ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Канадський проєкт «Підтримка травми»: у Києві навчають психіатрів та психологів ЗСУ

Відео Новини Реабілітація Регіони
Прочитаєте за: 4 хв. 12 Червня 2023, 18:03

Сьогодні на базі Гуманітарного інституту Національного університету оборони України імені Івана Черняховського розпочався дводенний курс лекцій для лікарів-психіатрів та психологів Міністерства оборони України та Збройних Сил України. Їх читає відома канадська фахівчиня медицини невідкладних станів, засновниця та медичний директор благодійного проєкту Project Trauma Support («Допомога під час травми») доктор медицини Мануела Джоанну.

В ексклюзивному коментарі кореспонденту АрміяInform Мануела Джоанну повідомила, що має понад 30-річний медичний досвід, а лікуванням та реабілітацію людей із посттравматичним стресовим розладом (ПТСР) займається понад сім років. Ця сконцентрована практична робота була головним чином спрямована на подолання ПТСР у канадських військовослужбовців, що брали участь у миротворчих місіях, зокрема в Афганістані, поліцейських, пожежників. Загалом, через програму пройшло понад 800 осіб.

Курс лекцій розпочався з хвилини мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії рф проти України. У своєму вступному слові Мануела Джоанну зазначила, що для неї велика честь виступити перед тими, хто героїчно боронить свою Батьківщину.

  • Моє серце зараз з вами, бо я знаю через що ви проходите. Усі ми — вся Канада, вас підтримує. Ми бажаємо кожному з вас безпеки й здоров’я.

Начальник гуманітарного інституту, професор, полковник Василь Осьодло, привітавши закордонного лектора,  зазначив, що тематика цих занять є надзвичайно цінною, адже неспровокована війна, котру розпочала російська федерація, має дуже жорстокий характер.

  • Одним із наслідків цієї війни є бойові психічні травми, стресові розлади і як їхнє крайнє вираження — посттравматична симптоматика. Слухачами цього курсу будуть студенти інституту, що відповідають за напрямок морально-психологічного забезпечення ЗСУ, та представники військової медицини. Тож ми матимемо чудову можливість здобути новий і поділитися нашим досвідом, узгодити практики, опанувати нові інструменти, розглянути різноманітні форми взаємодії й у такий спосіб посилити одне одного. Без сумніву курс пані Мануели стане корисним для всіх і дасть змогу впровадити нові знання у свою практику.

Доктор Мануела Джоанну запропонувала інтерактивний метод проведення цього навчального заходу, коли студенти не лише слухають лекції, а й активно беруть участь у обговоренні тем, ставлять питання, що їх цікавлять, та наводять приклади зі своєї практичної психологічної або психіатричної допомоги тим, хто її потребував.

  • Курс, який я викладатиму, був затверджений Канадською асоціацією лікарів. Мій намір — навчити його учасників відчувати себе більш впевнено та компетентно під час лікування військовослужбовців, що мають посттравматичні стресові розлади або моральні травми, — повідомила вона слухачам.

Канадська лікар-психіатр запропонувала 6 навчальних модулів. Під час першого студенти з’ясовуватимуть що таке ПТСР, моральна та інституційна травми, як вони між собою пов’язані. Другий модуль буде присвячений вивченню проблем депресії, тривоги та дисоціації. Третій — подоланню суїцидальних настроїв. Четвертий визначатиме методи раннього втручання, котрі стануть у пригоді для запобігання розвитку ПТСР після травматичних інцидентів: дифузію й дебрифінг. Останні два модулі розглядатимуть способи підвищення стійкості до ПТСР та моральної травми й вирішенню проблем співчуття, втоми, вигоряння у самих лікарів, фахівців з психічного здоров’я та психологів.

Організатором цього заходу виступило Всеукраїнське міжконфесійне релігійне християнсько-військове братство. Його президент — кандидат філософських наук, полковник запасу Сергій Лисенко, розповів кореспонденту нашого  Інформаційного агентства, що з початком бойових дій на сході України у 2014 році  Братство започаткувало Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку програму «Солдат повертається додому». В рамках реалізації цієї програми проведено значну кількість заходів з навчання  військових психологів та лікарів-психіатрів військових та правоохоронних структур із залученням провідних фахівців зі США та Канади у сфері психології та психіатрії. Головна увага приділялась проблемам виявлення та подолання наслідків бойових та посттравматичних психологічних стресів. Навчання проводилися з фахівцями військових та правоохоронних структур.

Сергій Лисенко зазначив, що по закінченню дводенного курсу кожен його слухач отримає сертифікат канадського благодійного проєкту «Допомога під час травми». Схожу навчальну програму, за підтримки Братства, канадська фахівчиня проведе й у системі охорони здоров’я МВС.

Фото і відео автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Президент заслухав доповіді Головнокомандувача ЗСУ і командувача Повітряних Сил: Є посилення нашої ППО

Президент заслухав доповіді Головнокомандувача ЗСУ і командувача Повітряних Сил: Є посилення нашої ППО

Президент Володимир Зеленський у неділю заслухав доповідь Головнокомандувача ЗС України генерал-полковника Олександра Сирського щодо ситуації на фронті.

У Сухопутних військах продемонстрували, як наші воїни тренуються штурмувати ворожі траншеї

У Сухопутних військах продемонстрували, як наші воїни тренуються штурмувати ворожі траншеї

Воїни 10-ї ОГШБр постійно вдосконалюють свої навички як у теорії, так і на практиці.

На Дніпропетровщині окупанти поранили 89-річну жінку

На Дніпропетровщині окупанти поранили 89-річну жінку

Сьогодні Нікопольський район Дніпропетровської області пережив 5 артобстрілів.

В ОК «Південь» показали обличчя мужніх артилеристів, які виконують завдання на Східному напрямку

В ОК «Південь» показали обличчя мужніх артилеристів, які виконують завдання на Східному напрямку

Воїни 40-ї окремої артилерійської бригади невпинно нищать окупантів.

Спостережні пости, бліндажі: які ще цілі знищують наші воїни на Запорізькому напрямку

Спостережні пости, бліндажі: які ще цілі знищують наші воїни на Запорізькому напрямку

Аеророзвідники 11 бригади ім. М. Грушевського вправно «мінусують» ворога.

Сили оборони показали, як рівненські вибухотехніки розміновують Херсонщину

Сили оборони показали, як рівненські вибухотехніки розміновують Херсонщину

Вибухотехніки у складі зведеного загону очищають землі Херсонщини від небезпечних знахідок, які залишили після себе окупанти.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Програміст-Військовослужбовець

від 20100 до 121100 грн

Суми

Косівський РТЦК та СП

Начальник групи охорони та патрульно-постової служби

від 20100 до 50000 грн

Краматорськ

Донецький зональний відділ ВСП

Стрілець

Запоріжжя

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Лікар-невропатолог (військова служба)

від 25000 до 25000 грн

Харків

Державна прикордонна служба України

Пілот ударних БпЛА

від 20000 до 120000 грн

Львів

217 окремий батальйон 125 окремої бригади територіальної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України

Інструктор з зв’язку

від 24000 до 49550 грн

Харків, Харківська область