Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
Черговий тренінг із тактики стрілецької справи для цивільних осіб провели в Полтаві фахівці «Центру готовності цивільних» із залученням військовослужбовців військових частин місцевого гарнізону. Напередодні всі охочі зареєструвалися на практичний захід і прийшли в призначений час, аби з військовими інструкторами відпрацювати положення зі зброєю, стійки, пересування в парах чи трійках, а також відхід.
За словами організаторів тренінгу, перший пілотний захід відбувся ще в липні 2022 року, продемонструвавши, що українці прагнуть здобути якісні знання для можливого захисту своєї держави від ворога. Також патріоти хочуть знати, що на них чекатиме в умовах тривалої війни та чи зможуть якось допомогти ЗСУ.
Варто сказати, що протягом останнього року ЦГЦ значно масштабувався і його осередки діють у 17 областях України. Тренінги, що організовували фахівці цього проєкту спільно з армійцями, пройшли понад 20 тисяч українців.
— Цілі нашої команди залишаються незмінними й до сьогодні, а саме: підготовка людей, що планують іти до війська, готовність населення до мобілізаційних заходів, база для руху опору, а також постійне нагадування суспільству про війну. Від 24 лютого ми живемо в новій реальності, в якій кожен патріот має бути готовим до захисту своєї країни, — пояснив національний координатор ЦГЦ Олексій Сердюков.
Він уточнив, що тренінг «Стрілецька справа 2.0. Тактика ведення бою» має великий попит серед містян. Знання й навички, що армійці передають під час практичних занять, потребують постійного повторення. Тож люди знову й знову реєструються на ті ж теми. Поглиблене заняття зі стрілецької справи починається з розбирання та збирання автомата, щоб відновити ті вміння, які засвоїли на попередньому тренінгу.
— Усі дії потрібно довести до автоматизму, вони повинні закарбуватися на підсвідомому рівні, — пояснює військовий інструктор із позивним «Фізрук». — А коли робиш проміжки між заняттями — матеріал забувається.
До речі, більшість інструкторів проєкту або несуть службу в Збройних Силах України, або ж мають попередній бойовий досвід. Приміром, «Фізрук» приєднався до команди «Центру готовності цивільних» у вересні минулого року.
Він — діючий армієць і проходить службу в частині Полтавського гарнізону. Головна причина, чому він щовихідних приходить проводити заняття, полягає в бажанні зробити свій внесок у рівень обізнаності українців. На запитання, як зрозуміти, що учасник чи учасниця добре засвоїли матеріал, «Фізрук» відповідає: «Усе залежить від досвіду. Що більше проводжу тренінги, то краще можу „прочитати“ людину, побачити недоліки в її роботі. По ній видно, наскільки вона якісно виконує вправи, чи правильно рухається».
Серед учасників останнього тренінгу була й Анастасія Лиходід. Дівчина родом з Охтирки, а нині мешкає в Полтаві. Вона шукала курси, де можна засвоїти навички домедичної допомоги для цивільних і користування зброєю. Отримала схвальний відгук від колеги з роботи про ЦГЦ та вирішила долучитись до занять.
— Можна завжди підійти навіть із дурними запитаннями, але виявилось, що дурних не існує, і ти обов’язково отримаєш на кожне вичерпну відповідь. Упевненість у собі, у власних силах, відчуття спокою, мабуть, найбільше надихають проходити тренінги. Такий досвід дає мені розуміння, що раптом щось станеться, я не розгублюся й знатиму, як діяти. Сподіваюсь, що здобуті на заняттях знання мені не доведеться застосувати в якийсь критичний момент, але вони точно потрібні, — розповіла Анастасія Лиходід.
Після індивідуальної підготовки проходить групова робота в складі «двійок» та «трійок».
— Складно точно сказати, скільки часу триватиме тренінг, — говорить організаторка заходу Ксенія Юдіна. — Усе залежить від кількості учасників, бо кожному потрібно приділити увагу, теми заняття. Тоді з’являється друга частина — 2.0, де дещо більше практики.
Як повідомили в «Центрі готовності цивільних», наразі в них великі плани стосовно свого майбутнього. Тож вони й далі крокуватимуть шляхом розвитку проєкту.
— Ми рухаємось у бік переходу від теми самоорганізації в різних містах до більш кваліфікованої, матеріально забезпеченої школи для цивільних і військових. Працюватимемо над поглибленням тематики наших вишколів, забезпеченням різними симуляторами для тренувань, розширюватимемо паралельні ділянки нашої роботи, — поділився задумами Олексій Сердюков.
Фото надано ЦГЦ
@armyinformcomua
Противник не припиняє спроб просуватися в глибину території України. На даний час ворог 125 разів атакував позиції Сил оборони. Найбільш активно діє на Курахівському та Покровському напрямках, де провів майже половину від усіх атак.
Сьогодні ворог декілька разів поцілив в житлові мікрорайони міста Покровськ Донецької області.
Воїни 6-го полку Сил спеціальних операцій «Рейнджер» разом із суміжними підрозділами Сил оборони нищать ворогів та поповнюють обмінний фонд на Курщині, зокрема під час аеророзвідки оператори БПАК виявили 30 ворожих піхотинців, які двома групами пробиралися на позиції.
Національну премію України імені Бориса Патона отримали полковники медичної служби Едуард Хорошун та Сергій Шипілов за видатну наукову роботу в галузі медицини.
Президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, основним питанням якого були доповіді щодо контрактів для нашого виробництва зброї в Україні.
У Міністерстві оборони найближчим часом хочуть запустити можливості онлайн-переведення для воїнів Національної гвардії України.
від 20000 до 100000 грн
Дніпро
Інженерний батальйон Сил ТрО ОК Схід в/ч А4806
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
від 23000 до 53000 грн
Степанівка, Сумська область
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…