У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…
У мережі «Інтернет» час від часу з’являються повідомлення про порушення під час вручення повісток на вулицях та нібито незаконні дії з боку військовослужбовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. З метою покращення прозорості та об’єктивності роботи військовиків ТЦК та СП під час здійснення мобілізаційних заходів на Чернігівщині військові патрулі отримали бодікамери. Відтепер за допомогою цих пристроїв є можливість документувати всі етапи взаємодії військових патрульних під час несення служби з громадянами, насамперед під час вручення повістки для уточнення інформації про особу та проходження медичної комісії. Про це повідомив начальник Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Олег Гончарук.
— Бодікамери сприяють підвищенню дисципліни як наших військовослужбовців, так і цивільних громадян, — зазначив офіцер. — Порядок використання цих пристроїв затверджений відповідними наказами. Щовечора відеоматеріал з камер здається для проведення аналізу ефективності роботи патрульних. Оцінюємо правильність їхніх дій та проводимо роботу над помилками.
За словами полковника Олега Гончарука, у Чернігівській області кожен районний ТЦК та СП отримав для роботи патрульних по 2–3 бодікамери, залежно від обсягу поставлених завдань та кількості населення в конкретному регіоні.
— Згідно із законами України кожен чоловік віком від 18 до 60 років під час мобілізації повинен самостійно прибути до центрів ТЦК та СП за місцем проживання для уточнення інформації та постановки на військовий облік, — розповів офіцер відділення призову Чернігівського ТЦК та СП старший лейтенант Ярослав Лузан. — Проте деякі чоловіки ігнорують ці вимоги. Тому наш патруль здійснює перевірку документів. Якщо людина не перебуває на обліку, ми видаємо громадянину облікову повістку, в якій запрошуємо прибути до територіального центру комплектування.
— Наявність у нас бодікамери дещо дисциплінує наших «опонентів», — каже старший лейтенант. — Адже вони розуміють, що ці відео та фото можуть бути доказовим матеріалом у судових процесах як незалежні докази у розслідуванні інцидентів та суперечок.
За словами офіцера, випадки під час вручення повісток бувають різні. Іноді і йому намагаються докоряти, чому, мовляв, сам не йдеш воювати, а натомість повістки вручаєш. Ярослав у відповідь може продемонструвати посвідчення учасника бойових дій та інваліда війни. З початком широкомасштабного вторгнення він не ховався від служби і добровільно пішов до війська, хоча мав усі підстави на звільнення від військової служби. Захищати рідну землю молодий чоловік розпочав ще в далекому чотирнадцятому. Брав участь у боях за Донецький аеропорт, виходив із побратимами з оточення та має три поранення.
Військовики з ТЦК та СП вважають, що впровадження бодікамер в їхній патрульній роботі є кроком до більш прозорих, відповідальних та справедливих процесів під час здійснення мобілізаційних заходів і свідчить про прагнення до підвищення довіри в суспільстві.
Фото автора
У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.
Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.
Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.
Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.
В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.
Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.
Механік, військовослужбовець
від 21000 до 60000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
Інспектор прикордонної служби, водій
від 20100 до 20100 грн
Рівне
Державна прикордонна служба України
У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…