ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

F-16 змінять ситуацію в повітрі, так само як Himars на землі — Володимир Гаврилов

Публікації
24 Липня 2023, 20:17
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Підпишись на нас в Google

Заступник Міністра оборони України Володимир Гаврилов відповів на запитання кореспондента АрміяІnform щодо F-16 для ЗСУ та готовності, зокрема української аеродромної інфраструктури, до використання цих літаків.

За словами заступника Міністра оборони України, після саміту НАТО всі рішення технічного плану щодо постачання літаків F-16 проговорені, створена відповідна коаліція країн, зрозумілий план дій. Незабаром розпочнеться підготовка наших пілотів у різних країнах. Паралельно — процес підготовки технічного складу.

— Дуже багато питань до інфраструктури й майбутнього застосування цих літаків, адже ми всі повинні розуміти: це — перехід на інше покоління авіації. Це інший спосіб застосування авіації в сучасній війні. Цей спосіб докорінно відрізняється від радянських підходів. Пілоти країн НАТО не повинні виконувати в небі складні піруети. Їхнє завдання — вивести платформу у визначену точку, а найголовніше — правильно застосувати все озброєння, яке є на борту цього літака, як по наземних, так і по повітряних цілях. Натовські літаки мають потужну радіолокаційну систему, більшу дальність виявлення цілей, знімають більше інформації про те, що відбувається у повітрі, — розповів Володимир Гаврилов.

Тому, за його словами, надважливо, щоб пілот розумів цю систему. Літаки F-16 мають зовсім інші системи озброєння, які можуть застосовуватися на відстані 150 і більше кілометрів. А це потребує правильного їх застосування. Рішення ухвалює комп’ютер і пропонує пілоту.

— Перевчити нашого пілота МіГ-29 чи Су-27 на цю платформу, як здається, досить просто, як пересісти із «Запорожця» на «Мерседес» чи «Лексус». Але це не так. Відповідно, крім підготовки пілотів, велика увага приділяється й підготовці із застосування озброєння, — наголосив Володимир Гаврилов.

Заступник Міністра оборони України також зазначив, що літаки F-16 потребують кращих аеродромів та великої команди техніків, які супроводжують багато систем. Також зросте потреба в додаткових системах наземної навігації і РЛС-приладів.

— Це новий комплекс, який ми маємо опанувати. Наразі відбуваються, я би сказав, революційний перехід з одного виду платформи на інший. Чому революційний, тому що він відбувається за короткий період. Такого у світі ще не було. І ми маємо це зробити! І ми маємо також розуміти, що всі аеродроми на нашій території є пріоритетною ціллю для росіян. Тому ми не можемо традиційно застосовувати ці літаки, щоб вони базувалися на військовому аеродромі й чекали команди на зліт. Вони повинні використовуватися з урахуванням масштабу війни, тобто з різних резервних майданчиків, — розповів заступник Міністра оборони України.

За словами Володимира Гаврилова, використання літаків F-16 внесе радикальні зміни в хід війни в повітрі.

— F-16 повністю змінять ситуацію в повітрі, як Himars зробили це на землі. Особливо в зоні бойових дій, тому що вони будуть тримати ворожі літаки на відстані до 100 кілометрів від лінії бойового зіткнення. А це повністю змінює обстановку, тому що російські літаки не зможуть літати ближче ніж 100 кілометрів від кордону, адже вони будуть збиватися. Це зовсім інша ситуація для росіян. Як тільки ми отримаємо F-16, наш противник відразу це відчує. Тому росіяни вже бояться цього, адже не знають, як протидіяти, — зазначив Володимир Гаврилов.

Кореспондент АрміяInform

Кількість жертв серед цивільних зростає з кожним місяцем: у липні — найвищий показник за понад чотири роки
Кількість жертв серед цивільних зростає з кожним місяцем: у липні — найвищий показник за понад чотири роки

У липні 2026 року через агресію рф проти України загинули щонайменше 437 цивільних, 2610 дістали поранення, підрахувала Моніторингова місія ООН з прав людини.

Загинув зрадник України, колишній командир підводного човна «Запоріжжя» Роберт Шагєєв: з’явилося підтвердження
Загинув зрадник України, колишній командир підводного човна «Запоріжжя» Роберт Шагєєв: з’явилося підтвердження

Роберт Шагєєв, який 2014 року без бою здав окупантам єдиний український підводний човен «Запоріжжя» та перейшов до флоту рф, загинув 13 серпня 2026 року.

Російського військовополоненого, який два місяці ґвалтував українку, засудили до 12 років
Російського військовополоненого, який два місяці ґвалтував українку, засудили до 12 років

Амур-Нижньодніпровський райсуд Дніпра 11 серпня 2026 року вперше очно засудив російського полоненого за зґвалтування жінки на Донеччині (ст. 438 ККУ).

«Що ви знаєте про терикони»: Signum зачистив висоти від електроніки та оператора-окупанта
«Що ви знаєте про терикони»: Signum зачистив висоти від електроніки та оператора-окупанта

Бійці батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка зачистили терикони від окупантів та засобів зв'язку.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Стрілець, гранатометник (солдатський, сержантський склад)

від 20500 до 120000 грн

Тернопіль

Тернопільський РТЦК та СП

RobotaUa Електрик-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Суми

Косівський РТЦК та СП

WorkUa Офіцер медичної служби

від 27000 до 127000 грн

Дніпро

Рекрутинговий центр Самарського району, Самарський РТЦК та СП

RobotaUa Водій-механік танка, танкіст

від 25000 до 125000 грн

Київ

Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ

WorkUa Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

65 ОМБр

WorkUa Фельдшер медичного пункту (ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Київ

243 окремий батальйон Сил ТрО