектами армійського життя. Коли прийшов час обирати майбутню професію, навіть думки іншої не промайнуло, бо завжди знала, що піду шляхом батька. Я відстежую новини й неймовірно захоплююся історіями наших військовослужбовиць. Вони захоплюють, надихають і мотивують. Хочеться бути схожою на них, такою ж сміливою і корисною своїй країні, — пояснює свій вибір дівчина.
Попри неймовірну мотивацію молоді, педагогічний склад ліцею розуміє, що не менш важливим питанням є підготовка і знання, адже війна потребує найкращих, аби вижити й перемогти.
Як зазначив начальник ліцею капітан 1 рангу Віктор Шмигановський, майбутнє покоління професійних військових України повинно вчитися лише в найкращих. І саме такі офіцери-вихователі працюють у стінах військово-морського ліцею.
— У нашому навчальному закладі переважна більшість офіцерів та працівників є вихідцями з Криму та мають бойовий досвід. Крім того, наш колектив поповнили учасники широкомасштабної війни. Зокрема наш начальник медичної служби — учасниця оборони Маріуполя, яка пів року була в полоні. Її було нагороджено орденом «За мужність» ІІ ступеня. Не менш героїчною особистістю є помічник заступника начальника ліцею з навчальної роботи. Свого часу він був начальником медичної служби одного з батальйонів морської піхоти. Виходив з Криму, воював під Бахмутом, за що також має орден «За мужність» ІІІ ступеня. І саме такі люди, які пройшли горнило війни, є тими, хто має виховувати майбутніх військових. Кращого прикладу годі й шукати, — наголосив капітан 1 рангу Віктор Шмигановський.
Упродовж наступних днів триватиме вступна кампанія до Військово-морського ліцею імені віцеадмірала В. Безкоровайного. Потім на абітурієнтів чекатиме мандатна комісія, де і визначить їхня подальша доля.
На тих, кому таки пощастить поповнити лави флотського ліцею, вже з перших днів чекатиме активна підготовка до військового майбутнього.
— Спочатку на ліцеїстів чекає первинна військова підготовка, а вже на вересень запланована шлюпкова підготовка. Нині відпрацьований алгоритм роботи з урахуванням усіх вимог сьогодення, — розповів начальник ліцею.
А ще, підіймаючи завісу майбутніх планів, Віктор Анатолійович поділився новиною про те, що незабаром завдяки допомозі одного з шанованих благодійних фондів у ліцеї може з’явитися спеціалізований клас морської підготовки.
— Цей клас нічим не регламентований, але оскільки ми видовий заклад, то поступове опанування військово-морською справою розпочинається саме у стінах нашого військово-морського ліцею. Цей клас буде не гірший, ніж у Навчальному центрі ВМС, а можливо, і кращим. Ми плануємо навчати вихованців працювати з повітряними й надводними дронами, для чого нам і закуплять усе необхідне обладнання. Тобто, як бачите, ми намагаємося не лише прищеплювати ліцеїстам високі патріотичні якості, а ще і йти в ногу з часом, з огляду на потреби ЗСУ, — підсумував начальник ліцею капітан 1 рангу Віктор Шмигановський.
Відео: Євген Тристан
Фото автора та Євгена Тристана
@armyinformcomua
Упродовж доби окупанти завдали 166 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області.
Протягом минулого дня російські війська тричі обстріляли Нікопольщину, випустивши понад десяток снарядів по районному центру та одному з населених пунктів Марганецької громади.
Станом на ранок 14 грудня за добу на фронті російські загарбники втратили 1040 осіб вбитими та пораненими.
На фронті відбулося 190 бойових зіткнень. Сили оборони України продовжують стримувати натиск окупаційних військ. Ситуація на Покровському і Времівському напрямках залишається напруженою — ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, окупанти активно атакують на Лиманському та Курахівському напрямках.
«Розножка», «колючка», хиткий місток, важкий вантаж, а також тактика бою в окопах і стрільба з незручних положень по ворогу та дронах — таким є далеко не повний перелік того, що чекає бійців під час додаткової підготовки на психологічній смузі перешкод.
У мережі поширюють відео, на якому відбувається діалог між нібито українським військовослужбовцем і цивільним чоловіком.
від 20000 до 100000 грн
Дніпро
Інженерний батальйон Сил ТрО ОК Схід (в/ч А4806)
«Цей запропонований продаж покращить здатність України протистояти поточним і майбутнім загрозам шляхом додаткового її оснащення для виконання місій із самооборони та регіональної безпеки за допомогою…