На війні «Фін» третій рік, до широкомасштабного вторгнення росії працював у банківській сфері. Після мобілізації брав участь у Харківській операції, воював на Запоріжжі під час…
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг перед початком засідання першого дня саміту країн-лідерів членів НАТО сьогодні, 11 липня, у Вільнюсі на «дорстепі» заявив, що Вільнюський саміт вже увійшов в історію, адже було ухвалене рішення щодо вступу до Альянсу Швеції. Про це передає кореспондент АрміяInform з Вільнюса.
Також він зазначив, що очікує ухвалення ключових рішень щодо України, стримування і оборони.
Зокрема, на саміті члени Альянсу надішлють чіткий сигнал росії про те, що «ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», і посилять політичні зв’язки з Києвом — зокрема на інавгураційному засіданні Ради Україна — НАТО за участю президента Володимира Зеленського. Пан Столтенберг підкреслив, що члени Альянсу ухвалять рішення щодо посилення стримування і оборони та погодять більш амбітні зобов’язання щодо інвестицій в оборону.
Генеральний секретар також привітав те, що до членів Альянсу приєднаються лідери Австралії, Нової Зеландії, Японії і Республіки Корея, підкресливши, що безпека є не регіональною, а глобальною.
— На саміті ми ухвалимо важливі рішення, надіславши Україні чіткий сигнал, що ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, і очікуємо, що члени Альянсу також підтвердять свої зобов’язання надавати військову підтримку Україні, щоб допомогти їй звільнити більше території. Щодо питання членства, я також очікую, що члени Альянсу надішлють чіткий і позитивний сигнал щодо шляху просування України до членства в Альянсі, — сказав Єнс Столтенберг.
Він також зазначив, що Україна отримає можливість обійти виконання ПДЧ та вступить до НАТО за спрощеною одноетапною, а не двоетапною програмою.
— Я запропонував пакет з трьох елементів з більш практичною підтримкою, з багаторічною програмою забезпечення повної оперативної сумісності між українськими військами і силами НАТО. Це наблизить Україну до НАТО. Щоб зміцнити політичні зв’язки зі створенням Ради Україна — НАТО, ми проведемо завтра інавгураційне засідання з Президентом Зеленським, а потім скасуємо вимогу щодо Плану дій щодо членства в Альянсі. Це перетворить процес членства для України з двоетапного на одноетапний. Отже, все це стане позитивним і сильним сигналом, — підкреслив Єнс Столтенберг.
Він зазначив, що тоді члени Альянсу також ухвалять важливі рішення щодо подальшого посилення стримування і оборони (НАТО. — Ред.) за допомогою нових оборонних планів і більшої кількості військ у стані підвищеної готовності.
— Я також очікую, що члени Альянсу домовляться про більш амбітні оборонні інвестиційні зобов’язання, де 2% ВВП на оборону буде мінімум. І насамкінець, я очікую на те, що на цьому саміті будуть присутні наші індо-тихоокеанські партнери. Це продемонструє, що безпека не є регіональною, вона є глобальною, і тому я вітаю партнерів з Австралії, Нової Зеландії, Південної Кореї і Японії, — сказав Генсек НАТО.
Наразі, прямо у цю хвилину, до пресцентру саміту НАТО у Вільнюсі продовжують прибувати лідери країн Альянсу, щоб обговорити найважливіші питання. Головне з них, як бачимо, звісно Україна.
Нагадаємо сьогодні, 11 липня, у Вільнюсі розпочинається дводенний саміт НАТО, на якому очікуються важливі рішення щодо наближення України до членства в Альянсі. Литовці зробили і роблять все для того, щоб ці рішення були максимально позитивними для нашої країни, створивши у Вільнюсі відповідну атмосферу. У останні кілька днів столиця Литви «одягнулась» в усе українське: починаючи з аеропорту, де з ілюмінатора перше, що бачиш — напис «Вітаємо в НАТО Україну». Автобуси в синьо-жовтому і, крім напрямку руху, на табло повідомляють, що «Вільнюс loves Україну», житлові й адміністративні будівлі — в українських прапорах тощо.
Фото автора
Генерал-лейтенант Кирило Буданов розповів, що атаки на росію мають важливий вплив на громадян країни-агресорки, а також вони дещо змінили світогляд людей в цілому.
Майже не прикриваючись антитепловізорною накидкою ворожий піхотинець спокійно прогулювався вздовж позицій російських окупаційних військ на Харківщині.
У зоні відповідальності оперативно-стратегічне угруповання військ «Хортиця» минулої доби, 14 вересня, відбулося 156 боєзіткнень з противником.
Армія США (в даному випадку армія — Сухопутні війська, ред.) має намір провести чергове випробування гіперзвукової зброї до кінця 2024 року, щоб ухвалити рішення, чи варто її передавати в експлуатацію першого підрозділу наступного року.
Протягом останнього часу воїни підрозділів Сил оборони, які виконують завдання на Вовчанському напрямку, фіксують збільшення кількості розвідувальних польотів ворожих безпілотників.
Ворог на східному напрямку минулої доби втратив 908 російських загарбників, а також 31 одиницю автомобільної техніки.
Захищаємо світ
від 51000 до 51000 грн
Запоріжжя
79 окремий батальйон 102 ОБр Сил ТрО
від 20100 до 120000 грн
Івано-Франківськ, Івано-Франківська область
від 28000 до 50000 грн
Одеса
Військова частина А2238
На війні «Фін» третій рік, до широкомасштабного вторгнення росії працював у банківській сфері. Після мобілізації брав участь у Харківській операції, воював на Запоріжжі під час…