Саме офіцери планують операції, приймають рішення в критичних ситуаціях, відповідають за особовий склад і ведуть підрозділи до виконання бойових завдань. Саме таких офіцерів готує…
Воїнів підрозділу пожежної охорони однієї з частин Командування Сил логістики, розташованої на Харківщині, неформально називають «універсальними солдатами». Адже армійці залучаються до цілодобового бойового чергування за своїм профілем служби, а в разі атаки окупантів — зможуть дати належну відсіч у ролі стрільців.
Їхній робочий день розписаний по хвилинах. Якщо хлопці не тримають у руках пожежного шланга, то обслуговують спеціальну техніку. Також мінімум один раз на тиждень з військовими вогнеборцями проводяться пожежні тактичні навчання із залученням спеціальних автомобілів. Паралельно ж вони відшліфовують свої навички з загальновійськової підготовки на стрільбищах чи тактичних полях.
Останні кілька років підрозділом командує головний сержант служби за контрактом Віталій Келеберда, з яким поспілкувався кореспондент АрміяInform.
— На кожного пожежного незалежно від посади протягом року відводиться понад 700 годин на спеціальну підготовку, — каже головний сержант Віталій Келеберда. — Коли проводяться навчання, то за один раз ми спрямовуємо до шести кубометрів води на умовне місце загоряння. Також ми співпрацюємо з регіональними підрозділами ДСНС на той випадок, коли власних сил буде замало. Зауважу, що на нас покладено велику відповідальність у плані забезпечення нормального функціонування військової частини Збройних Сил України, що виконує важливі завдання.
Він уточнив, що територія військової частини доволі велика і треба бути постійно готовими висунутися до будь-якої точки, аби локалізувати та ліквідувати вогонь. Тому він прискіпливо ставиться до готовності діяти за призначенням кожним підлеглим.
Варто сказати, що до складу цього бойового підрозділу входять професіонали з чималим досвідом служби в ЗСУ чи ДСНС. Окрім цього, кілька хлопців виконували завдання в районі проведення АТО/ООС. Вони виступають своєрідним орієнтиром для мобілізованих армійців без відповідного досвіду.
Приміром, 45-річний командир відділення молодший сержант Олександр Проскурнін уже 23 роки як приборкує вогняну стихію, 18 із яких в погонах фахівця ДСНС.
— Ми використовуємо тут досвід боротьби з вогнем, що напрацьований у двох відомствах України. Так, мені ще в ДСНС довелося брати учать у багатьох масштабних пожежах, що були в нашому регіоні. У нашій пожежній обслузі я давно перейшов до когорти старожилів. Вже після мене прийшло чимало новачків, які наразі теж профі високого рівня. Останнім у перший день їхньої служби в нас радив навчитися працювати командою, слухати командира та не проявляти зайвої ініціативи, — розповів молодший сержант Олександр Проскурнін.
У червні 2022-го за мобілізацією до них прийшов старший солдат Сергій Зерновський. Чоловік до того часу понад 11 років прослужив у ДСНС і йому було із чим порівнювати новий ритм служби.
— Порядок гасіння пожежі в обох відомствах однаковий. Проте більш дружню атмосферу я відчув саме в армії. Адже ми цілодобово перебуваємо разом: і під час несення чергування, і після зміни. Тому все позитивне та якісь негаразди ми ділимо навпіл. А ще тут скрізь панують гумор і сміх, що дозволяють забути про всі тяготи армійського життя. Всім своїм колишнім колегам я пропоную прийти до війська і дехто вже відгукнувся, — повідомив старший солдат Сергій Зерновський.
У лавах армійців були й творчі люди. Так, два роки тому там служив солдат-строковик Дмитро Духанін. Молодий харків’янин так перейнявся спільною роботою, що після демобілізації написав вірша. У кількох рядках він зміг вкласти всю філософію роботи військових вогнеборців. Зараз вірш міститься на великому плакаті в розташуванні підрозділу.
До речі, від початку широкомасштабного вторгнення росії старші начальники забезпечили цей підрозділ пожежної охорони новими захисними шоломами та бойовим спорядженням німецького виробництва. Також вдалося провести капітальний ремонт спеціальної техніки. Тож наразі вони повністю готові до дій за призначенням і не тільки…
— У нас завжди чимало роботи, але ми не звикли скаржитися на когось чи щось. Приміром, зараз активно боремось із буйною рослинністю, що може заважати під’їзду пожежним автомобілям до об’єктів. Завжди спочатку оцінюємо фронт робіт, а потім — рівномірно розподіляємо завдання між усіма воїнами. Також стараємося досить критично ставитися до свого рівня професійної майстерності та думаємо про самовдосконалення. Ми не боїмося ризикувати як під час пожежі, так й під час протистояння з росіянами, — насамкінець зауважив головний сержант Віталій Келеберда.
Фото автора
У Дніпрі завершилася пошуково-рятувальна операція у житловому кварталі, по якому уночі 2 червня поцілили російські ракети.
Повідомлено про підозру 35-річному жителю Хмельницького району, який, за даними слідства, організував схему незаконного переправлення військовозобов’язаних.
За гуркотом на російських нафтопереробних заводах, інших військових об'єктах, складах і логістичних вузлах стоїть складна робота.
Бійці батальйону безпілотних систем «Рубака» 77-ї аеромобільної Наддніпрянської бригади видовищно знищили ворожу «буханку» з боєприпасами.
Пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» зробили добірку різанини ворожої логістики на Добропільському напрямку.
Правоохоронці викрили 26-річного жителя обласного центру, який організував схему незаконного отримання відстрочки від мобілізації та виїзду за межі України.
Водій (кат. С, СЕ), військовослужбовець
від 20000 до 120000 грн
Львів
216 окремий батальйон 125 ОБр Сил ТрО
Сапер до 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади
від 23000 до 123000 грн
Мукачеве, Закарпатська область
Саме офіцери планують операції, приймають рішення в критичних ситуаціях, відповідають за особовий склад і ведуть підрозділи до виконання бойових завдань. Саме таких офіцерів готує…