І хоча ця премія персональна, Марія вважає, що в її особі нагороду отримала вся команда правозахисників «Альменди» — організації, що вже понад десять років на всіх рівнях захищає…
Упродовж семи днів 20 найкращих роїв старшої та середньої груп з територіальних громад Хмельниччини визначали кращих і випробовували свої сили у військово-спортивних, інтелектуальних та патріотичних конкурсах обласного етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
– Цьогоріч для молодшої вікової групи, з міркувань безпеки, таборування не проводилось, конкурс відбувся заочно, де була представлена робота рою за цілий рік. А для середньої та страшної груп ми організували фестивальний вишкіл. До нас приїхало 20 роїв: 7 середньої та 13 старшої вікової групи зі всієї Хмельниччини. Кожен рій складається з 8 осіб, і обов’язково в кожному з них повинні бути і хлопці і дівчата, – зазначила методист Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Оксана Кондратенко.
На одному з полігонів Хмельниччини військовослужбовці Сил підтримки ЗС України організували для дітей стрільби з автоматичної зброї, збирання та розбирання автомата, а також їх навчали надавати першу домедичну допомогу. Окрім цього учні ознайомились з роботою військових водолазів та кінологів.
– Звичайно, що ми не змушуємо усіх стріляти. Але потримати зброю в руках, спробувати її розібрати та зібрати, вони повинні. Також важливими є навички надання домедичної допомоги. Адже, на жаль, сьогодні такий час, що ми маємо вчити дітей були готовими до будь-яких складних подій та могли захистити себе і врятувати товариша, – наголосила Оксана Віталіївна.
Сотниками та чотовими на обласному етапі були курсанти одного із військових вишів, які координували повсякденну діяльність роїв.
– У мої обов’язки входить слідкувати за дисципліною дітей, вишиковувати під час ранкового та вечірнього кола. Також іноді навчати їх стройовому вишколу. У моєму підпорядкуванні 4 рої, тобто 32 людини. Також ми намагаємось подавати приклад гідної поведінки, і можливо хтось, глянувши на нас, в майбутньому захоче стати курсантом, а в подальшому офіцером. Насправді не важко бути старшим над дітьми, якщо правильно себе поставити, відноситися до них з розумінням, бути не байдужим, – каже курсант 3-го курсу Євген.
У програму змагань обласної першості цьогоріч додали смугу з перешкодами, стежку сапера, стрільбу з гвинтівки, тактичну медицину, туристичну смугу перешкод за козацькими мотивами. Також для учасників був проведений рейд-похід, самоврядування та орієнтування на місцевості.
– Найбільше нам подобаються умови проживання, і наші ройові та чотові – це ж майбутні офіцери, вони до нас ставляться добре, а ми до них, – ділиться враженнями учасник з Хмельницького Артем.
– Також подобається те, що у нас кожного дня йде підготовка до дорослого життя, ми вивчаємо те, що нам може знадобитися в подальшому: стрільби, медична підготовка, тактична підготовка, орієнтування, – доповнює товариша Влад.
Своє майбутнє хлопці планують пов’язати з офіцерською службою, тому після школи готуються стати курсантами різних вишів.
Одним із заходів фестивального вишколу було проходження туристичної смуги перешкод «Козацькі забави».
– На першому етапі команда повинна подолати певний відрізок на лижах: по троє учасників стають на пару лиж і пересуваються так, щоб не впасти. Наступний етап – пройти певну відстань зі зв’язаними ногами, тобто суміжні ноги кожного учасника ми перев’язуємо мотузкою. І третій етап нашої частини – учасники пересуваються на коні, – розповідає чотовий Євген.
Далі команда йде визволяти дівчат з турецького полону, потім проходять гру «Відун» – історична вікторина про козацтво. Також етапами смуги є мишоловка, гусячий крок, купини, переправа на жердинах, маятник та надання домедичної допомоги.
Також щовечора відбувався мистецький конкурс «Ватра» – представлення роїв, яке включає в себе творчу складову: пісні, танці, гуморески, розповіді національно-патріотичного спрямування.
За результатами проведення ІІ (обласного) етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), 12 роїв нагороджені грамотами Департаменту освіти та науки Хмельницької ОВА, всі учасники та їхні наставники – пам’ятними значками «Джура-2023» від Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
На ІІІ Всеукраїнському етапі Хмельниччину представлятимуть у середній віковій групі – рій «Вовки» Летичівської територіальної громади, а у старшій віковій групі – рій «Нащадки козацької слави» Городоцької ТГ ліцею №4.
Фото автора.
@armyinformcomua
Українські захисники підловили російських загарбників під час спроби евакуації екіпажу підбитого танка.
На Півдні минулої доби зафіксували вісім штурмових дій окупантів. Дві з них на Гуляйпільському, три на Оріхівському і три на Придніпровському напрямку.
Президент України Володимир Зеленський обговорив зі своїм фінським колегою Александром Стуббом «ключові питання двосторонньої та багатосторонньої співпраці».
Правоохоронці зібрали доказову базу проти ще одного кремлівського пропагандиста, який закликав до геноциду українців.
Президент Володимир Зеленський назвав «червоні лінії» для України у випадку проведення мирних переговорах з росією.
Фахівці Сил логістики Збройних Сил України нарощують обсяги ремонтів та відновлення швидкісного бронетранспортера М113.
від 50000 до 120000 грн
Ужгород, Закарпатська область
від 25000 до 30000 грн
Полтава
Військова частина А4759
від 20000 до 50000 грн
Дніпро
Військова частина А4458
І хоча ця премія персональна, Марія вважає, що в її особі нагороду отримала вся команда правозахисників «Альменди» — організації, що вже понад десять років на всіх рівнях захищає…