ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Внаслідок підриву Каховської ГЕС є загроза затоплення до 80 населених пунктів — Прем’єр-міністр України

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 6 Червня 2023, 10:26

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль проведе засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій через підрив російськими військами Каховської ГЕС.

Про це глава Уряду повідомив в Telegram.

«Цієї ночі російські війська підірвали дамбу Каховської ГЕС. Є загроза затоплення до 80 населених пунктів. Президент України скликав РНБО. Далі проведемо засідання Державної комісії ТЕБ і НС. Займаємося евакуацією жителів районів підтоплення», — зазначив Денис Шмигаль.

Він додав, що наразі проводяться евакуаційні заходи з мікрорайону Острів у Херсоні. Також вже сформовані евакуаційні потяги до Миколаєва. Відбувається оцінка наслідків для довкілля та загроза для Запорізької атомної електростанції. Через відсутність доступу до неї така оцінка наразі ускладнена.

Згідно з повідомленням Урядового порталу, підрозділи Національної поліції та ДСНС Херсонської області підняті по тривозі для оповіщення та евакуації цивільного населення із потенційних зон затоплення на правобережній частині річки Дніпро, а саме: села Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Понятівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон — острів Корабел.

«Знищення Каховської ГЕС — терористичний акт з боку росії, яка несе за це повну відповідальність. Руйнування ГЕС загрожує екологічною катастрофою для Півдня нашої держави. Світ має відреагувати. Негайно. Але не просто словами, а діями. росія має негайно забратися із ЗАЕС, аби уникнути подальшої катастрофи», — наголосив український прем’єр.

Міжнародне агентство з атомної енергії стежить за ситуацією довкола Запорізької атомної електростанції.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить