ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Як говорити з дитиною про протези

Реабілітація
Прочитаєте за: 3 хв. 17 Липня 2023, 15:11

Нині в Україні підростає принципово нове покоління покоління дітей війни. Вони живуть під звивання сирен і вибухи ракет, навчаються по зуму і готують домашні завдання у напівтемряві, як це було взимку. Вони бачать рештки ворожої техніки на вулицях, але водночас і постраждалих від бойових дій, цивільних і захисників, які повернулися з травмами кінцівок і тепер користуються протезами. Дорослі, побачивши людину з протезом руки чи ноги, зазвичай відводять погляд, якщо не знають, як зреагувати, а діти з цікавістю розглядають, що ж то за річ.

Уявіть, що хтось на вулиці довго і ретельно розглядає ваші ноги або обличчя. Навряд чи це приємно. Це досить некомфортно. Такі самі відчуття можуть виникнути в людини з ампутованими кінцівками, якщо ви довго і ретельно розглядатимете її протез.

Правила комфортної взаємодії з людиною з протезом  підготували експерти ГО «Безбар’єрність» разом зі  СпівДія заради Дітей. Вони надали поради, як дорослим пояснювати дитині про протези. Однак і для дорослих тут будуть свої відкриття.

Поясніть дитині для чого потрібні протези

Протези використовуються для того, щоб замінити втрачену руку або ногу. З протезом ноги та руки людина може ходити, бігати або одягатися, тримати чи переставляти різні предмети. Людина може втратити кінцівку за різних умов, і, якщо вона не хоче про це говорити сама, то запитувати про це некоректно.

Чи можна торкатися протеза?

Ні, протез це частина тіла людини рука чи нога, і людині може бути неприємно, коли її торкаються інші особи. Пам’ятай, що будь-якої людину не можна торкатися без її дозволу.

Як взаємодіяти з людиною з протезом?

Ставитися до людини з протезами варто так само, як ви ставитеся до людини без протеза. Не варто довго роздивлятися когось з протезом, така пильна увага може бути неприємна. Уяви, що хтось на вулиці довго і детально розглядає твою частину тіла тобі буде не дуже комфортно від цього. Демонструвати жалість, уникати або підходити з незручними запитаннями до людей з протезами не варто. Всі люди різні й вигляд мають різний. Саме це розмаїття й робить наш світ прекрасним, красивим і цікавим. Як би нам жилося, якби всі і все навколо були однакові, дивно, правда?

Чи варто пропонувати допомогу?

Якщо ви не впевнені щодо того, як буде краще для людини з протезом, то краще перепитайте в неї: чи потрібна тобі допомога або як я можу тебе підтримати? Загалом коли людині потрібна допомога, вона завжди сама може попросити про це, тож не варто зайвий раз турбувати людину, адже можливо їй доводиться це чути надто часто.

Підготувала Леся Медведенко

Читайте нас в Telegram
Інженерам-конструкторам зірвали спробу продати в росію секретні українські розробки

Інженерам-конструкторам зірвали спробу продати в росію секретні українські розробки

Служба безпеки України у взаємодії з Урядом та керівництвом одного зі стратегічних заводів Харкова зірвала спробу рашистів отримати новітні технологічні розробки України у галузі паливно-енергетичного комплексу.

На Донеччині Володимир Зеленський відвідав поранених захисників однієї з бригад

На Донеччині Володимир Зеленський відвідав поранених захисників однієї з бригад

Президент України Володимир Зеленський під час поїздки на Донеччину відвідав поранених воїнів 95-ї бригади.

Війська рф вдарили по Донеччині понад 2000 разів та вбили чотирьох жителів

Війська рф вдарили по Донеччині понад 2000 разів та вбили чотирьох жителів

За минулу добу російські війська завдали по Донецькій області 2160 ударів. Армія рф застосувала авіацію, зенітні ракетні комплекси, артилерію.

Очільник Дніпропетровщини повідомив про врятоване життя дитини після російського удару

Очільник Дніпропетровщини повідомив про врятоване життя дитини після російського удару

Очільник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак уточнив інформацію щодо кількості загиблих внаслідок російського ракетного удару.

За катування жителів Іванівки на Чернігівщині засуджено військових рф

За катування жителів Іванівки на Чернігівщині засуджено військових рф

До 12 років позбавлення волі засуджено військовослужбовців армії російської федерації за жорстоке поводження з цивільними в селі Іванівка Чернігівської області.

У МОУ розповіли про гарантії, які надають рекрутингові центри

У МОУ розповіли про гарантії, які надають рекрутингові центри

Уповноважений представник Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець розповів, які є гарантії, що людина потрапить служити саме в ту частину, яку для себе обрала в рекрутинговому центрі.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Бухгалтер фінансово-економічної служби військової частини

від 25000 до 25000 грн

Сарата

18 окремий батальйон 35 ОБрМП

Офіцер штабу (РЕБ)

Київ

Річкова флотилія ВМС ЗСУ

C Engineer

від 55000 до 130000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Водій-пожежник

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Київ

20 окремий батальйон спеціального призначення

Оператор звукометричного комплексу, ЗСУ

від 20000 до 120000 грн

Рівне, Рівненська область