За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…
Про те, що ветерани війни, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України можуть отримати безоплатно всі види правових послуг від системи безоплатної правової допомоги (БПД), раніше писала АрміяInform.
Нещодавно побачила світ збірка «Приклади надання безоплатної правової допомоги захисникам і захисницям України та членам їхніх родин», котру розробила система БПД.
У виданні, зокрема, йдеться про те, що з 24 лютого 2022 року до системи БПД звернулося майже 12 тисяч захисників і захисниць України. У кожній третій справі клієнти потребували вторинної правової допомоги, зокрема звернення до суду.
Військовослужбовцю, який був у полоні, система БПД допомогла дістати офіційний статус та грошову компенсацію. Не всі правові питання потребують звернення до суду. Часто буває достатньо консультації та допомоги у зборі документів. Так було у справі військовослужбовця Юрія, який звернувся до Запорізького бюро правової допомоги. Захищаючи країну, хлопець потрапив у російський полон. Після звільнення з полону Юрій пройшов усі необхідні заходи та повернувся на військову службу. Утім, необхідно було вирішити питання оформлення офіційного статусу полоненого, щоб отримати передбачену законодавством компенсацію. Допомагати у цій справі доручили юристці бюро Анні Романок. Фахівчиня допомогла хлопцеві зібрати всі необхідні документи та подати відповідну заяву до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Юрій отримав відповідь на своє звернення. Міжвідомча комісія ухвалила рішення визнати його особою, що була позбавлена свободи внаслідок збройної агресії рф проти України. Тепер, окрім офіційного статусу, хлопець отримає ще й передбачену законом грошову допомогу в розмірі до 100 000 гривень. Так, система БПД допомогла військовослужбовцю, що перебував у полоні, в досудовому порядку визнати його особою, що була позбавлена свободи внаслідок збройної агресії російської федерації.
«У полоні росіян перебувають тисячі наших співвітчизників. І йдеться не лише про військових. Серед них чимала кількість і цивільних — представників міської влади, журналістів, лікарів, волонтерів. Усі ці люди після повернення мають право оформити офіційний статус особи, що була позбавлена свободи. Процедура оформлення статусу для військових та цивільних відрізняється. І якщо у військових реєстрація статусу передбачає також обов’язкове отримання грошової допомоги, то для цивільних наразі це можливість отримати її в подальшому», — так прокоментувала цей випадок нашому інформагентству юристка Анна Романок.
Серед найпоширеніших звернень від військових питання щодо:
Крім цього, у збірці представлені приклади надання правової допомоги членам сімей загиблих героїв. Їм, зокрема, доводиться звертатися до юристів, щоб встановити факти смерті під час виконання військового обов’язку, довести батьківство загиблого захисника, оформити виплати. Наші юристи роблять усе можливе, щоб допомогти розв’язати ці правові проблеми. За період широкомасштабного вторгнення в системі БПД зареєстрували понад дві тисячі звернень від сімей загиблих захисників та захисниць.
«Допомога ветеранам війни завжди була для системи БПД у пріоритеті, однак саме зараз вона набуває особливого значення. В цій збірці ми презентуємо лише деякі з багатьох справ, які позитивно завершились на користь наших клієнтів», — зазначає директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.
Збірка доступна за посиланням bit.ly/3NPOPJh.
Автори збірки зауважують: якщо з різних причин військовослужбовець не має можливості звернутися до бюро правової допомоги, він може скористатися іншими сервісами системи БПД:
@armyinformcomua
Безвідповідальність російських військових призвела до виявлення та знищення їхнього складу зі 120-мм мінами.
Найскладнішою морською операцією Головного управління розвідки МОУ було знищення найсучаснішого патрульного корабля окупантів «Сєргєй Котов».
Заступник міністра оборони генерал-лейтенант Микола Шевцов зустрівся з делегацією Командування НАТО з підготовки та надання допомоги в галузі безпеки Україні (NSATU) на чолі із заступником керівника Спеціальної місії NSATU бригадним генералом Вітольдом Бартошеком.
Бої в передмістях Києва були жорстокими. Саме вони вирішили долю столиці України і війни в цілому в 2022 році.
Із липня 2024 року танкер типу «Афрамакс» ІМО 9247443, без західного страхування, здійснює незаконне перевантаження нафти між танкерами просто у відкритому морі поблизу узбережжя Греції та Кіпру.
Бійці 63-ї окремої механізованої бригади ЗСУ помітили на фронті «зразкового» російського військового, який сам заліз до чорного пакета.
від 20000 до 120000 грн
Львів, Львівська область
від 20000 до 120000 грн
Кривий Ріг
Арей, окремий штурмовий батальйон
від 20100 до 120000 грн
Запоріжжя
Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
від 20100 до 60300 грн
Кривий Ріг
Інгулецький ОРТЦК та СП
За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…