Зустріч була запланована на 12 жовтня, але її відтермінували через зміну планів президента США Джо Байдена. Найближчим часом має бути…
Домовленість між Україною, Туреччиною та Організацією Об’єднаних Націй щодо Чорноморської зернової ініціативи залишається в силі, тож наша держава готова до продовження роботи «зернового коридору». Про це заявив Президент Володимир Зеленський у понеділок, під час інтерв’ю представникам африканських ЗМІ, передає Офіс Президента України.
«У нас було дві угоди: Україна, Туреччина, ООН, інша угода — росія, Туреччина, ООН. Тому, коли росія каже, що вона зупиняє (угоду. — Ред.), вона зриває свої домовленості з Генсеком ООН Гутеррішем і з Президентом Ердоганом. Не з нами. У нас із ними не було жодних домовленостей», — зазначив Глава держави.
Президент наголосив, що Україна зі свого боку не зривала домовленостей. Він висловив переконання, що навіть без участі рф треба забезпечити роботу «зернового коридору».
«Навіть без рф треба робити все, щоб ми могли використовувати цей коридор. Ми не боїмося. До нас звернулися компанії, які є власниками кораблів. Вони сказали, що якщо Україна відпустить, а Туреччина пропускатиме, то всі готові продовжувати постачання зерна», — розповів Володимир Зеленський.
«Я дав розпорядження нашому Міністерству закордонних справ — після офіційного сигналу російської федерації — підготувати наші офіційні сигнали до Організації Об’єднаних Націй і до Туреччини для того, щоб вони мені відповіли як Президенту України, що вони готові продовжувати нашу ініціативу», — зазначив він.
Глава держави наголосив, що росія блокує роботу Чорноморської зернової ініціативи з метою тиску на світовий ринок аграрної продукції.
«Для росії це формат демпінгу на ринку зерна, агропродукції для того, щоб блокувати Україну й бути єдиним великим експортером із цього регіону. Абсолютно зрозуміло: щоб розв’язувати свої політичні питання — тиск, і щоб саме їхні компанії заробляли гроші. Тиснути на країни Африки, Азії, Європейського континенту. Те ж саме було в них з енергетикою: з газом, з енергетичними ресурсами, з нафтою», — додав Президент.
Внаслідок ворожих обстрілів на території Донеччини зафіксовано численні руйнування та постраждалих.
У ніч на 11 жовтня 2024 року противник атакував Україну балістичною ракетою «Іскандер-М» (район пусків — ТОТ Криму), керованою авіаційною ракетою Х-31П (із повітряного простору над акваторією Чорного моря), 66-ма ударними БПЛА (район пусків — Курськ, рф).
Командувач Медичних сил ЗСУ Анатолій Казмірчук наголосив на важливості домедичної підготовки серед військових, особливо в умовах бойових дій.
Військовослужбовці російської федерації систематично обстрілюють населені пункти підконтрольного Силам оборони України району Курської області, фактично стираючи їх з лиця землі.
Центральне управління захисту прав військовослужбовців Міністерства оборони України за перші чотири місяці діяльності поновило права 851 військового та 57 родин захисників.
Народні депутати внесли зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану.
Захищаємо світ
Зустріч була запланована на 12 жовтня, але її відтермінували через зміну планів президента США Джо Байдена. Найближчим часом має бути…