У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Виставка «Золото Візантії» триває у російському великому новгороді. Під її прикриттям окупанти вивезли до російської федерації сотні артефактів з фондів Національного заповідника «Херсонес Таврійський». Це насамперед найцінніші у музейній колекції предмети так званого спеціального зберігання — твори мистецтва, вироби з дорогоцінних металів, монети та інші експонати з вітрин зали середньовічної археології заповідника.
Артефакти вивезли з Криму до відкриття виставки 30 травня 2023 року. Українські експерти мають інформацію, що з Криму до новгорода прибула більша кількість матеріалів, ніж офіційно зазначено у документах виставки. Частину з них відразу по прибутті занесли до фондів новгородського музею-заповідника. Ймовірно, серед них є також матеріали з Херсонеса, — повідомила АрміяInform експерт мережі Кримської платформи Евеліна Кравченко, фахівець із питань культурної спадщини, охорони пам’яток у Криму під час окупації півострова російською федерацією.
Археологиня, співробітниця Інституту археології Національної академії наук України, яка впродовж 15 років працювала в Криму, вона має широке коло джерел про ситуацію в галузі археології та культурної спадщини на Кримському півострові в цілому та у Національному заповіднику «Херсонес Таврійський» зокрема.
За інформацією фахівців, виставка «Золото Візантії» у російському новгороді доволі віддалено відповідає своїй назві. На виставку з Херсонеського заповідника вивезли чимало речей, які не мають до Візантії жодного прямого відношення. Наприклад, це античні чи пізньоантичні речі, виготовлені задовго до виходу на історичну арену Східно-Римської, себто Візантійської імперії. Йдеться, наприклад, про античні монети, представлені частиною двох скарбів, що зберігалися у фондах Херсонеса до 2014 року. Де перебуває решта цих скарбів — наразі невідомо.
Також серед вивезених предметів чимало артефактів місцевого херсонеського виробництва, зокрема і таких, які жодним чином не в’яжуться із назвою чи концепцією виставки. Це наштовхує на обґрунтоване припущення, що «Золото Візантії» не звичайна незаконна виставка. Вона є першим етапом так званої евакуації — вивезення до росії артефактів з так званого спецхрану Національного заповідника «Херсонес Таврійський».
Другим етапом, за припущеннями експертів, може стати вивезення колекції основного фонду Херсонеського заповідника. Вона становить близько 300 тисяч одиниць зберігання. За інформацією джерел, їх можуть вивезти до російської федерації під приводом реставрації в одному або кількох тамтешніх музеях.
Таке обґрунтування потреби вивезення артефактів стане очевидним інформаційним прикриттям викрадення музейних предметів, оскільки у Національного заповідника «Херсонес Таврійський» є дві реставраційні лабораторії, створені що до окупації Кримського півострова 2014 року. Одна із них — це всесвітньо відома лабораторія Паккарда, збудована й обладнана коштом фонду Паккарда (США).
Також велике занепокоєння викликає доля археологічних знахідок, отриманих під час будівництва так званого Нового Херсонеса — пропагандистського комплексу, побудованого на місці протиправних розкопок інституту історії матеріальної культури російської академії наук і державного ермітажу поруч із фортечною стіною городища Херсонеса Таврійського. Кількість знайдених там артефактів може бути колосальною і нараховувати сотні тисяч одиниць зберігання.
— За законами України, — зазначає Евеліна Кравченко, — всі речі, знайдені на території городища античного та середньовічного міста, а також в охоронній (буферній) зоні музею-заповідника, повинні передаватися на постійне зберігання до його фондів. З огляду на це як археологічні розкопки, проведені представниками держави-агресора, так і будівництво так званого нового археологічного парку в Херсонесі є протиправними злочинними діями. Те саме стосується переміщення експонатів на виставки чи вивезення артефактів буцімто «на реставрацію» до російської федерації.
Мережа українців — археологів, істориків, музейників, журналістів, юристів, освітян, правоохоронців, військових, дипломатів, студентів, школярів та пенсіонерів — пильно відстежує все, що відбувається з українськими культурними цінностями на тимчасово окупованих територіях. Найдовше це робиться на території Кримського півострова. Всі викрадені російськими окупантами речі обов’язково повернуться до України, а на всіх злочинців, які брали участь у незаконних діях щодо українських культурних цінностей, чекає справедливе покарання.
Безпілотними літальними апаратами російські окупанти вдарили по Куп’янську та Борівській громаді Ізюмського району.
У ніч з 12 на 13 жовтня на росії згорів літак Ту-134, що належав до 117 військово-транспортного авіаполку збройних сил держави-агресора.
Протягом минулої доби зафіксовано 161 бойове зіткнення. Найактивніше ворог наступав на Курахівському напрямку.
На Херсонщині станом на ранок 14 жовтня за добу внаслідок російської агресії одна людина загинула, ще чотири — дістали поранення.
Дніпропетровський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки заявляє про факт неприпустимої і протиправної поведінки громадянина Сергія Положая, генерального директора одного з виробників металопластикових вікон.
Станом на ранок 14 жовтня за добу на фронті російські загарбники втратили 1260 одиниць особового складу вбитими та пораненими.
Захищаємо світ
від 21000 до 24000 грн
Чоп
Державна прикордонна служба України
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…