За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
У просторі виставки «Україна — розп’яття» Національного музею історії України у Другій світовій війні відбулася зустріч пам’яті Героя України майора Богдана Карватка з 1-ї Президентської бригади оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка Національної гвардії України, який загинув 20 червня 2022 року.
Нещодавно в Музеї війни запроваджено нову традицію — зустрічі на честь загиблих українських героїв, під час яких рідні, побратими, колеги, знайомі згадують тих, хто віддав життя за Україну.
Як зазначив директор музею Юрій Савчук, «не для попелу, щоб не залишилися відбитків, а для вогню, щоб пам’ятали завжди в нашому музеї, у світі про наших героїв. І ця пам’ять кликала до помсти, а наступні покоління пам’ятали імена героїв».
Герой України Богдан Карватко народився 6 січня 1994 року в місті Вінниця. У 2010 році вступив до факультету внутрішніх військ Навчально-наукового інституту підготовки фахівців для підрозділів міліції громадської безпеки та Внутрішніх військ Національної академії внутрішніх справ. Починаючи з липня 2014 року, проходив службу в лавах Національної гвардії України на різних посадах.
«Попри величезні навантаження Богдан завжди знаходив час займатися громадською діяльністю. Він організував участь понад 100 наших військовослужбовців у забігу „Біжу за Героя України“. У нього завжди було багато планів. Богдан не був професійним спортсменом, але завжди знаходив час брати участь у змаганнях з професіоналами», — розповів його побратим, військовослужбовець Нацгвардії Володимир.
За правилами забігу «Біжу за Героя України» кожен учасник отримує напис з іменем Героя, за якого він біжить. Володимир пообіцяв, що наступний свій забіг пробіжить із прізвищем Богдана Карватка.
19 червня 2022 року, як розповіли під час зустрічі, після ворожого обстрілу Сєвєродонецька Богдан брав участь у рятувальній операції. Тоді російські окупанти з РСЗВ «Град» накрили місто. Почалася паніка, згоріло 10 будинків. Розуміючи, що люди в місті потребують допомоги, Богдан організував підрозділ, який під обстрілом займався евакуацією мешканців. У той день було врятовано 18 осіб, з них — троє дітей.
Наступного дня, 20 червня 2022 року, Богдану Карватку доручили зайняти рубіж оборони на північних околицях міста Лисичанська та здійснити вогневе прикриття автодороги Сєвєродонецьк — Бахмут, якою рухались колони окремої аеромобільної бригади та окремого мотопіхотного батальйону Збройних Сил України. Попри масований обстріл позицій гвардійці впродовж трьох годин тримали оборону. Коли захисні споруди були фактично зруйновані, рашисти пішли в наступ і виникла загроза опинитись в оточенні. Майор Карватко наказав підлеглим відходити на запасні позиції, а сам залишився прикривати їх вогнем із кулемета. Офіцер знищив майже десяток загарбників, аж поки не зазнав смертельного поранення.
До Музею війни згадати Героя України прийшли мати, брат, дружина, бойові побратими та друзі.
Фото авторів
@armyinformcomua
Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування та скерувало до суду обвинувальний акт стосовно колишнього командира однієї з військових частин, відповідальної за постачання пального та обслуговування транспорту ЗСУ. Його звинувачують у службовій недбалості, що призвела до збитків державі на суму понад 3,37 мільйона гривень, які, втім, наразі вже повністю відшкодовані.
Міністерство оборони України підготувало наказ про внесення змін до Порядку відбору біологічного матеріалу у військовослужбовців та його зберігання з метою врегулювання процедури державної реєстрації геномної інформації людини.
На Куп’янському напрямку, у смузі відповідальності 116 окремої механізованої бригади, здебільшого тактика ворога залишилася незмінною. Там атакують хвилями піхоти. штурмовики переважно з в’язниць.
Кількість постраждалих унаслідок російського обстрілу Запоріжжя, що стався 22 квітня, зросла до 42 осіб. Чотирнадцять з них наразі перебувають у лікарнях, стан чотирьох пацієнтів оцінюється як важкий.
Характер сучасних бойових дій постійно змінюється, вимагаючи нових підходів до захисту життя і здоровʼя військовослужбовців. З огляду на це Міністерство оборони України розробило нормативно-технічну документацію на засіб індивідуального захисту — тент захисний (бронековдра).
Зенітники 63 окремої механізованої бригади вдруге знищили найдорожчий російський БПЛА-розвідник «Мерлін-ВР» і прибрали з неба Supercam на Лиманському напрямку.
від 20000 до 25000 грн
Могилів-Подільський
Державна прикордонна служба України
від 22000 до 122000 грн
Яворів
Яворівський РТЦК та СП
від 21000 до 52000 грн
Степанівка, Сумська область
від 28000 до 150000 грн
Київ
Єдиний рекрутинговий центр ССО ЗСУ
від 20000 до 25000 грн
Васильків
Військова частина А1789
від 23000 до 53000 грн
Степанівка, Сумська область
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…