ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Викрито агента рф, який для окупантів збирав інформацію про українських військових пілотів

Новини
Прочитаєте за: < 1 хв. 20 Червня 2023, 16:43

Викрито російського агента, який збирав розвіддані про аеродроми ЗСУ та персональні дані українських військових льотчиків. Зрадником виявився військовий пілот у відставці, мешканець тимчасово окупованого Бердянська.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

На початку широкомасштабного вторгнення рф він дистанційно вийшов на одного з командирів 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку зс рф, з яким раніше навчався в училищі льотчиків. Чоловік запропонував рашисту свою допомогу у війні проти України.

Встановлено, що зрадник готував списки діючих пілотів Повітряних Сил ЗСУ. Передусім агресора цікавили фахівці, які мають практичний досвід управління літаками Miг-29, CУ-24, СУ-25, СУ-27, Ан-26 та Іл-76, а також вертольотами Мі-8 та Мі-24.

За оперативними даними, ці відомості окупанти планували використати для спроб вербування українських льотчиків на користь країни-агресора.

Для збору персональних даних зрадник обдзвонював колишніх однокурсників і «в темну» розпитував у них «потрібну» інформацію, зокрема додаткові контактні дані, місця проживання та несення служби.

На підставі зібраних доказів йому повідомили про підозру у державній зраді, вчиненої в умовах воєнного стану. Наразі фігурант переховується від правосуддя на тимчасово окупованій території на півдні України. Втім, співробітники СБУ проводять комплексні заходи для притягнення до відповідальності.

«Ховаються так, що дерева обіймають» — пілот «Вампіра» про страх окупантів перед важким дроном
«Ховаються так, що дерева обіймають» — пілот «Вампіра» про страх окупантів перед важким дроном

Пілот важкого безпілотника «Вампір» із позивним «Калина» розповів про службу в одному з механізованих батальйонів Президентської бригади.

На жаль, російська сторона знов обирає війну — Президент
На жаль, російська сторона знов обирає війну — Президент

Володимир Зеленський розчарований відповіддю путіна на свій лист щодо особистої зустрічі та припинення вогню.

Працевлаштувалася за ґратами: затримали безробітну з Харківщини, яка закликала вдарити «Орєшніком»
Працевлаштувалася за ґратами: затримали безробітну з Харківщини, яка закликала вдарити «Орєшніком»

Затримала трьох прокремлівських агітаторів, які підтримували збройну агресію рф, вихваляли рашистів та закликали їх обстрілювати українські міста.

СЗЧ, підпал, 10 років: у Києві вирок отримав палій з Черкащини
СЗЧ, підпал, 10 років: у Києві вирок отримав палій з Черкащини

Суд визнав 28-річного уродженця Умані, який намагався підпалити релейну шафу «Укрзалізниці» винним у закінченому замаху на вчинення диверсії.

Спочатку зеленка, потім кров’янка: кущі і трава не рятують росіян від наших дронів
Спочатку зеленка, потім кров’янка: кущі і трава не рятують росіян від наших дронів

Пілоти 3-ї бригади оперативного призначення «Спартан» імені полковника Петра Болбочана показали добірку уражень окупантів у зелені.

Таксі для дезертирів: група з Кременчука за гроші вивозила військових з частин
Таксі для дезертирів: група з Кременчука за гроші вивозила військових з частин

Викрито групу осіб, які за гроші допомагали військовослужбовцям незаконно залишати місця служби. Зафіксовано п’ять епізодів у трьох областях.

ВАКАНСІЇ
Снайпер до 86 окремого батальйону ТрО

від 20000 до 120000 грн

Деражня

Третій відділ Хмельницького РТЦК та СП

Лікар-терапевт

Київ

Військова частина А7039

Медична сестpа-анестезист, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Миколаїв, Миколаївська область

Оператор наземних роботизованих комплексів

від 23000 до 120000 грн

Вся Україна

503 ОБМП

Стрілець

від 20000 до 50000 грн

Полтава

Військова частина А7310

Водій-санітар 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

--- ---