Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Цей день щорічно відзначають 1 червня з метою привернення уваги до прав та добробуту дітей по всьому світу. Це особлива дата, коли уряди, організації та громадськість об’єднуються, щоб підкреслити важливість захисту та підтримки прав і потреб кожної дитини. Особливо це актуально сьогодні, коли в Україні триває війна й російські окупанти вбивають невинних дітей.
Тож сьогодні у Хмельницькому організували чимало різноманітних заходів: концерти, виставки, майстер-класи, спортивні ігри, вікторини тощо.
У центрі міста біля кінотеатру імені Тараса Шевченка відбулось відкриття виставки «Втрачене дитинство», яку ініціювала Платформа пам’яті Меморіал за сприяння Хмельницької міської ради, Управління культури та туризму Хмельницької міської ради та Хмельницького музею-студії фотомистецтва.
— Це історії 23 дітей, які загинули під час російсько-української війни. Загалом, після початку широкомасштабного вторгнення російські окупанти забрали життя близько 500 дітей. Виставка паралельно проходить у кількох містах України: Львів, Чернівці, Харків, Тернопіль, Полтава, Чернігів та Дніпро. Раніше вона була презентована в інших країнах, як-от Польща, Ізраїль, Нова Зеландія до річниці широкомасштабного вторгнення. Діти, історії яких представлені на виставці, були з різних куточків України, — зазначив директор музею-студії фотомистецтва Віталій Савін.
Переглянути виставку прийшли учні 6-А класу однієї зі шкіл Хмельницького разом зі своїм класним керівником Оксаною Василівною.
— Про відкриття виставки я дізналась в інтернеті. Хотіла, щоб учні в цей день не лише знали, як захищати дитинство, але щоб вони подивились на дітей, які, на жаль, сьогодні не можуть бути разом з нами. Найбільше мене вразила історія двох маленьких діток — Ніколь та Дениса Дейнеків, яким був лише один рік і один місяць. У їхній будинок влучили дві російські бомби, і діти загинули разом з мамою, дядьком та бабусею, — каже Оксана Василівна.
Далі виставка буде експонуватися в Центральній публічній бібліотеці. Усі охочі можуть переглянути її до 9 червня.
Також у парку культури й відпочинку імені Михайла Чекмана для дітей організували різноманітні заходи за участю представників військових частин гарнізону, патрульної поліції, ДСНС, ДПСУ, Нацгвардії тощо.
— Сьогодні в Україні йде війна за наше майбутнє, а діти — це і є наше майбутнє, заради них ми воюємо, щоб вони жили в незалежній, вільній країні. Тому сьогодні завдяки співпраці з військовими частинами, із Державною службою з надзвичайних ситуацій, з іншими підрозділами міста, зробили таке свято для дітей, щоб вони мали змогу навчитися нового та ознайомитися з роботою різних підрозділів Сил оборони України, — розповів заступник міського голови Микола Ваврищук.
За його словами, запрошено всі навчальні заклади міста, проте задля безпеки визначено конкретну годину для кожного класу, щоб одночасно на локаціях перебувало не більше як 200 дітей, які в разі повітряної тривоги могли би переміститися в укриття.
Організатори розташували в парку кілька тематичних локацій, де діти мали змогу дізнатися багато нового. Наприклад, оператори Сил спеціальних операцій показали сучасні зразки озброєння й військову техніку. Також діти мали можливість ознайомитися з професією кінолога та дізнатися більше про службових собак, спробувати себе в ролі велопатрульного, пожежника, спостерігали за польотами бойових квадрокоптерів і приміряли на себе спеціальне спорядження та зброю.
Окрім цього, для них проводили інтерактивні тренування з правил безпеки. А представники ДСНС та медичних закладів провели майстер-класи з надання першої домедичної допомоги та вчили діяти в разі надзвичайних ситуацій.
Фото автора
@armyinformcomua
Навчитись керувати бронеавтомобілем MaxxPro за пів години по YouTube, щоб вивезти побратимів, або повернутися за одним бійцем під обстріл, бо «а як по-іншому?» — це принципи роботи водія на псевдо «Баку».
Дронарі 108-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ влучними ударами «демілітаризували» два російські позашляховики.
Вмотивовані добровольці, які долучилися до війська за програмою «Контракт 18-24», завершили базову загальновійськову підготовку та урочисто отримали марунові берети Десантно-штурмових військ.
Підрозділ БпАК 4-го полку ССО під час відбиття наступу окупантів в одному з прикордонних районів продемонстрував майже увесь спектр роботи своїх операторів БПЛА.
Бійці 33-ї окремої механізованої бригади оприлюднили видовищні кадри, на яких зафіксовано, як російський окупант на мотоциклі під час руху підривається на міні.
Народився у Грузії в азербайджанській родині, але вважає себе українцем — боєць 113-ї бригади ТрО Анар розповів, як удвох з командиром з РПГ зачистив позиції «вагнерів» та відбивався від російських морпіхів.
від 20000 до 50000 грн
Дніпро
233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО
від 21500 до 51500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…