ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Дмитро Кулеба попередив ОБСЄ про ризики вчинення росією теракту на ЗАЕС

Новини
29 Червня 2023, 13:17
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Дмитро Кулеба. Фото: Carolyn Kaster / AFP

Окупація та ризик вчинення росією теракту на Запорізькій атомній електростанції ставить під загрозу весь простір ОБСЄ.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, виступаючи онлайн на Конференції Головування ОБСЄ з огляду питань безпеки.

«Сьогодні росія погрожує Україні та всьому простору ОБСЄ радіаційним інцидентом на Запорізькій атомній електростанції. Що би не говорила російська пропаганда, саме росія, і лише росія має сьогодні мотивацію та засоби для того, щоб вчинити інцидент на ЗАЕС», — заявив він.

Дмитро Кулеба наголосив, що окупувавши станцію та перетворивши її на військову базу, росія використовує ЗАЕС, як інструмент ядерного шантажу.

«Не знаю, що ще має відбутися, щоб держави-учасниці ОБСЄ визнали очевидне: росії не місце за цим столом», — підкреслив він.

Міністр нагадав, що три тижні тому росія підірвала дамбу Каховської ГЕС, спричинивши найбільшу технологічну катастрофу в Європі за десятиліття та злочин екоциду.

Міністр висловив вдячність Головуванню Північної Македонії за тверду позицію щодо захисту принципів ОБСЄ в умовах повномасштабної агресії росії проти України.

«Не можна толерувати безкарність росії, незаконне утримання співробітників ОБСЄ, крадіжку понад 70 автомобілів Організації. Не може бути дискусій з країною, чий президент знаходиться в розшуку МКС за воєнний злочин викрадення українських дітей. Не може бути сподівання на цивілізований діалог із країною, яка завдає інтенсивних ударів ракетами та дронами по густонаселених житлових масивах, вдається до масових звірств, тортур, зґвалтувань та залякування цивільного населення. Не може бути пошуку порозуміння з агресором, який намагається знищити українську державність та національну ідентичність», — наголосив Дмитро Кулеба.

Він також підкреслив, що Україна не має вибору, крім, як боротися за свою свободу та відновлення територіальної цілісності.

Глава МЗС України закликав ОБСЄ до активної участі у втіленні Формули Миру.

«Ми живемо у час викликів, коли дискусії без прагматичних рішень більше не працюють. Якщо ми хочемо зберегти ОБСЄ і нашу колективну відданість цінностям і принципам Гельсінського заключного акта, потрібно знайти спосіб призупинити участь росії в ОБСЄ», — підсумував міністр.


Диверсія або порушення правил: версії причини вибухів на полігоні у Хмельницькому
Диверсія або порушення правил: версії причини вибухів на полігоні у Хмельницькому

Перевіряються дві версії причин неконтрольованої детонації боєприпасів на військовому полігоні у Хмельницькому.

«Верблюди» з рюкзаками і НРК: як діє ворог на Південно-Слобожанському напрямку
«Верблюди» з рюкзаками і НРК: як діє ворог на Південно-Слобожанському напрямку

Росіяни змінили тактику на Південно-Слобожанському напрямку: замість штурмів намагаються просочуватися в тил малими групами та НРК.

Шість порцій смажених окупантів: наш дрон вполював штурмову групу росіян
Шість порцій смажених окупантів: наш дрон вполював штурмову групу росіян

Бійці 427-ї бригади безпілотних систем «Рарог» влучили в машину з повним кузовом загарбників, що їхали до наших позицій.

Ловлять на губки: зафіксовано вже понад 50 спроб атак українських військових через сайти знайомств
Ловлять на губки: зафіксовано вже понад 50 спроб атак українських військових через сайти знайомств

Військова контррозвідка СБУ повідомляє, що російські спецслужби все частіше намагаються ліквідувати наших військових за допомогою так званих «медових пасток».

ВАКАНСІЇ
Olx Технік до в/ч А2800

від 23000 до 45000 грн

Радісне, Одеська область

WorkUa Заступник командира роти

від 27000 до 31000 грн

Ковель

Військова частина А4825

WorkUa Бойовий медик

від 20000 до 100000 грн

Дніпро

Інженерний батальйон Сил ТрО ОК Схід (в/ч А4806)

Olx військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Харків, Харківська область

WorkUa Оператор БПЛА

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

WorkUa Оператор ПЗРК

від 50000 до 120000 грн

Дніпро

Індустіральний РТЦК та СП (Дніпро)