ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Після перемоги обов’язково прогуляюся мисом Фіолент у нашому Криму — сержант «Моряк»

Life story
Прочитаєте за: 3 хв. 17 Липня 2023, 11:40

Сержант Володимир із Сумщини на псевдо «Моряк» до 2014 року проходив службу в лавах Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Служив на фрегаті «Гетьман Сагайдачний», а згодом у береговій охороні в місті Севастополь. Сьогодні герой нашої розповіді захищає Україну в одному з підрозділів територіальної оборони Сумщини.

Про перший досвід служби у ЗСУ

— Під час служби в Криму не з чуток відчув усю продажність проросійського населення, — розповідає Володимир про свій досвід спілкування з деякими кримчанами. — Інколи доходило до того, що в крамниці питали: «Де ти служиш?», а коли чули відповідь, що служиш Україні, відмовляли у продажу продуктів. Говорячи при цьому, що незабаром тут буде росія. 

Проте Володимир констатує, що хоча росіяни й поводилися у Криму як господарі, але там було й багато проукраїнськи налаштованих громадян. Зокрема — кримські татари.

— Якби не вони (кримські татари. — Ред.), то мою частину у 2014 році «вежлівиє человечкі» заморили б голодом. Уже тоді було зрозуміло, що конфлікту між Україною та росією не уникнути.

Українська військова частина в облозі російських військ у Криму

Участь в АТО

За деякий час його думки справдилися. 

— У 2015 році повернувся до лав ЗС України. У складі окремої механізованої бригади імені короля Данила обороняли позиції у населеному пункті Світличне Луганської області, потім перемістилися у Кримське, — каже Володимир про своє повернення до Збройних Сил під час проведення АТО.

Після демобілізації «Моряк» повернувся додому, де одружився та зайнявся вихованням майбутніх чемпіонів із важкої атлетики.

У лавах Сил територіальної оборони

Після початку широкомасштабної агресії росії Володимир вирушив до місцевого центру комплектування, де його з групою мобілізованих військовослужбовців направили до окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського. 

— Рухаючись до пункту призначення, ми дізналися, що місто, у якому розташовано підрозділ, перебуває в оточенні ворожих військ. Нас розвернули та направили до іншої військової частини, — пригадує минулорічні події Володимир. — Так я потрапив до лав територіальної оборони Сумщини, де прохожу службу й до тепер.

Після перемоги …

— Коли ця війна закінчиться, обов’язково повернуся до тренерської роботи. Це ж наша з батьком сімейна справа, — каже Володимир.

«Моряк» з усмішкою пригадує свою довоєнну роботу та констатує, що з дітьми інколи важче працювати, аніж з військовими.

— Після перемоги обов’язково прогуляюся по мису Фіолент у нашому Криму, — стверджує «Моряк». — Зайду до своєї частини. Зустріну тих, кому потрібно передати привіт.

Фото автора та з відкритих джерел

Позаштантий кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Навесні можемо зробити перші переговорні кроки щодо вступу в ЄС —  Володимир Зеленський

Навесні можемо зробити перші переговорні кроки щодо вступу в ЄС — Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський наголосив, що цей рік має стати часом реальних перемовин щодо вступу України в ЄС.

Законопроєкт про мобілізацію: парламентарі дійшли згоди щодо низки дискусійних питань

Законопроєкт про мобілізацію: парламентарі дійшли згоди щодо низки дискусійних питань

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки продовжує обговорення законопроєкту про посилення мобілізації та опрацьовує правки. Наразі парламентарі дійшли згоди щодо низки дискусійних питань, це — обмеження прав ухилянтів, надання відстрочки, електронних повісток тощо.

Наталія Калмикова: Госпіталі використовуватимуть найкращий досвід лікування, реабілітації та створення сучасної інфраструктури

Наталія Калмикова: Госпіталі використовуватимуть найкращий досвід лікування, реабілітації та створення сучасної інфраструктури

Про виведення роботи військових медзакладів на новий рівень йшлося на конференції, організованій Департаментом охорони здоров’я Міністерства оборони для начальників госпіталів та представників медичних підрозділів МВС, ДПСУ та СБУ у Львові.

Президент призначив нового командувача Сил логістики Збройних Сил України

Президент призначив нового командувача Сил логістики Збройних Сил України

Президент Володимир Зеленський призначив нового командувача Сил логістики Збройних Сил України. Ним став бригадний генерал Володимир Карпенко.

У Командуванні Медичних сил ЗСУ запускають гарячу лінію для військовослужбовців

У Командуванні Медичних сил ЗСУ запускають гарячу лінію для військовослужбовців

У Командуванні Медичних сил ЗС України запускається пілотний проєкт «гаряча лінія».

За рік сапери змогли очистити десяту частину забруднених вибухонебезпечними предметами територій

За рік сапери змогли очистити десяту частину забруднених вибухонебезпечними предметами територій

Фахівцям із розмінування вдалося очистити 18 тисяч квадратних кілометрів, залишилося ще 156 тисяч кв. км.

Захищаємо світ

00
00
00