Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Сьогодні життя й здоров’я поранених воїнів залежить від професійності та швидкості дій медиків, від правильності ухвалених ними рішень. Неоціненну роль у наданні медичної допомоги відіграє й співпраця між військовими та цивільними лікарями.
Тож від початку великої війни в Україні сформувався єдиний медичний простір — дієва система спільного функціонування військових і цивільних високоспеціалізованих лікувальних закладів. Швидкий зв’язок між ними дає можливість в рази збільшити ефективність лікування та реабілітації поранених захисників.
Якщо ж говорити простими словами, тісна взаємодія військових і цивільних медиків рятують життя та здоров’я українських воїнів.
Прикладом такої співпраці став порятунок військовослужбовця Сергія К. Чоловік дістав численні важкі вогнепальні осколкові поранення верхніх і нижніх кінцівок та живота півтора місяця тому під Бахмутом. Окрім того, один із осколків влучив у прямокишкову артерію, що спричинило виникнення в ділянці промежини сильної кровотечі.
У прифронтовому шпиталі воїну провели операцію та первинну хірургічну обробку вогнепальних ран, після чого було ухвалено рішення евакуювати пораненого у тиловий високоспеціалізований лікувальний заклад. Дорогою в Сергія виникла сильна кровотеча з рани, тож медики були змушені доправити бійця до військового медичного закладу на Вінниччині.
— Уже в нашому закладі військові хірурги виконали декілька оперативних втручань, зокрема ревізію післяопераційних ран та ампутацію правої кінцівки на рівні гомілки, — розповів кореспонденту АрміяInform провідний хірург закладу Ігор М.
Близько тижня пацієнт був стабільний, із позитивною динамікою і перебував на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії. Проте за кілька днів у Сергія знову виникла масивна кровотеча з рани в промежині. Лікарі зупинили кров, однак вбачали нестабільність ситуації через невизначеність ділянки, де кров витікає за межі судини.
— У нас виникла ідея знайти джерело кровотечі шляхом проведення ангіографії. Це високотехнологічне діагностичне дослідження судин за допомогою рентгенівського випромінювання та введення контрастної речовини, яке дає змогу виявити зону кровотечі й пошкоджену судину. У нашому закладі ангіографа немає, — розповідає далі Ігор М. — Тож ухвалили рішення про переведення пацієнта в обласну цивільну лікарню, оперативно зв’язались з її керівництвом.
За дві години Сергія прооперували цивільні лікарі, зокрема один із найкращих судинних хірургів в Україні д.м.н., професор Юрій Авдосьєв. Вони вперше в Україні виконали унікальне оперативне втручання — провели емболізацію (спеціальна закупорка судин за допомогою уведення ембол. — Авт.) прямокишкової артерії при кровотечі у пацієнта після важкого вибухового поранення.
— Для Сергія наступна кровотеча могла стати фатальною, він фактично перебував у стані геморагічного шоку з великою крововтратою, — долучається до розмови заступник директора з організації хірургічної допомоги обласної лікарні Ярослав Х. — Гарантій, що не буде рецидиву, — жодних. Тож коли військові колеги звернулись до нас, ми одразу ж ухвалили спільне рішення щодо переведення пацієнта. Наші хірурги визначили зони витікання крові за межі судини, провели емболізацію та зупинку кровотечі. У прямому сенсі ця операція врятувала воїну життя.
На сьогодні цей цивільний лікувальний заклад на Вінниччині є одним із лідерів в країні щодо ендоваскулярного лікування патологій периферичних артерій. Потужний досвід лікарів, які опанували сучасні методики, та наявне медичне обладнання дають змогу виконувати складні унікальні втручання.
— Сергій станом на зараз, безумовно, важкий, але, на щастя, є позитивна динаміка. Головне, що він отримав шанс на життя. Ми всі дуже бажаємо, аби захисник одужав, і робимо для цього все від нас залежне. Сподіваємось, що все в нього буде добре, — підсумував Ярослав Х.
Фото ілюстративні
@armyinformcomua
У четвер, 12 червня, Президент України Володимир Зеленський обговорив з Міністром оборони Рустемом Умєровим хід переговорного процесу щодо припинення російської агресії.
Вступна кампанія-2025 до вищих військових закладів освіти триває. Навчально-науковий інститут фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій Національного університету оборони України запрошує на навчання чоловіків та жінок, які прагнуть до спортивних звершень, готові служити країні та допомагати її захисникам.
Президент України Володимир Зеленський зустрівся у Києві з міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом.
На відміну від українців, для яких повернення їхніх рідних з російського полону — це справжнє свято, громадяни рф звільненню своїх родичів радіють не дуже.
На Одещині затримали групу військовозобов’язаних чоловіків, намагалися втекти до Молдови.
Відбувся другий етап повернення з полону поранених українських бійців. «Сьогодні вдома — воїни нашої армії, нацгвардійці, прикордонники.
від 20000 до 120000 грн
Дніпро, Дніпропетровська область
від 20100 до 100000 грн
Жовті Води
4 відділ Кам'янського РТЦК та СП
від 23100 до 53100 грн
Стрий
Військова частина А2847
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…