ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

85% громадян України позитивно ставляться до жінок, які служать у ЗСУ

Новини
5 Червня 2023, 16:22
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Про це свідчать результати дослідження «Питання дискримінації різних соціальних груп в ЗСУ», проведеного Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) в березні 2023 року за підтримки Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів України. Підсумки дослідження групи «Рейтинг», були презентовані під час пресконференції в Медіацентрі Україна Укрінформ. 

Проєкт мав на меті дослідити рівень дискримінації різних соціальних груп у ЗСУ: жінок, національних меншин, представників ЛГБТ та колишніх ув’язнених. Як зазначив заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів, ті, хто сьогодні служить у ЗСУ, отримують позитивне ставлення суспільства, незважаючи на належність до певних соціальних груп. Водночас ставлення військового підрозділу до представників таких груп у їхньому складі значною мірою залежить від командира. 

— У майбутньому саме на командирів має бути зорієнтована робота, тому що саме командир може налагодити комунікацію в підрозділі щодо взаємодії з людьми, які можуть бути дискриміновані, — зазначив він.

Зі свого боку керівниця напряму досліджень та вироблення політик НАКО Світлана Мусіяка зауважила, що деякі проблеми дискримінації можна вирішити лише на законодавчому рівні, деякі за допомогою тренінгів та навчальних програм, а деякі — виявляючи повагу до таких людей, привертаючи увагу до проблеми дискримінації за допомогою комунікаційних кампаній та соціальних роликів.

За словами радниці з ґендерних питань командувача Сухопутних військ ЗСУ Оксани Григорʼєвої, нині в українській армії служать приблизно 62 тисячі жінок, з них 5,5 тис. — на передовій. 

— Жінки приходять на службу добровільно, найбільші зрушення в цій сфері відбулися 2018 року, коли жінкам на законодавчому рівні дозволили здобувати бойові спеціальності, тобто зараз жінки служать на посадах, які самі обрали, — підкреслила вона. 

З даними дослідження, 48% опитаних вважають рідкісними нерівності між жінками та чоловіками в ЗСУ, і 51% вважає, що жінки в українській армії не зазнають дискримінації.

Також, згідно з дослідженням, 71% українців вважає, що представники національних меншин під час проходження служби в ЗСУ не зазнають дискримінації. Водночас, на думку 82% респондентів, наявність в одному військовому підрозділі представників різних національностей не впливає на службу і виконання завдань.

Водночас під час дослідження було окреслено виклики, які найбільше турбують ветеранів і які постануть перед ними  після війни. 

В опитуванні, здійсненому методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing — телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера), взяли участь 2000 респондентів віком від 18 років з усіх областей України, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок.

Кореспондент АрміяInform

«Дистанція до ворога була 10-15 метрів»: боєць «Бахмут» розповів про найважчий бій
«Дистанція до ворога була 10-15 метрів»: боєць «Бахмут» розповів про найважчий бій

Боєць підрозділу «Меч» бригади «Форпост» зупиняє ворога на Вовчанському напрямку.

Три чверті спроможностей Керченської паромної переправи знищені — СБС ЗСУ
Три чверті спроможностей Керченської паромної переправи знищені — СБС ЗСУ

Протягом двох тижнів операції СБС «МоЛоЧКа» спроможності Керченської паромної переправи між окупованим Кримом та росієї зменшилися на 75%.

У Чорному морі врятували іноземного моряка з корабля, який атакували росіяни
У Чорному морі врятували іноземного моряка з корабля, який атакували росіяни

У ніч із 18 на 19 липня військовослужбовці Морської охорони ДПСУ врятували члена екіпажу суховантажного судна «Venturo», по якому вдарив ворожий БПЛА.

Вантаж не доніс: під Лиманом ліквідували чергового російського «верблюда»
Вантаж не доніс: під Лиманом ліквідували чергового російського «верблюда»

Пілоти 66-ї механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго на Лиманському напрямку уразили окупанта, який тягнув на собі великий наплічник.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Водій ББА

від 25000 до 70000 грн

Харків

Військова частина 9951 ДПСУ

RobotaUa Механік-водій

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682

WorkUa Радіотелефоніст мінометної батареї, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Краматорськ

23 ОМПБ 56 ОМПБр

RobotaUa Військовий водій

від 55000 до 125000 грн

Слов'янськ

Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України

Junior Business Analyst

Вся Україна

Структура цифрової трансформації Сил Оборони

Olx Військовослужбовець стрілець

від 20100 до 120100 грн

Харків, Харківська область

ПУБЛІКАЦІЇ