ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Канадський проєкт «Підтримка травми»: у Києві навчають психіатрів та психологів ЗСУ

Відео Новини Реабілітація Регіони
Прочитаєте за: 4 хв. 12 Червня 2023, 18:03

Сьогодні на базі Гуманітарного інституту Національного університету оборони України імені Івана Черняховського розпочався дводенний курс лекцій для лікарів-психіатрів та психологів Міністерства оборони України та Збройних Сил України. Їх читає відома канадська фахівчиня медицини невідкладних станів, засновниця та медичний директор благодійного проєкту Project Trauma Support («Допомога під час травми») доктор медицини Мануела Джоанну.

В ексклюзивному коментарі кореспонденту АрміяInform Мануела Джоанну повідомила, що має понад 30-річний медичний досвід, а лікуванням та реабілітацію людей із посттравматичним стресовим розладом (ПТСР) займається понад сім років. Ця сконцентрована практична робота була головним чином спрямована на подолання ПТСР у канадських військовослужбовців, що брали участь у миротворчих місіях, зокрема в Афганістані, поліцейських, пожежників. Загалом, через програму пройшло понад 800 осіб.

Курс лекцій розпочався з хвилини мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії рф проти України. У своєму вступному слові Мануела Джоанну зазначила, що для неї велика честь виступити перед тими, хто героїчно боронить свою Батьківщину.

  • Моє серце зараз з вами, бо я знаю через що ви проходите. Усі ми — вся Канада, вас підтримує. Ми бажаємо кожному з вас безпеки й здоров’я.

Начальник гуманітарного інституту, професор, полковник Василь Осьодло, привітавши закордонного лектора,  зазначив, що тематика цих занять є надзвичайно цінною, адже неспровокована війна, котру розпочала російська федерація, має дуже жорстокий характер.

  • Одним із наслідків цієї війни є бойові психічні травми, стресові розлади і як їхнє крайнє вираження — посттравматична симптоматика. Слухачами цього курсу будуть студенти інституту, що відповідають за напрямок морально-психологічного забезпечення ЗСУ, та представники військової медицини. Тож ми матимемо чудову можливість здобути новий і поділитися нашим досвідом, узгодити практики, опанувати нові інструменти, розглянути різноманітні форми взаємодії й у такий спосіб посилити одне одного. Без сумніву курс пані Мануели стане корисним для всіх і дасть змогу впровадити нові знання у свою практику.

Доктор Мануела Джоанну запропонувала інтерактивний метод проведення цього навчального заходу, коли студенти не лише слухають лекції, а й активно беруть участь у обговоренні тем, ставлять питання, що їх цікавлять, та наводять приклади зі своєї практичної психологічної або психіатричної допомоги тим, хто її потребував.

  • Курс, який я викладатиму, був затверджений Канадською асоціацією лікарів. Мій намір — навчити його учасників відчувати себе більш впевнено та компетентно під час лікування військовослужбовців, що мають посттравматичні стресові розлади або моральні травми, — повідомила вона слухачам.

Канадська лікар-психіатр запропонувала 6 навчальних модулів. Під час першого студенти з’ясовуватимуть що таке ПТСР, моральна та інституційна травми, як вони між собою пов’язані. Другий модуль буде присвячений вивченню проблем депресії, тривоги та дисоціації. Третій — подоланню суїцидальних настроїв. Четвертий визначатиме методи раннього втручання, котрі стануть у пригоді для запобігання розвитку ПТСР після травматичних інцидентів: дифузію й дебрифінг. Останні два модулі розглядатимуть способи підвищення стійкості до ПТСР та моральної травми й вирішенню проблем співчуття, втоми, вигоряння у самих лікарів, фахівців з психічного здоров’я та психологів.

Організатором цього заходу виступило Всеукраїнське міжконфесійне релігійне християнсько-військове братство. Його президент — кандидат філософських наук, полковник запасу Сергій Лисенко, розповів кореспонденту нашого  Інформаційного агентства, що з початком бойових дій на сході України у 2014 році  Братство започаткувало Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку програму «Солдат повертається додому». В рамках реалізації цієї програми проведено значну кількість заходів з навчання  військових психологів та лікарів-психіатрів військових та правоохоронних структур із залученням провідних фахівців зі США та Канади у сфері психології та психіатрії. Головна увага приділялась проблемам виявлення та подолання наслідків бойових та посттравматичних психологічних стресів. Навчання проводилися з фахівцями військових та правоохоронних структур.

Сергій Лисенко зазначив, що по закінченню дводенного курсу кожен його слухач отримає сертифікат канадського благодійного проєкту «Допомога під час травми». Схожу навчальну програму, за підтримки Братства, канадська фахівчиня проведе й у системі охорони здоров’я МВС.

Фото і відео автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Окупанти завдали удару авіабомбами по Сумах

Окупанти завдали удару авіабомбами по Сумах

Сьогодні, 12 квітня, російські окупаційні війська нанеслис авіаційний удар по цивільній інфраструктурі Сум.

Від 12 до 15 років отримали троє колишніх правоохоронців й рятувальник, що стали колаборантами

Від 12 до 15 років отримали троє колишніх правоохоронців й рятувальник, що стали колаборантами

Цього тижня за матеріалами розслідувань Бюро суд виніс вирок щодо чотирьох зрадників, очікують розгляду суду справи 7 перебіжчиків, ще 6 особам повідомлено про підозру.

Посол США обговорила з президентом компанії Lockheed Martin оборонні потреби України

Посол США обговорила з президентом компанії Lockheed Martin оборонні потреби України

Посол США в Україні Бріджит Брінк зустрілась з президентом провідної оборонної компанії США Lockheed Martin Раймондом Піселлі.

У Бериславі ворожий безпілотник атакував літню жінку

У Бериславі ворожий безпілотник атакував літню жінку

російські війська атакували з безпілотника жінку в Бериславі.

15 квітня Україна і Болгарія проведуть у Софії Другу Чорноморську безпекову конференцію

15 квітня Україна і Болгарія проведуть у Софії Другу Чорноморську безпекову конференцію

Україна та Болгарія проведуть 15 квітня у Софії Другу Чорноморську безпекову конференцію Міжнародної Кримської платформи. Співорганізаторами конференції є міністерства закордонних справ і оборони України та Болгарії у партнерстві з Центром оборонних стратегій (Україна).

Одна людина загинула і двоє поранено внаслідок ударів по Харківщині

Одна людина загинула і двоє поранено внаслідок ударів по Харківщині

Артилерійському обстрілу було піддано населені пункти Куп’янського району.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Військова служба за контрактом

від 20000 до 22000 грн

Надвірна

Надвірнянський РТЦК та СП

Кухар

від 8000 до 9000 грн

Озерне

Військова частина А1435

Помічник гранатометника

від 20000 до 21000 грн

Ужгород

Військова частина 3115 НГУ

Автоелектрик, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Військова частина А7408

Викладач циклової комісії радіотехнічного забезпечення (польотів)

від 27000 до 52000 грн

Васильків, Київська область

Водій-машиніст, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область